pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Aborcja

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
vialink
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-17, 21:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

Aborcja

Post autor: vialink »

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy jesteście za czy przeciw Aborcji?
Kiedy Waszym zdaniem powinna być dopuszczalna?

Co za tym idzie co myślicie o stanowisku Kościoła na ten temat? ;)
Awatar użytkownika
yesterday13
-#
-#
Posty: 77
Rejestracja: 2008-12-27, 14:14
Lokalizacja: Miasto Aniołów...

Post autor: yesterday13 »

Ja jestem jak najbardziej przeciw aborcji. Uważam, że matki nie powinny zabijać jeszcze nie narodzonych dzieci. To jest okrutne. Jak kobieta nie chce miec dzieci to niech sie zabezpiecza lub żyje w celibacie. A co do gwałtu to pomimo faktu, że kobieta może byc zdruzgotana to i tak powinna urodzić to dziecko. Przecież może je potem oddać. Ale niech nie zabija. Aborcja jest straszna.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Kurde,upisałam się i przez przypadek kliknęło mi się na dodanie Yesterday13 do listy ignorowanych i wszystko,co napisałam poszło się gonić ;P eh :roll:
Więc w skrócie.. Jestem za,gdy zagraża życiu matki lub dziecka i w przypadku gwałtu..
yesterday13 pisze:A co do gwałtu to pomimo faktu, że kobieta może byc zdruzgotana to i tak powinna urodzić to dziecko.
A co w przypadku gwałtu na np. 13-letniej dziewczynie? Jej życie nagle obraca się o 360 stopni,a to nie jest tylko bycie w ciąży,ale też zmiana życia,problemy ze szkołą itp. :roll:
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Czy jesteście za czy przeciw Aborcji?
Za, ale w sytuacji zagrożenia życia matki , gwałtu, choroby dziecka. Seks niesie ze sobą konsekwencje, które należy ponosić, a walka o Prawa Kobiet nie może polegać na tym, że usunę dziecko dla zasady, żeby zobaczyli, że mam prawo decyzji!. Może to straszne, ale wolę przepełnione domy dziecka niż przepełnione cmentarze dla dzieci.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jestem za. Kobieta która nie jest gotowa na macierzyństwa prędzej czy później znajdzie sposób na usuniecie. Rodzic powinien decydować czy chce aborcji czy nie. Nie Kościół, Państwo czy inni ludzie. Mówią, że trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, owszem, tylko wtedy dzieciak ma przerąbane a nie ci na których odpowiedzialność leży..
Aborcja jest i będzie czy rząd ją zalegalizuje czy nie.
Awatar użytkownika
Zatopiona
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2009-01-06, 14:43
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Zatopiona »

Jestem za aborcją tylko w okreslonych przypadkach i wcale nie uwazam że gwałt ma byc powodem do aborcji.Dziecko mozna zostawic w szpitalu nie ponosząc tego powodu zadnych konsekwencji.Mozna dac mu w tem sposób szanse na miare normalne zycie,bo zawsze moze byc tak,że ktos je adoptuje jeszcze jako niemowlę.Aborcja dla mnie jest okrutnym zabójstwem i gdyby kazdy myslał tak jak Gorzka to moze zadnego z nas by na świecie dzis nie było. :?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Zatopiona pisze:.Dziecko mozna zostawic w szpitalu nie ponosząc tego powodu zadnych konsekwencji.
Nie każde dziecko ma na tyle szczęścia, skazywanie go na całe życie w bidule to takie dobre rozwiązanie? Same procedury adopcyjne są trudne do przejścia, nie wszystkim się udaje, a dzieci, które mogły by do adopcji trafić podrastają i ich szansa bardzo maleją.
Dlaczego możliwość legalnej aborcji tak każdego przeraża? Bierzmy pod uwagę życie matki, wzięcie o odpowiedzialności? potencjalna matka (ojciec także), która nie jest gotowa na macierzyństwo NIGDY nie weźmie odpowiedzialności za to życie. Prędzej czy później aborcja będzie dostępna, taka jest prawda.
Zatopiona pisze:moze zadnego z nas by na świecie dzis nie było.
Problem aborcji to problem jednostek a nie całego wszechświata. ;) Sumienie leży po stronie potencjalnych rodzicach, my postępujmy według własnych zasad.
Awatar użytkownika
Miyu
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2009-01-14, 20:34

