pompy abs, abs pump

wiercenie studni

jak oszczędzić na prądzie?

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
oxytocin
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-14, 16:03

jak oszczędzić na prądzie?

Post autor: oxytocin »

Znacie jakieś rewelacyjne sposoby? Czy takich nie ma i trza płacić i przyjmować na klatę...???
wygadanka
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2013-03-19, 23:21

Post autor: wygadanka »

To zależy co rozumiesz przez rewelacyjne sposoby ;D
Ja kiedyś oszczędzalam na prądzie jak głupia, krzyczałam po rodzine gasić! Żarówki oszczędnościowe itp, a i tak mizernie to wyglądało Aż pomyślałąm, że może by dostawcę zmienić. I od 3 miesięcy jestem szczęsliwą posiadaczką nowego. W ogole zmienialam przez www.lepszaoferta.pl a tam nie musisz płacić przez trzy miesiaće za prąd jak zmieniasz przez nich dostawcę ;) Ja nie płaciłam rzeczywiście :)
miga
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-26, 11:30

Post autor: miga »

żarówki led :) polecam, oszczędne i skuteczne
Awatar użytkownika
efen
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2014-02-16, 09:27

Post autor: efen »

Dokładnie. Ledy rozwiązują problem bez zmiany dostawcy.
lubq
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2013-10-01, 11:36

Post autor: lubq »

Ledy co prawda zmniejszają koszty zużycia energii el. ale nie zawsze wpływają na zaoszczędzenie pieniędzy.
Niestety ta technologia ciągle jest droga w zakupie.
talkk
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2014-03-04, 14:30

Post autor: talkk »

Jest bardzo duzo sposobow zeby oszczedzic na elektrycznosci.
Wlaczac swiatlo w pomieszczeniach, w ktorych sie nie przebywa.
Wylaczac z pradu wszelkie urzadzenia elektryczne, ktore nie sa wlasnie uzywane.
Ja np od jakiegos czasu uzywam domowej drukarki tylko do pojedynczych wydrukow, jak potrzebuje wiecej kopii to drukuje przez internet na http://print24.com/pl/
Poza tym uzywam energooszczednych zarowek w calym mieszkaniu.
romo999
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-09, 21:20

Post autor: romo999 »

Jest sporo sposobów. Oprócz tych już wymienionych, możesz także zainwestować w sprzęt AGD z klasą A+ (energooszczędną). Nie są może one tanie, ale na pewno po jakimś czasie Ci się zwróci. Ja obecnie wymieniłam lodówkę i zmywarkę na klasę A+ i zdecydowanie odczuwam różnicę, kiedy przychodzi mniejszy rachunek za prąd.

----------------
bikemultisport koszyczek na bidon
Tortil
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-10, 09:24
Lokalizacja: wawa

Post autor: Tortil »

Jest tzw prąd na kartę, który doładowuje się jak telefon, ale widziałem to rozwiązanie w nielicznych mieszkaniach
kosek
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-14, 08:38

Post autor: kosek »

Za granicą często tak jest :) Czasami są jeszcze drugie taryfy i wtedy opłaca się robić pranie itp.
sexywolf
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-18, 20:55

Post autor: sexywolf »

Za granicą jest coś takiego jak taryfa nocna, czyli tańsza stawka w określonych godzinach nocnych. Także niektórzy robią pranie w nocy:) Ale kupno energooszczędnych sprzętów się opłaca w szczególności jak mamy w domu klika telewizorów, lodówkę, pralkę, szuszarkę, zmywarkę itp.
magi92
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-20, 11:05

Post autor: magi92 »

Nigdy nie trzymać włączonych ładowarek do telefonów. Wyłączyć całkowicie telewizor. Gotować wodę na kawę bądź herbatę na gazie.
Awatar użytkownika
paulinka84
VIP
VIP
Posty: 19
Rejestracja: 2014-02-26, 13:42

Post autor: paulinka84 »

Ja wszystkie żarówki w domu wymieniłam na energooszczędne. Bardzo ważne jest wyłączanie zbędnego oświetlenia, nie zostawianie nieużywanych telewizorów, hifi, itd na standby.
sexywolf
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-18, 20:55

Post autor: sexywolf »

Trzeba mieć trochę gotówki aby wszystkie żarówki wymienić w domu, jest to inwestycja szczególnie jak ktoś przechodzi na led.
gosieńka73
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-01, 17:10

Post autor: gosieńka73 »

Słuchajcie bardzo dużo daje wyłącznie telewizora z czujnika na noc. Pamiętać by po naładowaniu telefonu wyjąć ładowarki. Moim zdanie zmiana żarówek na energooszczędne nic nie daje. Testowaliśmy z mężem rok. Rachunki pi razy oko takie same:)
maratonczyk7
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-10, 22:24

Post autor: maratonczyk7 »

zmiana dostawcy dużo nie daje:) trzeba mieć sprzęt z małymi klasami energooszczędnymi, żarówki energo bądź LED
ODPOWIEDZ