pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Fotowoltaika

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
janko.muzykant
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-20, 09:01
Kontakt:

Fotowoltaika

Post autor: janko.muzykant »

Witam, czy ktoś bardziej doświadczony, może napisać, czy fotowoltaika się rzeczywiście opłaca? Jestem w trakcie budowy domu, w którym będą mieszkały - póki co - 3 osoby: żona, synek i ja. Dowiedziałem się niedawno, ż w naszej gminie jest dotacja do instalacji fotowoltaicznej i tak się zastanawiam, czy sobie jednak nie założyć paneli?
dominiczka
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2020-10-21, 11:39

Re: Fotowoltaika

Post autor: dominiczka »

oczywiście, że sie opłaca ;) My zamontowaliśmy w tym roku i jesteśmy bardzo zadowoleni :)
belith
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2019-12-10, 13:45

Re: Fotowoltaika

Post autor: belith »

No jasne, ze sie oplaca. wiadomo, ze na poczatku trzeba w to zainwestowac ale kasa sie zwroci, moim zdaniem to jest spora oszczednosc. my zamawialismy fotowoltaike od Levady, potem jeszcze dotacje uzyskalismy wiec juz w ogole super
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Fotowoltaika

Post autor: malra »

Uwielbiam analizować jakie oszczędności niweluje nam instalacja fotowoltaiczna. Co prawda użytkuję ją drugi miesiąc ale i tak jestem zadowolona. Instalację fotowoltaiczną wykonywał nam JBGPV jest to nasza rodzima firma, która zajmuje się również produkcją paneli więc mamy gwarancję dobrej jakości od momentu powstawania panelu po ich montaż.
Mitka
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2019-09-20, 15:49

Re: Fotowoltaika

Post autor: Mitka »

Instalację fotowoltaiczną zamówiłam w Hymon. Jestem bardzo zadowolona z ich podejścia do klienta, realizacji i oszczędności jakie ta instalacja zaczyna generować w naszym gospodarstwie.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Re: Fotowoltaika

Post autor: anuta »

Masz tutaj info o opłacalności instalacji - ekofachowcy.pl/fotowoltaika/oplacalnosc-fotowoltaiki
Przy aktualnych zasadach, dofinansowaniach i uldze raczej nie ma takiej opcji, żeby to się nie opłacało.
Ale najpierw trzeba wybrać odpowiednią instalację. To nie oznacza zakupu najtańsze rozwiązania, tylko takiego, które gwarantuje jakość.
Sucharek
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-15, 21:46

Re: Fotowoltaika

Post autor: Sucharek »

My mamy od miesiaca - wyliczyliśmy, że mino wysokich kosztów opłaca się. Poza tym to jednak trochę kwestia wygody
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Re: Fotowoltaika

Post autor: zbyhu »

Fotowoltaika to jest inwestycja w tańszy prąd i ekologię. Dobrze aby same panele były dobrej jakości a instalacja poprowadzona z głową i na odpowiednich komponentach. Warto taką inwestycję zlecić firmę z rekomendacjami. Znajomi mają doświadczenie z Stilo Energy i sobie chwalą.
jarpac
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2021-03-20, 19:53

Re: Fotowoltaika

Post autor: jarpac »

U nas fotowoltaika działa już ponad rok i wszystko hula tak jak należy. Montażem zajęła się Ads Green z Galewic i szczerze mogę ich polecić. To bardzo rzetelna i słowna firma, która nie wciska nam byle czego, tylko posiada naprawdę wysokiej klasy sprzęt. A o to w tym wszystkim chodzi, aby czasem nie wpaść na cudowny pomysł i przyoszczędzić na komponentach, bo później możemy mieć niekończące się reklamacje, a przecież nie o to w tym chodzi. Ten sprzęt montujemy na lata :)
fikol
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2020-10-12, 21:04

Re: Fotowoltaika

Post autor: fikol »

A ja mam zagwozdkę w kwestii paneli: montować klasyczne panele czy lepiej postawić na montaż instalacji opartej na technologii mikofalowników?
zbyhu
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2015-03-24, 13:03
Kontakt:

Re: Fotowoltaika

Post autor: zbyhu »

fikol pisze: 2021-08-16, 18:08 A ja mam zagwozdkę w kwestii paneli: montować klasyczne panele czy lepiej postawić na montaż instalacji opartej na technologii mikofalowników?
a co to za technologia??
powell70
-#
-#
Posty: 192
Rejestracja: 2019-10-08, 12:09

Re: Fotowoltaika

Post autor: powell70 »

Znowu ktoś coś wymyślił, palnął na forum i tyle go widzieli :P
Są firmy, które ogarniają fotowoltaikę pod każdym względem, włącznie z papierami i montażem (polecam m.in. OZE Koncept https://www.ozekoncept.pl/). I to tych firmy trzeba się pytać, a nie ludzi na forum.
fikol
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2020-10-12, 21:04

Re: Fotowoltaika

Post autor: fikol »

Gros osób ma instalacje z falownikiem szeregowym, a teraz montują coraz więcej takie oparte o mikrofalowniki. Główna kwestia to bezpieczeństwo. Taka oparta o mikrofalowniki jest po prostu bezpieczniejsza https://stiloenergy.pl/mikrofalownik-vs-falownik-centralny-przewagi-wady-i-zalety/
crystalka
-#
-#
Posty: 133
Rejestracja: 2018-07-25, 13:45

Re: Fotowoltaika

Post autor: crystalka »

fikol pisze: 2021-09-25, 20:53 Gros osób ma instalacje z falownikiem szeregowym, a teraz montują coraz więcej takie oparte o mikrofalowniki. Główna kwestia to bezpieczeństwo. Taka oparta o mikrofalowniki jest po prostu bezpieczniejsza https://stiloenergy.pl/mikrofalownik-vs-falownik-centralny-przewagi-wady-i-zalety/
też zdecydowaliśmy się na tą firmę, Stilo Energy robiło instalację, wszystko przebiegło bezproblemowo, obsługa fachowa, profesjonalna, przed założeniem mieliśmy darmowy audyt
ODPOWIEDZ