pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
andrzejraczek
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2019-10-09, 17:06

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: andrzejraczek »

Ja bym wybrała mieszkanie: nie trzeba kosić trawnika i martwić się o ogrzewanie ;p
plonka
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2019-10-21, 13:21
Lokalizacja: Giżycko

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: plonka »

Zależy co kto lubi. Na pewno wygodniej jest w mieszkaniu, bo nie ma tyle obowiązków i nie trzeba robić ogrodzenia, kłaść kostki, kosić trawy, odgarniać śniegu itp.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: szambelan »

Może i trochę więcej pracy jest w domu niż w bloku ale od wiosny do jesieni mamy cały ogród do wykorzystania. A i zimą można teren dookoła wykorzystać. Grilowanie na własnym ogródku, czy tez sama większa impreza jest dużo lepsza niż w bloku. Mamy działkę ok. 1000 m2 i na niej dom z bala od Natur Eko Dom i nie zamieniłbym tego rozwiązania na blokowe mieszkanie. Za ciasno jak dla mnie. A koszenie trawy to nawet może być przyjemność ;)
marian22
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2019-11-18, 09:40

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: marian22 »

Ja ostatnio swoje pieniądze zainwestowałem w kupno mieszkania.Dodatkowo kupiłem już do tego mieszkania ubezpieczenie w https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania .
nikka22
-#
-#
Posty: 82
Rejestracja: 2016-08-08, 11:02

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: nikka22 »

Zdecydowanie wolę mieszkanie na osiedlu Nowa Grochowska, jest tańsze niż dom, mniej do sprzątania, nie muszę się martwić o jego utrzymanie i nie interesuje mnie odśnieżanie, ogrzewanie, ciepła woda itp
HelenaTkaczyk
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-29, 14:21

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: HelenaTkaczyk »

Mieszkanie na Grochowie.
pawe3332
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-13, 09:21

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: pawe3332 »

Ja do swojego mieszkaniu musiałem ostatnio kupić plexi. Te plexi znalazłem w https://plexiwarszawa.pl/urny-z-plexi-pleksi/ .
gringot
-#
-#
Posty: 200
Rejestracja: 2018-11-18, 18:50

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: gringot »

Osobiście wole dom. W dzieciństwie wychowywałam się w domu jednorodzinnym i został sentyment i wygodna. Teraz nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku i użerania się z sąsiadami. Podczas budowy domu wiele mieliśmy obaw co do łazienki, nie wiedzieliśmy czy wybrać brodzik czy odwodnienia liniowe. Ale zdecydowaliśmy się na odpływy liniowe prysznicowe http://balneo24.pl/sklep/, są ekstra.
Pardonka
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2019-05-03, 23:26

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: Pardonka »

I jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Wiadomo że chciałoby sie miec własny dom, z dala od miasta, blisko lasu, z duzym ogrodem, ale i mieszkać troche z ludźmi, a nie jak odludek. Dlatego nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem są apartamentowce na wzór Apartamentów Katiuszy od Lps invest. To najnowsza inwestycja na warszawskim Rembertowie. Duże mieszkania, na parterze z ogrodem albo tarasem na piętrach, zaopatrzone w nowoczesne technologie, przyjazne środowisku i co najwazniejsze w pobliżu jest cudowny las
Oktawia
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2020-01-18, 16:31

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: Oktawia »

Trudno to jednogłośnie rozstrzygnąć,jedni wolą mieszkanie,a inni domek z ogródkiem,bez względu jednak na co się zdecydujesz,warto zrobić to z głową,na spokojnie,najlepiej przy pomocy doświadczonego , znanego w branży dewelopera z https://inkomsa.pl/
Jest to firma z wieloletnim stażem,chętnie pomagają klientom w dokonaniu wyboru,wspierają na każdym etapie inwestycji.
kasia.nowak92
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-28, 01:33

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: kasia.nowak92 »

dom- masz dużo więcej miejsca i więcej prywatności, nie masz dużo sąsiadów, możesz mieć ogród
benekk
-#
-#
Posty: 27
Rejestracja: 2018-01-23, 10:58

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: benekk »

Tak, tyle że masz też o wiele więcej przestrzeni do sprzątania, o ogród też trzeba dbać a skąd na to czas? Jeśli o mnie chodzi to satysfakcjonował by mnie apartament w Moko Concept Apartments , dla mnie jest to idealne miejsce do zamieszkania
powell70
-#
-#
Posty: 192
Rejestracja: 2019-10-08, 12:09

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: powell70 »

Jak jesteś mieszczuchem i nie chcesz mieć obowiązku pielęgnacji ogrodu, to z pewnością mieszkanie w bloku będzie najlepszym wyborem. Ofertę wartą zapoznania się z nią ma krakowski Fronton https://www.fronton.pl Warto zobaczyć.
vesna
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2019-01-24, 22:42

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: vesna »

Wydaje mi się, że i mieszkanie i dom mają swoje plusy i minusy. Na pewno zakup mieszkania jest tańszy, łatwiej tez mieszkanie sprzedac, mało kto decyduje się na sprzedaż domu i w sumie jest się przywiazanym do miejsca na zawsze. Co do mieszkań to dużo znajomych wybiera bliskość Warszawy i szukają czegoś w podwarszawskich miejscowosciach, mi się Ożarów Mazowiecki podoba, Home Premium fajnie buduje, ludzie ich polecają.
pomidor6
-#
-#
Posty: 33
Rejestracja: 2019-04-30, 17:53

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: pomidor6 »

ja ostatnio zainwestowałam do mojego mieszkania w kocioł na pellet, to ogromny wydatek z mojego punktu widzenia zdecydowanie wolałabym wydać na coś innego, ale dobrze ze mam jeszcze dobrej jakości pellet od maximer
ODPOWIEDZ