pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kilka pytań dot. własnej działaności

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Kilka pytań dot. własnej działaności

Post autor: Mercus »

Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą. Niestety nie mam możliwości rejestracji firmy w miejscu zamieszkania, natomiast samą działalność będę wykonywał w domu (usługi internetowe on-line) Jak sprawdziłem ceny wynajmu zwykłego biura, to doliczając ZUS i podatki wyszło mi, że więcej dostanę na bezrobociu , dlatego zastanawiam się nad ofertą biura wirtualnego. Przykładowo za rok wynajęcia z obsługą korespondencji, jak policzyłem wyszło mi mniej niż za miesiąc wynajmu tradycyjnego biura, gdzie i tak bym nie przesiadywał. Jedynie nad czym się zastanawiam, to czy przy takim biurze w banku nie będę miał problemów. Zakładając konto on line, bank wysyła umowę kurierem. I tu pytanie, korespondencja jest odbierana, owszem, ale umowy za mnie nie podpiszą, zresztą sam bym na to się nie zgodził, by ktoś w moim imieniu podpisał umowę z bankiem. Na trzeć z umową? Bo jak na razie, widzę same plusy takiego rozwiązania jak opisałem. Tylko ten jeden minusik? Na stronie banku nie widziałem żadnej wzmianki na ten temat, bo chyba powinna być gdyby było inaczej prawda? Bo czekać pół dnia na kuriera? Czy bank nie będzie miał zastrzeżeń, jeżeli umowa (adres firmy) jest inny niz miejsce gdzie kurier ma domu. Druga sprawa, to kredyt który chcę wziąć na rozbujanie działalności, i jak na razie skłaniam się ku tej ofercie https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/db-kredyt-gotowkowy.htm pytanie jednak, czy taki biznes ma sznasę dostać zastrzyk gotówki od banku? Bo sam przyznaję, że nie jest to standardowa dziłalność. Ktoś orientuje się jakie są kryteria?
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Może skorzystaj z usług doradcy finansowego?
ewa1wilk
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-02-17, 11:11
Kontakt:

Post autor: ewa1wilk »

Będzie miał niestety. Adres w banku musisz zmienić
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

W sumie to czytałam ostatnio, że takimi sprawami zajmują się także kancelarie prawne w Słupsku i właściwie w każdym mieście w Polsce, zależy gdzie mieszkasz. Można im nawet zlecić obsługę prawną całej firmy.
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

Hmmm, w Słupsku. Ja bym raczej potrzebował porady prawnej w Katowicach, ale to w nieco bardziej skomplikowanej sprawie.
Pawelo
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-02-26, 18:36
Kontakt:

Post autor: Pawelo »

Bank ma w nosie gdzie masz zarejestrowaną działalność, a adres do wysłania umowy można podać inny zawsze.
Z kredytem to inna historia - zawsze warto iść do pośrednika finansowego - oni nie kasują od klientów tylko od banków. A podpowiedzą gdzie warto się zgłosić.
olafur
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-06, 09:42
Kontakt:

Post autor: olafur »

Taki pośrednik na pewno rozwiąże Twój problem, ponieważ za to bierze pieniądze.
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

Byleby tylko był uczciwy:)
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

majeczka87 pisze:Może skorzystaj z usług doradcy finansowego?
Znasz kogoś wartego polecenia?
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

ja nie znam, ale też chętnie posłucham:)
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Hmm no to czekamy dalej może ktoś się odezwie.
Awatar użytkownika
kozuch16
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-11, 20:32
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: kozuch16 »

Spoko, dzięki za rady :)
Lepiej jest zginąć stojąc, niż żyć na kolanach.
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

Myślę, że te rady były na pewno pomocne.
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Mnie nic nie dały, ale można zamknąć temat skoro tak uważacie.
emkaa2
-#
-#
Posty: 64
Rejestracja: 2015-03-19, 07:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emkaa2 »

tez tak uwazam
carpe diem
ODPOWIEDZ