pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dzień Matki vs Dzień Ojca

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Dzień Matki vs Dzień Ojca

Post autor: Rose »

Z moich obserwacji wynika, że większość ludzi większą wagę przykłada do Dnia Matki niż Dnia Ojca. Jak to jest z tym u Was? Traktujecie te dwa święta jednakowo, czy może dla mamy zawsze znajdzie się jakiś prezent,ale dla taty już niekoniecznie...?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Nie lubię żadnego z tych świąt, nigdy nie mam kasy na prezent. Od taty biorę hajs na prezent dla mami i na odwrót.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Nigdy rodzice nie obchodzili takich dni jak dziecka,mamy,taty. Jako dziecko w szkole rysowaliśmy laurki, które dawałam niby rodzicom..
Teraz staram się jednak pamiętać o Dniu Matki i coś tam jej kupuję kosmetyki/korale czy coś z ubrania.;) A w Dniu Ojca chodzę na cmentarz, zapale znicz i na swój sposób składam mu życzenia.
Nie widzę w tych Dniach różnicy, może nie jest to wyrazem miłości do nich,ale staram się jakoś to "uczcić" z szacunku że to ich święto.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Oczywiście, że większą wagę przykładam do Dnia Matki.
Dzień ojca w zasadzie mam w czterech literach. Mój ojciec sobie na to święto nigdy nie zasłużył.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Myślę, że mamy są bliższe naszemu sercu niż ojcowie. Oczywiście nie zawsze musi tak być ale to nie zmienia faktu, że to mama nas urodziła i może dlatego mamy z nią większą więź a Dzień Matki jest dniem w którym możemy jej za to podziękować.
Z drugiej strony może chodzi o to, że mamie wypada dać kwiatka czy prezent żeby było jej zwyczajnie miło. Ojcowie raczej nie przywiązują uwagi do upominków.
Awatar użytkownika
Lola
-#
-#
Posty: 110
Rejestracja: 2010-06-17, 17:18

Post autor: Lola »

Ja dnia matki tak jakby nie obchodzę już od rok czasu, czyli od śmierci mojej mamy ale oczywiście byłam zanieść kwiaty na cmentarz jednak to nie to samo,po prostu brakuje mi jej :(
Teraz to obchodzę tylko dzień ojca,chce żeby było mu miło.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Ojcu składam życzenia, w formie pochwały, za to, że tak umiejętnie potrafi niszczyć własną rodzinę.
Dzień matki obchodziłam do tego roku. Teraz pozostaje zanieść jedynie kwiaty na grób, ale tak jak powiedziała Lola. To nie to samo.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

To tak jakby zapytać mnie kogo kocham bardziej: mamę czy tatę.
Święta te traktuję jednakowo, są dla mnie tak samo ważne. Zawsze staram się też uciułać trochę grosza, żeby za swoje pieniądze kupić jakiś drobny upominek.
Awatar użytkownika
Lola
-#
-#
Posty: 110
Rejestracja: 2010-06-17, 17:18

Post autor: Lola »

Najgorszy było dla mnie dzień matki rok temu krótko po śmierci mamy

[ Dodano: 2010-06-17, 18:29 ]
oczywiście kochałam i kocham ich oboje jednakowo
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Dzień Matki jest dla mnie wyjątkowym dniem, bo sama też wtedy świętuję : D Nie no, mama jest dla mnie najważniejszą osobą w życiu i Dzień Matki obchodzę zawsze, na prezent też zawsze zbieram, ale nie to jest najważniejsze w tym dniu.

Dzień Ojca? Nie obchodzę go już parę lat i nie zamierzam zacząć.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Ale patrzcie,to tez w jakims stopniu przez szkole,przedszkola itd.
Jednak dzien matki jest w czasie roku szkolnego i zawsze sie o nim pamieta bo tu rysowanie laurek bo tu w szkole ktos przypomni a dzien ojca?
23 czerwca i juz teretycznie koniec roku wiec malo kto pamieta i malo kto przywiazuje do tego wage.
Zreszta jest cos takiego ,ze matki zawsze sie faworyzuje.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

marionetkowa pisze:Jednak dzien matki jest w czasie roku szkolnego i zawsze sie o nim pamieta bo tu rysowanie laurek bo tu w szkole ktos przypomni a dzien ojca?
23 czerwca i juz teretycznie koniec roku wiec malo kto pamieta i malo kto przywiazuje do tego wage.
U Nas w szkole/przedszkolu Dzien Matki i Ojca był zawsze obchodzony jednego dnia.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Obchodzę tylko Dzień Matki, i właśnie z tej okazji mama dostaje prezent. Może to dlatego, że o Dniu Ojca nie mówi się tak bardzo?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Hm, raczej jednakowo. Nie potrafię wskazać zasadniczych różnic. No, może tą, że ojca ostatnio często nie ma w domu. I w tym roku dzień taty będzie bez taty. Ale będziemy dzwonić.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rose pisze:U Nas w szkole/przedszkolu Dzien Matki i Ojca był zawsze obchodzony jednego dnia.
u ciebie,czyli sa pojedyncze przypadki co zreszta jest b fajne ale nie wszedzie to wystepuje.
ODPOWIEDZ