pompy abs, abs pump

wiercenie studni

1% podatku

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
gloria
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-18, 11:30

1% podatku - czy wszyscy oddają?

Post autor: gloria »

Co myślicie o tej inicjatywie?? Wydaje mi się, że wciąż dużo osób nie wie o tym, że można przekazać ten 1% albo nie chce tego zrobić z różnych względów.... a szkoda :(
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Niestety wiele osób nie robi tego, a przecież w ten sposób można pomóc tylu ludziom.
Ja osobiście jeszcze nie mogę tego robić, ale w tym roku dopilnowałam, aby moi rodzice przekazali 1%. Uważam, że wszyscy powinni to robić, przecież to nic nie kosztuje! Ludzie nie chcą robić sobie "dodatkowej pracy", a naprawdę to jest zaledwie 2 minuty roboty!
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

1% podatku

Post autor: psychiczna »

Dlaczego ludzie niechętnie podchodzą do przekazywania podatku? Nie jest to wcale trudne a wręcz przeciwnie - zostało to uproszczone.
Czy Wasi rodzice przekazują 1% podatku na różne fundacje?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

psychiczna pisze:Dlaczego ludzie niechętnie podchodzą do przekazywania podatku? Nie jest to wcale trudne a wręcz przeciwnie - zostało to uproszczone.
Ale większość ludzi myśli niestety, ze to spowoduje jakieś utrudnienia, zajmie więcej czasu.
Niestety. To nic nie kosztuje. A naprawdę warto zrobić coś takiego.
psychiczna pisze:Czy Wasi rodzice przekazują 1% podatku na różne fundacje?
Z tego co wiem to w tamtym roku na coś przekazali, a w tym nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

psychiczna pisze:Czy Wasi rodzice przekazują 1% podatku na różne fundacje?
no właśnie nie !mówiłam już mamie żeby to zrobiła, nic ją to w sumie nie kosztuje
Awatar użytkownika
Kasjopeja
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-10, 14:07

Post autor: Kasjopeja »

uniqex33 pisze:psychiczna napisał/a:
Czy Wasi rodzice przekazują 1% podatku na różne fundacje?
Moi co roku przekazują na WWF :)
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Dlaczego ludzie niechętnie podchodzą do przekazywania podatku?
Może ludzie po prostu nie chcą oddać części podatku, z nie wiedzy inni nie chcą się dzielić tych 1% podatku. Nie wiem już.
Rozliczam się z Skarbówką jak i również mama, znajoma która nam pomaga wypełnić pity odprowadza 1 % podatku , dużo z tego nie wychodzi ale zawsze to coś.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

U nas nie przekazuje się, bo coś tam przekracza, nie wiem, co nie orientuję się.
psychiczna pisze:Dlaczego ludzie niechętnie podchodzą do przekazywania podatku? Nie jest to wcale trudne a wręcz przeciwnie - zostało to uproszczone.
Zwykłe i powszechne lenistwo?
BK93
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2010-06-07, 14:32

Post autor: BK93 »

moi rodzice juz od kilku lat przekazuja. zazwyczaj na rozne fundacje zajmujace sie zwierzetami. Zawsze bylismy wrazliwi na cierpienie zwierzat. A co do nieprzekazywania innych, to chyba problem bedzie coraz mniejszy...wczesniej ludzie chyba nie wiedzieli gdzie jest odpowiednia rubryka i nie znali(czasem pewnie nie chcialo im sie sprawdzac) danych fundacji. Teraz wszystko jest latwiejsze, bo w tych programach do rozliczania, ktore zamieszczane sa w gazetach jest juz domyslnie wprowadzona nazwa fundacji z nr konta, wystarczy zatwierdzic.... Swoja droga zastanawiam sie co musi zrobic, a moze ile zaplacic, by np w programie do rozliczania, ktory idzie z jakas popularna gazeta, zamieszczona byla wlasnie ta konkterna fundacja???
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Moi rodzice od niedawna oddają 1%
Zazwyczaj są to jakieś fundacje zajmujące się chorymi dziećmi.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ludzie boją się utrudnień, komplikacji i unikają tego typu rzeczy. Po prostu. Chyba w większości przypadków chodzi o zbyt małą świadomość co, jak i w jaki sposób.
Awatar użytkownika
Aguś15
-#
-#
Posty: 122
Rejestracja: 2010-09-17, 16:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: Aguś15 »

Gdy będę pełnoletnia i nauczę się wypełniać pity na pewno oddam 1% potrzebującym ;)
ZosiaZ
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-03, 11:52

Post autor: ZosiaZ »

Co roku rozliczam siebie i moją najbliższa rodzinę i oddaję 1% podatku.
W tym roku z resztą tak samo jak w poprzednim przekazaliśmy go Expatrii http://www.1procentdzieciom.pl dzięki której nasze, polskie dzieci z Kresów mają szansę na leczenie w naszym kraju. Bo to dzieci ciężko chore, których rodzin nie stać na przyjazd i leczenie w Polsce. Polecam.
JanekK
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-07, 13:27

Post autor: JanekK »

Myślę, a przynajmniej mam nadzieję, że co raz więcej osób przekazuje swój 1% podatku np. na OPP. Z badań wynika, ze tak jest i bardzo dobrze. Ja również korzystam z tego i wspieram dzieci http://www.1procentdzieciom.pl z krajów byłego ZSRR. To oczywiście polskie dzieci które są bardzo chore i to właśnie My możemy im pomóc...dać szansę na normalne, zdrowe życie.
Awatar użytkownika
LuksusV
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-28, 20:38

Post autor: LuksusV »

O fajny temat całkiem!
Ja co prawda nie mogę jeszcze nic nikomu przekazać ale... No właśnie! Mianowicie jestem harcerzem już od lat, i dzięki mojemu znajomemu, a zarazem komendantowi naszej małej niezależnej organizacji jest ona OPP! Działamy dosyć prężnie, w tym roku jak co roku zbieramy krew i makulaturę w jednej z dzielnicy Gdyni. Dotąd zebraliśmy 2 t makulatury i 14l krwi
Może ktoś pomyśli, że to takie dosyć mało ważne działanie, ale stanowczo się temu sprzeciwie, wychowanie, a tak właściwie, w dużej części tym jest harcerstwo jest wybitnie ważną działalnością. A poza tym podobno liczy się każdy litr krwi :P

Tu macie link jak kto chce może cosik przekazać :P
ODPOWIEDZ