Post autor: Miyu »

Amm,moze i mnie potepicie ale ja jestem ,,całkowicie'' za aborcja i jej legalizacja.Jestem swiadoma co to oznacza,i sadze ze czy aborcja bedzie legalna czy nie to nic nie zmieni:) jeslii kobieta chce usunac to usunie.
Awatar użytkownika
Lena
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-15, 16:56

Post autor: Lena »

ja jestem stanowczo przeciw aborcji.
Ludzie powinni brać odpowiedzialność za swoje czyny. Chodzisz do łóżka to licz się z tym, że możesz zajść w ciąże. Jeśli jednak kobieta zdecyduje się na aborcje to zostawiam to jej własnemu sumieniu. Mam znajomą, która usuneła ciąże, bo chłopak jej powiedział albo ja albo dziecko :/ Do dziś czuje się okropnie z tym co zrobiła i przez długi czas po tym musiała chodzić do psychologa. Powiedziała mi, że to było najgorsze co w życiu zrobiła i nie jestem w stanie sobie wyobrazić co to jest za uczucie..
u.ef.o
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2008-12-27, 11:26
Lokalizacja: z Domu xDD

Post autor: u.ef.o »

ja uważam że aborcje powinno stosować sie tylko w ważnych przypadkach, np. jeśli kobieta mająca 50 lat jest w ciąży i jest bezpośrednie zagrożenie życia
Awatar użytkownika
Lena
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-15, 16:56

Post autor: Lena »

u.ef.o, kobieta w wieku 50 lat raczej miesiączki nie ma więc jak ma zajść w ciąże :shock:
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Jestem za aborcją w razie gwałtu lub zagrożenia życia matki lub dziecka. Każdy kto mówi że nawet po gwałcie kobieta powinna urodzić, śmieszy mnie. Nikt kto takiego czegoś nie przeszedł nie wie jakie to uczucie. Więc łatwo mówić.
yesterday13 pisze:A co do gwałtu to pomimo faktu, że kobieta może byc zdruzgotana to i tak powinna urodzić to dziecko. Przecież może je potem oddać. Ale niech nie zabija.
ciekawe czy jakbyś Ty została zgwałcona to chciałabyś urodzić. Oczywiście Ty się możesz zapierać że tak, ale prawda no i tak pewnie jest inna. Bo nie wiesz co byś zrobiła.

A w innych przypadkach (czyt. zwykła zwycajna wpadka) aborcja powinna byc zabroniona. Skoro dziewczyna idzie z chłopakiem do łóżka to raczej czuje że do takiego czegoś dojrzała.
To niech się liczy też z tym że nie sztuka ściągnąć majtki, najpierw trzeba pomyśleć. Co by było gdyby..
dziuba69
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-25, 21:19

Post autor: dziuba69 »

ja również jestem za. może dlatego, że niewiele brakowało a sama musiałabym podjąć decyzję; urodzić czy usunąć? udunełabym.
mając dopiero 17 lat i w perspektywie dziecko? niestety nie ma dla mnie takiej opcji...
może brzmi to egoistycznie, ale niestety tak to dla mnie wygląda..
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

dziuba69 pisze:mając dopiero 17 lat i w perspektywie dziecko? niestety nie ma dla mnie takiej opcji...
mając tyle lat powinno się liczyć z tym że wszystko może mieć konsekwencje. I takim właśnie osobą w szczególności aborcji powinno się zabraniać. Czujesz się na tyle dorosła żeby uprawiać seks więc co Ci dziecko przeszkadza.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

mając dopiero 17 lat i w perspektywie dziecko? niestety nie ma dla mnie takiej opcji...
Jeżeli chce się rozkraczyć nogi to należy o tym myśleć. Dobre piguły dają małe szanse na bobo, a można do tego dorzucić gumkę (tylko po co) i jest luz. Wtedy jak Ci się trafi wpadka to można to uznać za prawdziwe nieszczęście. Ale jeżeli ktoś się dyma po pijaku bez gumki bo była okazja a nie było zabezpieczenia to sprawa wygląda inaczej.
ODPOWIEDZ