pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Oszczędzanie

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Oszczędzanie

Post autor: Rose »

Czy jesteście oszczędni? Czy każdy grosz od razu wydajecie? Macie odłożone pieniądze "na czarną godzinę"?:P
Ostatnio zmieniony 2009-07-21, 01:23 przez Rose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Ja nie wydaję od razu wszystkiego. Ale mam problem, bo chcę zawsze odkładać trochę kasy, ale jakoś nie potrafię ich utrzymać :P. Po odpowiedzeniu na pytanie Rose, możecie powiedzieć czy macie jakiś sposób na oszczędzanie? ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja jestem bardzo oszczędna. Nie skąpa, nie nie nie ;)
Nie lubię wydawać pieniędzy na byle co, zresztą nigdy nie mogę sobie na to pozwolić :D
Lubię oszczędzać, a gdy zbiorę większą sumę kupić sobie coś konkretnego.
Sposób na oszczędzanie? Ja wkładam pieniądze, których wydać nie chcę za żadne skarby, w osobną przegródkę portfela...
Dawidd xD
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2009-07-21, 01:39

Post autor: Dawidd xD »

Zawsze staram sie uzbierac wieksza sume ( choc nie zawsze mi to wychodzi ) :) Ale gdy mi sie to juz uda to wydaje ja przewaznie na ciuchy , na prezent dla dziewczyny ( jak ja mam oczywiscie xD) i na rozne inne rzeczy ;)
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nie umiem tego określić. Zależy. Jak mam dobry humor, potrafię wszystkie, dosłownie wszystkie, zaoszczędzone pieniądze wydać w jeden dzień. A jak nie mam dobrego humoru to wpłacam na konto i tam już zazwyczaj sobie siedzą :)
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Nie umiem oszczędzać. Nie robię tak, że dostane pieniądze i wydaje je w ten sam dzień, ale nie umiem oszczędzać. Nigdy nie miałam tak, że zbierałam na jakiś cel i pieniądze zostały na niego przeznaczone.
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Jestem niestety zakupoholiczką . Nie umiem oszczędzać i jeśli zostaną mi z zakupów jakieś pieniądze źle sie z tym czuje .
Nie umiem oszczędzać , może jak zacznę na siebie zarabiać to sie wszystko zmieni , mam nadzieje ; )
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

nie jestem oszczędna, nie odkładam kasy, ale nie wydaję wszystkiego od razu.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Gdybym trzymała kasę na konkretny cel to bez problemu bym je oszczędzała, ale że konkretnego celu nie ma to co jakiś czas ich ubywa.
Mam jeszcze euro, a tylko dlatego że ich nie wymieniłam. W innym wypadku już dawno by ich nie było :D
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Naprawdę staram się być oszczędna, ale mi zwyczajnie nie wychodzi. Bo jak jest kasa to od razu pojawia się milion pięćset różnych zachcianek i zazwyczaj w dwa dni zostaję z pustym portfelem.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Nigdy nie trzymały mi się pieniądze niby staram się oszczędzać ale dziwnym trafem zaraz mam pusty portfel ;P
Chociaż teraz próbuję ich nie wydawać i zbierać na wyprowadzkę ;]
Awatar użytkownika
Babi17
-#
-#
Posty: 304
Rejestracja: 2009-07-21, 12:51
Lokalizacja: Chojna

Post autor: Babi17 »

Jeżeli mam jakiś cel na który musze zbierać pieniądze to odkładam ale zazwyczaj jak dostane kase to odrazu coś kupuje. Teraz oszczędzam bo płacę za samochód
ppatowa
-#
-#
Posty: 216
Rejestracja: 2009-07-08, 19:58
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: ppatowa »

odkładam pieniądze odkładam.. i póxniej sie okazuje się że jest ich mniej niż sądziłam:P
czyli w sumie specem w oszczędzaniu nie jestem :]
Awatar użytkownika
Paulicha
-#
-#
Posty: 106
Rejestracja: 2009-07-14, 14:51

Post autor: Paulicha »

Nie umiem oszczędzasz... . Jakiś 7 lat temu było to możliwe, teraz już w zupełności NIE . xD
Awatar użytkownika
4-listnaKoniczyna
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-07-05, 23:01

Post autor: 4-listnaKoniczyna »

Staram się oszczędzać ale nie zawsze wychodzi i później jestem na siebie baaaaardzo zła. Ale pieniądze na tzw czarną godzinę muszę mieć chociać czasami ich mało jest to zawsze są . a jak nie u mnie w portfelu to siostra zawsze pożyczy:D taki domowy mój bank:D
ODPOWIEDZ