pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Komary

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Komary

Post autor: Rose »

Nie wiedziałam gdzie wkleić ten temat...

Komary atakują, ale czy wszystkich? Ja z ubolewaniem słucham niektórych znajomych, ktorzy twierdzą, że ich komary nie tykają...A Was gryzą? Wychodzą duże bąble?
Macie jakieś sprawdzone domowe sposoby, żeby się swędziło?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Komary mnie wręcz ubóstwiają. Zawsze jestem pogryziona najbardziej ze wszystkich domowników.
U mnie bąbli nie ma ale gdy mocno drapie, to ugryzienie zaczyna robić się sine i wygląda trochę jak siniak. Zawsze piję wapno bo ono podobno pomaga. Kiedyś jak byłam mała to smarowałam się jakimiś żelami z apteki, które łagodziły swędzenie.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Jakos w tym roku nie mamy dużo komarów w domu, może dlatego ze cały obszar kolo domu został pryskany jakimś środkiem...ale nie ważne. Ogólnie mówiąc to komary aż tak bardzo mnie nie kochają, jeśli już mnie jakiś ugryzie to mama kupiła taka maść po którym bąbel przestaje swędzić i zaraz wszystko schodzi.
Awatar użytkownika
Pivo
-#
-#
Posty: 306
Rejestracja: 2010-07-16, 14:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Pivo »

Rose pisze:Macie jakieś sprawdzone domowe sposoby, żeby się swędziło?
Rozdrapanie do krwi. Wtedy zaczyna boleć.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Vein pisze:taka maść po którym bąbel przestaje swędzić i zaraz wszystko schodzi.
Może Fenistil ;] Jak byłam młodsza to całe lato musiałam się tym smarować.

Te małe wampiry mnie kochają. Bez wzajemności. Tego lata w szczególności, nie przespałam już kilka nocy, bo mnie atakowały. Jak siedzę długo na tarasie albo gdzieś wychodzę psikam się brosem, ale to tak śmierdzi ;/
Na dodatek robią mi się ogromne bąble i moje nogi wyglądają paskudnie. A komary nie mają dla mnie litości i gryzą wszędzie. Ponoć ocet pomaga, ale też śmierdzi.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Rose pisze:Komary atakują, ale czy wszystkich? Ja z ubolewaniem słucham niektórych znajomych, ktorzy twierdzą, że ich komary nie tykają...A Was gryzą? Wychodzą duże bąble?
Gryzą mnie okrrrrropnie. Przyciągam je jak magnez. Kiedyś tak samo przyciągałam kleszcze, na szczęscie (tfu!) kleszcze dały mi spokój, ale te cholery - komary, brrr!

Boże, ile ja bym dała, żeby nie być uczuloną na ich jad! Każde ugryzienie kończy się wieeeelkim rumieńcem, opuchlizną, czasem boli tak, że chce mi się płakać z bólu. Praktycznie nie rozstaję się z Fenistilem i sprayem odstraszającym komary. Wszyscy znajomi wiedzą, że jak komary atakują, trzeba się wybrać do mnie,bo ja zawsze coś mam.

Już wieeele razy potrafiłam tak spuchnąć po ukąszeniu, że w nocy lądowałam na pogotowiu, bo wyglądałam jak monstrum z popuchniętą twarzą.

Ostatnio znalazłam świetny sposób! Owadobójczą spiralę, która się pali. I rzeczywiście, ani jednego komara. Jednakże palę ją tylko na dworze, ponieważ ma zbyt intensywny, duszący zapach.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Nie mam problemów z komarami. Żadne mnie nie gryzą. Nawet jak jakiemuś się to uda to po chwili nawet zapominam w którym to było miejscu.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Przez długi, na prawdę długi czas komary mnie chyba unikały, ale teraz...gryzą i mam bąble np. na pół łydki :)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Komary mnie wręcz ubóstwiają. Zawsze jestem pogryziona najbardziej ze wszystkich domowników.
O tak, właśnie. Próbowałam smarowania się wanilią (w przeciwieństwie do OFF'a chociaż nie śmierdzi), ale na dłuższą metę nie działa. A tak to używam maści do złagodzenia ukąszeń. Duże bąble...? Hm, bardziej wściekleczerwone plamki ;P. I czegokolwiek bym nie robiła - tak czy siak swędzi.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Mam to szczęście, że komary omijają mnie szerokim łukiem. Rzadko zdarza się, żebym była jakoś mocno pogryziona. Owszem, czasami trafi się jakiś odważniejszy, który ugryzie, ale szybko o tym zapominam, bo nawet nie swędzi za bardzo. W nocy też mogę mieć otwarte na oścież okno i zapalone światło, a tych małych gnojków nie widać.
O domowych sposobach mówiła mi kiedyś babcia, ale, niestety, nie pamiętam, więc nie pomogę.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

rzadko mnie gryzą ale jak już zaczną to nie wiem kiedy skończa mnie gryźć :?
Na szczęście mam takie urządzenie do prądu które eliminuje komary ;)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Burning pisze:mam takie urządzenie do prądu które eliminuje komary ;)
Moje koleżanki mają taką lampkę, która zabija komary, też taką chce <foch>
Mówią, że pomidory odstraszają komary i jak siedzimy na tarasie to tata kładzie na stół doniczkę z pomidorami i twierdzi, że koło niego nie ma żadnego komara. Ja jakoś jeszcze nie sprawdziłam tego.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

Rose, ja mam takie urządzenie co trochę śmierdzi jak włożę do kontaktu ale działa zawsze ze skutkiem ;)
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Madra vein poszla sobie i zostawila włączone światło i otwarte okno teraz caly czas mi bzykaja nad uchem, to bedzie ciezka noc. :cry:
Rose pisze:Może Fenistil ;]
Tak, i jest świetny. ;)
amanda
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-03-13, 19:56

Post autor: amanda »

Ja kupiłam ostatnio kadzidełka, parę groszy kosztowały i są przeciw komarom. Można stosować w domu :)
ODPOWIEDZ