pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
GrzegorzLebioda
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-05, 17:17

Post autor: GrzegorzLebioda »

Na początek zanim się dorobi człowiek, lepsze jest mieszkanie. Potem jednak dom jest sensowniejszy. Ważna jest też stabilność finansowa.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Dom wydaje mi się lepszy, bo wszystko robisz po swojemu, nikt Ci nie marudzi, nie przeszkadza. Prostym przykładem może być nawet pierwszy lepszy remont. W bloku elewacje wybiera wspólnota, w domku robisz sobie samemu, jak tu http://www.dombal.com.pl/elewacje.html. Niby błahe, a jednak może być problematyczne.

[ Dodano: 2015-11-28, 17:04 ]
Jak się ma fundusze to trzeba sie zastanowić czy sie bardziej woli mieszkanie czy dom... ;)
Awatar użytkownika
Franciszka
-#
-#
Posty: 501
Rejestracja: 2014-10-06, 13:16
Kontakt:

Post autor: Franciszka »

Dom :) więcej kosztów ale komfort wyższy. I piękny ogród, jak np. tutaj - http://gardenspace.pl/kategoria/zadaszenia
Ottonia
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-18, 11:24
Kontakt:

Post autor: Ottonia »

Wolałabym mieć dom ze względu na ogród. Od dawna marzę o własnym sadzie i ogrodzie warzywnym, w którym mogłabym uprawiac ekologiczne warzywa.
Awatar użytkownika
Plenzner
-#
-#
Posty: 33
Rejestracja: 2016-03-14, 22:36
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Plenzner »

I dom i mieszkanie mają wady i zalety. Dużą zaletą domu jest własny ogród, jeżeli to nie jest konieczne dla CB to mieszkanie.
Umiłowani bogów umierają młodo.
Thellii
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-29, 08:47
Kontakt:

Post autor: Thellii »

Faktycznie każdy z tych rodzajów nieruchomości ma swoje wady i zalety. Ja jestem mieszczuchem, lubię mieszkać blisko lub w centrum i dlatego wolę mieszkania, ale czasem marzy mi się trochę spokoju i relaks w ogrodzie.
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Dla mnie największą zaletą posiadania własnego domu jest ogród, w którym można wypocząć, urządzać rodzinne spotkania etc. Można też pomyśleć nad domkiem grillowym, który byłby idealny na imprezy z przyjaciółmi. Co o tym myślicie?
Herr123
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-06, 13:53
Kontakt:

Post autor: Herr123 »

Ja mimo wszystko stawiam na mieszkanie, ponieważ zależy mi na lokalizacji w centrum. I też nie mam takiego zamiłowania, żeby dbać o dom - chociaż z pewnością dużą zaletą jest ogród.
Najlepszej jakości obuwie - Herrero
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

ja mogę mieć mieszkanie, nie jestem wymagająca
janczarek445
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-07, 10:20
Kontakt:

Post autor: janczarek445 »

Wszystko zależy, gdzie żyłeś wcześniej, jakie wymagania bedzie miała osoba z którą dzielisz życie. Jeśli ktoś jest bardzo wygodny to mieszkanie jest najlepszym wyjściem, ponieważ nie martwisz sie odśnieżaniem w zimie, ogrzewaniem, sprzątaniem klatki schodowej, roślinnością wokół budynku. Wszystko masz pod nosem(w 90% przypadków) czyli sklepy, szkoły i inne usługi.

A dom cóż.. trzeba trochę popracować, kosić trawnik, ogrzewanie kominkiem wiąże sie z rozpalaniem(gaz jest bardzo drogi) ale tutaj masz cisze, spokój i brak ciekawskich oczu.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Myślę, że tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile ma się pieniędzy i na co nas stać. Gdybym mogła i było mnie na to stać, to z pewnością wybrałabym dom - własny kąt, własne podwórko, własne miejsce. Ale kupno, a potem utrzymanie domu sporo kosztuje, dlatego mam mieszkanie zamiast domu, jest tańsze w utrzymaniu, choć tu też wszystko zależy od wielkości.
kazik87
-#
-#
Posty: 320
Rejestracja: 2015-04-16, 11:39

Post autor: kazik87 »

Plenzner pisze:I dom i mieszkanie mają wady i zalety. Dużą zaletą domu jest własny ogród, jeżeli to nie jest konieczne dla CB to mieszkanie.
A w kwestii ogrodów to fajnie by było mieć idealny ogród jak z bajki z równo przyciętą trawką itd, co jest dość trudne do wykonania w wypadku mojej trawy, bo jakoś nie chce za bardzo rosnąć, nie wiem czy to zaraza jakaś czy co... w kazdym razie zastanawiam się nad trawą w rolkach, macie coś takiego ? Znalazłam tutaj : http://www.grasslandfarms.pl/cennik/ i poważnie się zastanawiam.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Zdecydowanie dom, ogród i basen. Do tego grill i można się relaksować.
loginka19
VIP
VIP
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-05, 09:27

Post autor: loginka19 »

Mieszkanie - mniej problemu. Chociaż wizja ogrodu jest kusząca :)
zywiolka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-09, 09:49

Post autor: zywiolka »

Mieszkanie - tańsze do kupna i w utrzymaniu.
ODPOWIEDZ