pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kara śmierci

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.

Kara śmierci

za
15
56%
przeciw
12
44%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Jestem i za tak, i za nie.
Tak, bo każdy człowiek w kraju płaci na utrzymanie takiego zwyrodnialca, a on tylko sobie siedzi w celi i nic nie robi. A taki np: bezdomny ma gorzej niż zabójca
Nie, bo przecież tak jak ktoś wcześniej powiedział każdy człowiek ma prawo żyć, no i każdy jest omylny, nawet są, więc mógłby skazać nieprawidłową osobę.

Najbardziej mnie denerwuje, że Ci wszyscy przestępcy siedzą sobie i nic kompletnie nie robią, a powinni pracować i to ciężko <oczywiście za darmo>. I wtedy może byłby jakikolwiek pożytek z nich.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

natka7117 pisze: Najbardziej mnie denerwuje, że Ci wszyscy przestępcy siedzą sobie i nic kompletnie nie robią, a powinni pracować i to ciężko
tylko,ze oni pracuja, prace spolecznie itd. chociaz nie wiem czy tak za darmo.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

marionetkowa pisze:tylko,ze oni pracuja, prace spolecznie itd. chociaz nie wiem czy tak za darmo.
ja nie słyszałam żeby więźniowie pracowali. jak tak to ok. ale wątpię żeby to były jakieś ciężkie prace. moim zdanie powinni harować, wtedy może odechciało by im się 'wybryków'.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

natka7117 pisze:moim zdanie powinni harować, wtedy może odechciało by im się 'wybryków'.
nie sądzę żeby akurat to, przemówiłoby u przestępców za tym, żeby nie popełniali czynów zabronionych. Większość z nich zakłada, że nie zostanie złapana. To nawet jakimiś badaniami kiedyś potwierdzono, dlatego np. kara śmierci jak i większość kar nie spełnia swej roli prewencyjnej, tak jak powinna.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

nie sądzę żeby akurat to, przemówiłoby u przestępców za tym, żeby nie popełniali czynów zabronionych. Większość z nich zakłada, że nie zostanie złapana. To nawet jakimiś badaniami kiedyś potwierdzono, dlatego np. kara śmierci jak i większość kar nie spełnia swej roli prewencyjnej, tak jak powinna.
masz racje. większość myśli, że nie będzie złapana. ale i tak jestem za tym żeby pracowali <bez odpłatnie>.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

marionetkowa pisze: tylko,ze oni pracuja, prace spolecznie itd. chociaz nie wiem czy tak za darmo.
pracują?! dziewczyno kto ci takich głupot nagadał??
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Raisins pisze:pracują?! dziewczyno kto ci takich głupot nagadał??
poszukaj sobie odpowiednie rozporządzenia dobrze?

https://legalis.net.pl/legalis/akt.jsf? ... e60&menu=0
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

tylko,ze oni pracuja, prace spolecznie itd. chociaz nie wiem czy tak za darmo.
Pracują ewentualnie ludzie skazani za przestępstwa o lżejszym charakterze. A to przecież nie o nich chodzi.
Skazani których rozpatrujemy rozmawiając o karze śmierci, niestety nie robią nic i zapewne długo robić nie bedą, gdyż jest to zwyczajnie nieopłacalne.
mógłby skazać nieprawidłową osobę
Możemy stać w miejscu ze względu na te jednostkowe przypadki ślepoty wymiaru sprawiedliwości. A możemy iść do przodu jednocześnie starając się minimalizować liczbę pomyłek.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

tylko, że mi nie chodzi o prace społeczne. sądzę, że pomimo odsiadki w pudle powinni mieć zapewnioną 'rozrywkę' w postaci roboty.
pazur pisze:Pracują ewentualnie ludzie skazani za przestępstwa o lżejszym charakterze. A to przecież nie o nich chodzi.
Skazani których rozpatrujemy rozmawiając o karze śmierci, niestety nie robią nic i zapewne długo robić nie bedą, gdyż jest to zwyczajnie nieopłacalne.
dlaczego jest to nie opłacalne? przecież mogą nawet rowy kopać, mi to tam zwisa co będą robić, byleby coś ciężkiego.
Awatar użytkownika
pazur
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-05, 13:04

Post autor: pazur »

dlaczego jest to nie opłacalne?
Pewnie ze względów bezpieczeństwa i kosztów koniecznych do jego maksymalizacji.
Jak sobie przestępca zarobi 10zł i zapłaci państwu za posiłek, a państwo zapłaci 30zł za ochronę w miejscu jego pracy, to nie za ciekawie wychodzi.
Zresztą przypuszczam że groźnych bandziorów na ulicach nie chcemy, nawet z obstawą strażników.

Firmy otwierane za murami zakładów karnych to jest jakieś rozwiązanie, kiedyś się nawet o tym mówiło ale nie wiem szczerze mówiąc jak to teraz wygląda.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

natka7117 pisze:tylko, że mi nie chodzi o prace społeczne. sądzę, że pomimo odsiadki w pudle powinni mieć zapewnioną 'rozrywkę' w postaci roboty.
Tzn co? Nie rozumie za bardzo co nazywasz praca spoleczna a co robota?
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

marionetkowa pisze: Tzn co? Nie rozumie za bardzo co nazywasz praca spoleczna a co robota?
to, to samo. tylko, że mi praca społeczna kojarzy się z czymś lekkim, a według mnie taka nie powinna być.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

to, to samo. tylko, że mi praca społeczna kojarzy się z czymś lekkim, a według mnie taka nie powinna być.
W takim razie bardzo zle sie tobie kojarzy.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

no cóż...
podaj więc przykłady prac społecznych.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Nie wiem,chociazby praca przy budowie dróg,w taką pogodę jaka jest teraz to nikomu tego nie życze.
Niech wezma ich nawet na jakies wojskowe tereny i niech czyszcza maszyny np.samoloty.
Na pole niech ida robic...teraz juz wymyslam ale napewno znalazloby sie dużo takiej roboty.
ODPOWIEDZ