pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Samobójstwo

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Samobójstwo

Post autor: kashmira »

Co myślicie o ludziach, którzy popełniają samobójstwo? Wynika to z tego, że mają bardzo słabą psychikę czy nie radzą sobie z problemami, albo może nie mogą znaleźć u nikogo wsparcia/pomocy? Dlaczego wśród młodych ludzi (i nie tylko) jest tak duży wskaźnik prób samobójczych?
A Wy. Mieliście kiedyś myśli samobójcze? Z jakiś konkretnych powodów czy po prostu, bo życie jest do niczego?
niewidzialna
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-26, 15:18

Post autor: niewidzialna »

Jak dla mnie samobójstwo jest dla młodych osób jak i dla dorosłych r ucieczka od problemów jasne jest to zły sposób jednak czasem życie potrafi być tak cholernie ciężkie ze nie dajemy sobie sami rade i nie wiemy co z sobą począć... tez miałam takie myśli ale nie będę pisała z jakich powodów ponieważ za dużo byłoby pisanie...
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Gorzka pisze:Co myślicie o ludziach, którzy popełniają samobójstwo?
Słabi egoiści. Mam o nich takie samo zdanie jak o osobach które się tną.
Każdy człowiek ma problemy, nie każdy się zabija.

Kiedyś owszem myslałam o tym czyby sobie czegoś nie zrobić. Nie myślałam o tym poważnie po prostu się zastanawiałam. Ale sobie pomyślałam że młoda jest i głupia i nie mogłabym zrobić tego moim rodzicom. Im przecież też jest ciężko. Ale skoro oni dają radę, to ja też dam.
Zabijając się człowiek myśli tylko o sobie że będzie mieć nareszcie spokój, a nie pomyśli o tym ile problemów i smutków swoim czynem narobi bliskim.
(no a powodem mojego głupiego zastanawiania się były po prosty ciężkie czasy. Był okres masy nieszczęsć w moim życiu i pomyślałam że nie dam rady. Ale dałam)
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Samobójstwo jest wg. mnie wynikiem braku umiejętności zapanowania, pomieszczenia w samym sobie emocji, braku możliwości ich rozładowania..
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Pewnie wynika z przerostu oczekiwań nad możliwości i całkowitego przytłoczenia. Szkoda ludzi, bo raz jest lepiej, raz gorzej, ale jeżeli zabieramy sobie szansę na powstanie lepszego dnia... samobójstwo tylko wpędza w depresję rodzinę i otoczenie, nic więcej.
Awatar użytkownika
Fusa_20
-#
-#
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-04, 19:47

Post autor: Fusa_20 »

Odebranie życia sobie jest przecież zadaniem ogromnego bólu najbliższym...
aggusia03
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-18, 15:05

Post autor: aggusia03 »

jesli ktos ma na tyle problemów ze juz nie daje rady to popelnia samobojstwo bo to dla niego 'ulga'

widocznie nie potrafi w zaden inny sposob poradzic sobie ze swoimi problemami...
to ze ma mysli samobojcze cz tez proboje sie zabic nie znaczy ze jest egoista tylko poprostu sobie nie radzi bo gdyby inni zwracali na niego uwagę,starali sie pomagac to na pewno by do tego nie doszlo....
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Samobójstwo ukazuje, że tak naprawdę nie kochamy ani rodziny ani przyjaciół.
Czy gdybyśmy ich kochali i szanowali to zrobilibyśmy im takie piekło i zadali taki ból?
Wiecznie nie może być idealnie i smutek uświadamia Nam i mówi, jak piękne jest uczucie zwane szczęściem i to on sprawia, że tak bardzo doceniamy nieraz każdy uśmiech.

Jak to ktoś kiedyś powiedział: "ludzie się wieszają, lecz problemy pozostają" - to prawda, bo zamiast postarać się i go rozwiązać, my odchodzimy, zostawiając go zawiązany jeszcze bardziej - na supeł. W większości przypadków Nasz problem, nie jest tylko i wyłącznie Naszym problemem, lecz także problemem innych.
Awatar użytkownika
Kasia
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2009-02-02, 22:58
Lokalizacja: From Your Dreams.

