pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kara śmierci

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.

Kara śmierci

za
15
56%
przeciw
12
44%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Kara śmierci

Post autor: kashmira »

Kiedyś paragraf 148 istniał. Obecnie jest dużo głosów płynących z różnych stron do przywrócenia tego rodzaju kary. Jak na to patrzcie?

Kara śmierci nas zwykłych ludzi w jakiś sposób ochrania. Mało takich zbrodniarzy,świrów chodzi po świecie? Większość takich osób zostaję nie złapana przez policję, i wielu innych czują się bezkarni wobec swoich czynów, rzadko jest u nas stosowany zaostrzony więzienny rygor.
Polska jest chrześcijańskim krajem, i moim zdaniem coś takiego jak kara śmierci po prostu u nas nie przejdzie. Liczy się ochrona każdego życia ludzkiego, nawet kogoś takiego, kto te życie bezpodstawnie odbiera.
Ja jestem jednak za, może to coś by zmieniło? Przestępcy zaczęli by się bać? Chociaż teraz mam nadzieję, że nasz wymiar sprawiedliwość wyostrzy rygor w więzieniach..
Awatar użytkownika
Ptrk
-#
-#
Posty: 35
Rejestracja: 2008-12-22, 14:08

Post autor: Ptrk »

No na pewno by się zmieniło gdyby wprowadzili karę śmierci.
Bo co to da, jak psychopata nie pójdzie do więzienia tylko do zakładu psychiatrycznego o łagodnym rygorze, z które ucieknie i znowu będzie zabijał i cały czas się będzie to powtarzać.

Kara śmierci powinna być uznana wg. mnie w przypadkach wielu zabójstw, albo okrutnego zabójstwa, wielu gwałtów itd.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kara śmierci

Post autor: maadzia13 »

Hmm... Trudno powiedzieć. Z jednej strony nie powinno się odbierać komuś życia. Bóg je nam daje i zabiera. Jednak jak napisała Gorzka
Gorzka pisze:może to coś by zmieniło? Przestępcy zaczęli by się bać?
Być może tak. Może dzięki temu zmniejszyłaby się liczba przestępstw. Ale jeżeli nie i ktoś urodził się po to by tylko zabijać, kraść itd jego powinna spotkać taka sama kara. Jeśli ktoś ma na swoim koncie naprawdę bardzo dużo przestępstw- w takich przypadkach byłabym za. A dla tych "mniej winnych"- dożywocie.
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Jestem przeciw, ponieważ za swoje grzechy trzeba zapłacic a śmierć jest wyzwoleniem, samotnośc w celi przez długie lata lub całe zycie jest odpowiednią kara, bo czy śmierć mordercy zwróci życie ofierze?
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Jestem za karą śmierci.
Za wszystkie popełnione czyny, zbrodnie, taka osoba zapłaci własnym życiem, a nie 25 lat siedzenia w wiezieniu albo dożywocie - po co jeszcze troszczyć sie o takich łotrów i płacić, by tacy ludzie mieli włożyć co do gęby i mieli dogodne warunki!
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

lui13 pisze:by tacy ludzie mieli włożyć co do gęby i mieli dogodne warunki!
Opierasz swoje zdanie o doświadczenie, bo wątpie, człowiek pozbawiony wolności i kontaktu z rzeczywistoscią, światem nie ma tak wygodnego życia jak myślisz, często jedynym jego pragnieniem jest śmierć, myśli o niej nieustannie, aż staje sie to jego obsesją...
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Kara śmierci powinna obowiązywać, ale winno ją się stosować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nie ma ŻADNYCH wątpliwości co do winy oskarżonego. Bo nie może się okazać, że 10 lat temu stracono niewinnego człowieka...

A nikt na psychopatów pracować chyba nie zamierza?
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

bez przesady. W polskich więzieniach źle nie maja. Mają telewizory, książki, może i gazety i bardzo duży kontakt z innymi ludźmi.
Właśnie, a pomyślał ktoś, kto za to płaci i ile kosztuje utrzymanie takiego więzienia?

