pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Ja mam mieszkanie i nic więcej mi nie potrzeba. To kwestia priorytetów i potrzeb. Ostatnio remontowałem, a właściwie przebudowywałem kuchnię i szukałem zlewu do szafki narożnej. Duży wybór w dobrej cenie znalazłem tutaj www.zlewozmywak.pl
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Wiele osób stawia na mieszkanie. Z nim zdecydowanie mniej pracy. Moim zdaniem warto to wziąć pod uwagę zastanawiając się nad domem. Jak się nie ma na nic czasu - nie będzie on dobrym wyborem. Z kolei mieszkanie - jak najbardziej. Zwłaszcza, że teraz inwestycje budowane są w malowniczych miejscach, poza centrum. Tak jak na przykład ta: http://pcg.pl/zobacz-inwestycje/wroclaw-maslice-sliwowa?t=opis. Chyba każdy szukający mieszkania we Wrocławiu doceni te mieszkania.
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

A słyszeliście o budownictwie modułowym? To jeszcze inna alternatywa. Rzućcie okiem tutaj http://modularsystem.pl/oferta/kontenery-budowlane/, to dowiecie się więcej.
Zbaztrolis
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-19, 09:39
Kontakt:

Post autor: Zbaztrolis »

Też miałem sporo takich pytań, teraz przeglądam sobie takie strony jak http://swiadomosc-swiata.pl/ są różne odpowiedzi na pytania i przynajmniej wiem jak wyglądają niektóre aspekty życia. Warto czytać takie przydatne artykuły ponieważ można sporo się nauczyć.
glamko
-#
-#
Posty: 298
Rejestracja: 2016-08-15, 20:02

Post autor: glamko »

Dom daje dużo więcej możliwości. Jednak jest sporo więcej formalności, zwłaszcza przy budowie http://www.przytulny.pl/budowa-domu-formalnosci/
Rhythm
-#
-#
Posty: 331
Rejestracja: 2014-06-13, 13:38

Post autor: Rhythm »

wiele zależy od naszych funduszy, często wiele lepiej jest zainwestować w kilkupoziomowe mieszkanie.
benekk
-#
-#
Posty: 27
Rejestracja: 2018-01-23, 10:58

Post autor: benekk »

No to mamy podobne zdanie, też nie mam chęci ani czasu na grabienie liści, odśnieżanie, martwienie się o remonty czy ogrzewanie. W mieszkaniu to wszystko odpada, wjeżdżasz do garażu podziemnego np na osiedlu Nowy Targówek i cieplutko, sucho, nic Cię nie obchodzi chociaż za oknem zima :D
void
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2016-05-20, 15:16

Post autor: void »

Z tego samego powodu co @benekk zdecydowałam się na mieszkanie. Może i metraż mniejszy, ale jest wygodniejsze :) Z tym że ja akurat wybrałam Wilanów bo trafiła mi się naprawdę dobra okazja na niedrogie mieszkanie i elegancko wykończone. Taka moja prywatna rada - podczas poszukiwań możecie wspomagać się ogłoszeniami, ale i tak lepiej robić to przez pośrednika nieruchomości, bo jest większy dostęp do ofert i jest większe bezpieczeństwo. W moim przypadku było to biuro Eugeniusza Jaworskiego, kontakt do niego 603 195 624
Awatar użytkownika
FaJa
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-09, 20:01
Lokalizacja: Malbork

Post autor: FaJa »

Tak czy owak, koniecznie trzeba pamiętać o ubezpieczeniu mieszkania... Bez tego ani rusz. Dość ciekawe ubezpieczenie mieszkania na ubezpieczeniemieszkania.pl jest np. tu :)
Czasem skręca się w jakąś stronę tylko dlatego, że trzeba iść do przodu, choć wszystkie drogi wydają się równie beznadziejne
pieknyolek
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2019-03-13, 13:09

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: pieknyolek »

W mieszkaniu mniej pracy w domu o wiele więcej obowiązków :p Polecam sprawdzić <a href="http://inhouse.szczecin.pl/domy/sprzeda ... przedaz</a>
Ostatnio zmieniony 2019-08-30, 14:16 przez pieknyolek, łącznie zmieniany 1 raz.
zamik
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2018-09-29, 20:17

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: zamik »

Dla mnie zdecydowanie mieszkanie. Głównie dlatego, że wieloma sprawami nie trzeba się martwić, ponieważ są one w gestii zarządcy nieruchomości. Ja w Warszawie akurat mieszkam i u mnie to Per modum. Z takim zarządcą to nie trzeba się o nic martwić.
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: malra »

Jestem za większym spokojem i swobodą a do tego marzył mi się własny ogród więc opcja wyboru była prosta, a więc budowa domu. Podjęliśmy decyzję o budowie domu z naturalnych materiałów aby był wytrzymały i energooszczędny. W realizacji naszych założeń pomogła nam firma Natur Eko Dom,która postawiła nam dom marzeń z bala sosny mazurskiej w niespełna trzy miesiące.
Darek75
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2019-09-03, 22:03

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: Darek75 »

Od urodzenia mieszkam w domu, dlatego nie wyobrażam sobie przeprowadzki do mieszkania w bloku, ale wiem, że dużo moich znajomych woli jednak wygodne i ogrzane mieszkanie :D
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: szambelan »

Darek75 pisze: 2019-09-03, 22:13 Od urodzenia mieszkam w domu, dlatego nie wyobrażam sobie przeprowadzki do mieszkania w bloku, ale wiem, że dużo moich znajomych woli jednak wygodne i ogrzane mieszkanie :D
Blok to jednak siedzenie w 4 ścianach. Żadna przyjemność. Połowa bytności w domu to przebywanie w salonie o nazwie ogród ;) nie nic lepszego.
malra pisze: 2019-09-03, 21:41 Jestem za większym spokojem i swobodą a do tego marzył mi się własny ogród więc opcja wyboru była prosta, a więc budowa domu. Podjęliśmy decyzję o budowie domu z naturalnych materiałów aby był wytrzymały i energooszczędny. W realizacji naszych założeń pomogła nam firma Natur Eko Dom,która postawiła nam dom marzeń z bala sosny mazurskiej w niespełna trzy miesiące.
Dom z bala szybko się buduje. Taka technologia. Jak firma porządna o materiał mają odpowiedni i już na swoim placu przygotowane sporo pod budowę. Wtedy na placu więcej jest samego montażu niż budowy.
tomeka
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-07, 22:23

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: tomeka »

Ja zdecydowanie wolę dom. Mam gdzie wyjść np do ogrodu. Dość dobrą ofertę znalazłem na tej stronie skupnieruchomoscikrakow.pl/ .
ODPOWIEDZ