Post autor: Kasia »

Ale Człowiek, Który chce popełnić samobójstwo nie myśli o innych, o tym co oni będą czuli.. dla niego liczy się On, jego problemy, to że sobie nie radzi i widzi tylko jedno rozwiązanie..
ale co z tego, że myśli nad swoim życiem jak sobie nie da pomóc..
Dlatego wzrasta liczba samobójstw..
A ja myślałam nad Tym nie raz, ale nie mam odwagi, bo zdaje sobie sprawę z tego, że jest to poważna decyzja.. Nieodwracalna.. :|
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Kasia pisze:Ale Człowiek, Który chce popełnić samobójstwo nie myśli o innych, o tym co oni będą czuli.. dla niego liczy się On, jego problemy, to że sobie nie radzi i widzi tylko jedno rozwiązanie..
ale co z tego, że myśli nad swoim życiem jak sobie nie da pomóc..
Dlatego wzrasta liczba samobójstw..
A ja myślałam nad Tym nie raz, ale nie mam odwagi, bo zdaje sobie sprawę z tego, że jest to poważna decyzja.. Nieodwracalna.. :|
Trzeba myśleć, nad tym co się robi i nad tym, co chce się zrobić. Przemyśleć właśnie dlatego trzeba głęboko, wiem, że jest trudno, ale trzeba to zrobić i nie działać, póki się tego nie zrobi.
Jeżeli ma się problemy - trzeba je likwidować kiedy dopiero zaczynają się rozwijać, a nie, gdy są w pełni dojrzałe..
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

aggusia03 pisze:nie znaczy ze jest egoista tylko poprostu sobie nie radzi bo gdyby inni zwracali na niego uwagę,starali sie pomagac to na pewno by do tego nie doszlo....
jest egoistą. Dlaczego uważasz że nie?
Myślisz że takim osobą nikt nie chce pomagać? dużo ludzi by chciało. Ale jak człowiek nie chce pomocy to jego wina.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Bu. pisze:jest egoistą. Dlaczego uważasz że nie?
owszem, jest. Gdyby nim nie był - wszystko wydawałoby się mu inne, a tak - beznadziejne.
Bu. pisze:Myślisz że takim osobą nikt nie chce pomagać?
czasem na pomoc jest już za późno. Trzeba pomagać nim problemy zaczną się na dobre rozwijać poza tym nie każdy życzy sobie pomoc pierwszej lepszej osoby.. :roll:
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

lui13 pisze:Trzeba pomagać nim problemy zaczną się na dobre rozwijać poza tym nie każdy życzy sobie pomoc pierwszej lepszej osoby..
no i to jest właśnie poparcie tego że jedyną winną osobą jest samobójca. Nie inni ludzie.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

no i to jest właśnie poparcie tego że jedyną winną osobą jest samobójca. Nie inni ludzie.
Hmm...
No inni ludzie z całą pewnością przyczynili się do tego..
Ale takiej osobie trzeba pomóc, gdy tylko widzi się, że potrzebuje ona pomocy, a nie patrzeć i czekać, aż sama o nią poprosi - bo jeśli naprawdę chcę ktoś pomóc to podejdzie sam, widząc, że coś jest nie tak i takowa osoba powinna być dociekliwa a nie wierzyć słowom "wszystko jest ok" :roll:
Awatar użytkownika
Kasia
-#
-#
Posty: 58
Rejestracja: 2009-02-02, 22:58
Lokalizacja: From Your Dreams.

Post autor: Kasia »

Ale niekiedy Nie Da sie pomóc... a natrętnością nie załawimy tego.. tu trzeba wyczucia, bo jest to delikatna sprawa.. a przede wszystkim trzeba zaufania, a zdobyć Je, czasem jest rzeczą niewykonalną..
ODPOWIEDZ