pompy abs, abs pump

wiercenie studni

na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na mieszkanie?

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na mieszkanie?

Post autor: Mercus »

Chciałem się zapytać tych z Was, którzy wzięli kredyt mieszkaniowy, no co należy zwrócić uwagę? Czy jest coś takiego, czego nie widzi się na pierwszy rzut oka a co później ma istotne znaczenie? np. jakie zapisy umowy? Sam przymierzam się do zakupu własnego ''m'' oczywiście nie za gotówkę a na kredyt ;/ miałem nadzieję, że uda mi się to jeszcze do końca roku, bo można teraz jeszcze sfinansować całość wartości mieszkania kwotą kredytu, później potrzebny już będzie wkład własny. Tak czy inaczej zacząłem się powoli rozglądać po ofertach banków i jak wcześnie nie brałem w ogólę pod uwagę, tak przez przypadek sprawdziałem ofertę Deutsche Banku i muszę przyznać, że jest całkiem fajna, zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego jeżeli chciałbym wziąć kredyt w EUR, to muszę mieć więcej wkładu własnego niż w przypadku, gdy chciałby go wziąć w PLN? Tutaj szczegóły oferty https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/db-kredyt-mieszkaniowy.html Ktoś może mi to jakoś normalnie wyaśnić? I czy w takiej sytauacji faktycznie lepiej wziąć w EUR czy może dołożyć do wkładu własnego i wziąć kredyt w PLN?
adelajda81
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-11-24, 15:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: adelajda81 »

Najlepiej porównać oferty, popytać znajomych oraz można się umawiać z konsultantami.
takaajaka
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-26, 21:39

Post autor: takaajaka »

na wszelkich zpisach w umowie sie nie znam, ale jeśli chodzi o hipoteke, to koniecznie zwróć uwage na wszystkie marrze i prowizje, koszty wycen rozpatrzenia wniosku itp

jesli chodzi o EUR podobno mówi sie ze kredytuje sie w takiej walucie w jakiej sie zarabia... no i musisz wziąć pod uwagę ryzyko kursowe ( kiedyś CHF 1,4zł dziś około 3)
Awatar użytkownika
zosia.ka
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2014-11-19, 11:45

Post autor: zosia.ka »

Mercus, muszę zgodzić się z Takaajaka. Nie brałabym kredytu w walucie, w której nie zarabiam. Można zyskać, jasne, ale można też bardzo stracić.

Bardzo ważny też jest całkowity koszt kredytu i RSSO - tutaj możesz sobie poczytać czym są: Jak obliczyć całkowity koszt kredytu :)
kamilasygocka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-12-10, 11:56
Kontakt:

Post autor: kamilasygocka »

Poszukaj porównywarek kredytów, a zwrócić trzeba na wszystko.
mastrek
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-06, 21:40

Post autor: mastrek »

Przy każdym kredycie najważniejsze jest oprocentowanie. Kredyt na mieszkanie trzeba dokładnie przemyśleć bo to zobowiązanie na długie lata. Siostra jak brała kredyt na mieszkanie to korzystała z pomocy pośrednika kredytowego. Akurat w jej przypadku była to Idea Expert.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Myślę, że warto korzystać z pomocy takiego doradcy, tylko jaką mamy pewność, że nie doradzi nam banku, który mu za owe polecenie płaci? Widziałam wyżej, że ktoś doradzał porównywarki. Dobrze jest też najpierw starać się o kredyt w banku, w którym mamy konto.
Awatar użytkownika
zosia.ka
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2014-11-19, 11:45

Post autor: zosia.ka »

Plus trzeba jeszcze rozważyć w jakich ratach chce się kredyt spłacać - równych czy malejących. Tutaj można przeczytać coś więcej na ten temat: Kredyty - czym różnią się raty równe od malejących

Generalnie kredyty są dość problematyczne :|
piotrtalikos
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2020-01-30, 13:13
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na mieszkanie?

Post autor: piotrtalikos »

Znacie firmę z Żywca która wycina laserem ?
http://twoje-okna.com -PORÓWNAJ CENY OKIEN
HM2008
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-23, 13:17
Kontakt:

Re: na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na mieszkanie?

Post autor: HM2008 »

firmy nie znam.

A co do kredytu to myślę, że najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem - zwłaszcza jeśli nie znasz się zbytnio na tej tematyce - jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Ja korzystałam i bardzo sobie chwalę, ale... dobrze wybrać się do jakiegoś doradcy, poleconego i sprawdzonego już wcześniej przez rodzinę czy znajomych.
ODPOWIEDZ