Nocturn pisze:Bo nie może się okazać, że 10 lat temu stracono niewinnego człowieka...
W Polsce właśnie lepiej, aby tej kary nie było, bo właśnie taki tego jest powód, a znając polskie sądy :roll:
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

W Polsce właśnie lepiej, aby tej kary nie było, bo właśnie taki tego jest powód, a znając polskie sądy :roll:
Dlatego tak poważna zmiana w prawie wymaga poważnej nowelizacji i naprawy polskiego prawa ;)
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Do tego jednak potrzeba zarówno czasu jak i profesjonalnych ludzi znających prawo jak własną kieszeń...
Miotła.
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2009-02-20, 19:11

Post autor: Miotła. »

Ptrk pisze: Kara śmierci powinna być uznana wg. mnie w przypadkach wielu zabójstw, albo okrutnego zabójstwa, wielu gwałtów itd.
Zgadzam się.
Poza tym jestem przeciwna karze śmierci. To zbyt proste. Taki kryminalista kogoś zabije teraz to ma perspektywę (przerażającą), że czeka go dożywocie. Powinno się jeszcze zaostrzyć rygor w więzieniach i był by lux.
Rogik
-#
-#
Posty: 123
Rejestracja: 2009-02-15, 08:34

Post autor: Rogik »

Też myślę, że rygor powinien być zaostrzony. Wydaje mi się, że mają tam po prostu za dobrze. Kara śmierci... Boję się tego, że byłaby nadużywana czasami. Ale jeśli ktoś popełnił coś na prawdę okrutnego (że bardziej klasyfikuje się pod pojęciem zwierzęcia niż człowieka) i robi to więcej niż raz, czyli nie pomogli psychiatrzy to moim zdaniem "zasłużył" na odebranie sobie życia.
eSka
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-14, 22:55

Post autor: eSka »

W obecnym kodeksie karnym z 97 r również istnieje art. 148 tylko mówi o soowodowaniu śmierci człowieka :)


Ja jestem przeciw karze śmierci :) i jakolwiek nie znalazłam argumentów które mogłyby zmienić moje zdanie.

Jakolwiek polskie wieziennictwa potrzebuje mordernizacji i powinno tam ulec wiele zmian :)

Ale za to zmieniłabym cześc kodeksu karnego m.in np że niepoczytlność czy może choroba psychiczna wyłacza wine u sprawcy przez co czyn nie spełnia znamion przestępstwa i jednoznacznie nie jest taki sprawca brany pod opowiedzialnośc karną. :)
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Ja jestem też za karą śmierci ale pod warunkiem, że wina jest udowodniona na 100 % i przestępstwo naprawdę musi być brutalne i bezpodstawne. Ktoś może spowodować śmierć nieumyślnie to przecież od razu nie będziemy pozbawiać go życia lub gdy ktoś zrobił to pod wpływem wielkich emocji np. jak ktoś uśmierca kogoś bliskiego z rodziny. Natomiast zabójstwa gdzie widać poważną brutalność i to bez powodu to jak najbardziej powinno stosować się karę śmierci, wtedy może byłoby to przestrogą dla innych przestępców.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Re: Kara śmierci

Post autor: Rose »

M. pisze: Ja jestem jednak za, może to coś by zmieniło? Przestępcy zaczęli by się bać?
Przeprowadzone badania wykazały, że kara śmierci nie działa jako środek odstraszający.

Ja mam podzielne zdanie, bo z jednej strony zgadzam się z argumentami zwolenników, ale też popieram opinie przeciwników...
"Oko za oko, ząb za ząb" - może ta reguła powinna obowiązywać i w dzisiejszych czasach, w Naszym społeczeństwie?
Najbardziej denerwuje mnie fakt, że więźniowie żyją w więzieniach w tak dobrych warunkach. Dostają dobre jedzonko, mają cieplutkie cele, często dostęp do siłowni, telewizję itd. A My płacimy za ich utrzymanie z Naszych podatków! Uważam, że lepszym rozwiązaniem niż kara śmierci było by obowiązkowa, ciężka praca na pożytek publiczny (niech budują drogi, niech pracują w ciężkich warunkach w kopalni itd).
Jestem osobą wierzącą i patrzę na tą sprawę przez pryzmat religii. Bóg jest dawcą i biorcą życia...
ODPOWIEDZ