pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Jedynacy

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Nigdy nie byłem jedynakiem, ale przypuszczam, że fakt iż mam starszego brata sprawił, że jestem inną, ośmielę się nawet stwierdzić, że lepszą osobą. On nauczył mnie życia i teraz ja tak samo uczę młodszych braci. W sumie jest nas czterech i może to wydaje się za dużo, ale przynajmniej jest wesoło :) .

A co do jedynaków, to nie ma zasady. Moim zdaniem to głupi stereotyp, tak jak napisała Selene, a kierowanie się stereotypami jest po prostu krótkowzroczne. Nie można powiedzieć, że jak ktoś jest jedynakiem to będzie egoistą, albo, że jak nie jest to będzie altruistą. Jest wiele ważniejszych czynników, które o tym decydują.
Awatar użytkownika
Marcin
-#
-#
Posty: 47
Rejestracja: 2010-10-26, 07:09

Post autor: Marcin »

Ja jestem jedynakiem, ale nie tym ze stereotypów.

O wiele lepiej jest mieć rodzeństwo. zawsze chciałem mieć siostrę..no ale trudno.

Nie jestem ani rozpieszczony ani nic. W ręcz przeciwnie.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

byłam jedynaczką przez 10 lat, jednak nigdy nie byłam specjalnie rozpieszczana przez rodzinę. nie mogę też powiedzieć, że nie potrafiłam się dzielić, bo całe podwórko zawsze bawiło się moimi zabawkami i jadło moje słodycze.
teraz siostra strasznie działa mi na nerwy i mogę śmiało powiedzieć że to ona jest zbyt rozpieszczona.
Awatar użytkownika
Chandi
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-05, 07:51

Post autor: Chandi »

Również jestem jedynaczką i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś zarzucał mi jakikolwiek egoizm i znam wiele osób, które mimo, że nie mają rodzeństwa nie przejawiają takich zachowań. Chociaż zdarzają się wyjątki; ) Wydaje mi się, że wszystko zależy od rodziców i konkretnej osoby, jej charakteru.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Widzę, że większość ma takie samo zdanie. I ja się do niego przyłączam. Gadka, że każdy jedynak to rozpieszczony bachor to stereotyp. Lecz zdarzają się także przypadki, które go potwierdzają. I głównie jest to wina rodziców. Rozumiem, że chcą dla dziecka jak najlepiej i chcą mu wszystko dać, ale to tylko niszczy to dziecko. A gdy się już opamiętają jest za późno, bo dziecko jest już przyzwyczajone, że zawsze wszystko dostaje...
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

ja jestem jedynaczką i uważam że ma to duży wpływ na charakter. Zawsze byłam bardzo rozpieszczana i do tej pory zawsze przyjmuje że wszystko mi się należy. A zapatrzona w siebie jestem niestety na pewno...
serenity
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-20, 18:37

Post autor: serenity »

Witam:)
Ja też jestem jedynaczką, ale jakoś nikt mi egoizmu nie zarzucał. Fakt, że nigdy jakoś nie brakowała mi rodzeństwa - miałam psa i byłam zadowolona;) Nigdy też nie obrażam się "na [ciach] ", jak to się wielu jedynakom zdarza, kiedy coś im się nie podoba...
Ogólnie cieszę się, że jestem jedynaczką:)
Ostatnio zmieniony 2010-11-20, 19:33 przez serenity, łącznie zmieniany 1 raz.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

No coz ... z jednakami jest tak, ze trzeba ich dopieszczac jak dopiszczala ich mamusia i tatus. aha, no i lubia postawic na swoim
werunia
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-10, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: werunia »

Też jestem jedynaczką. Nie jestem ani rozpieszczona, ani samolubna. Wydaje mi się, że to kwestia wychowania. Chciałabym jednak brata albo siostrę, czasem nie ma się do kogo odezwać, a kot raczej mi nie odpowie.. :D
Awatar użytkownika
Super Star
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-07, 18:04

Post autor: Super Star »

ech, ja mam zle skojarzenia z jedynakami... w kazdym razie nie mozna przeciez wszystkich ludzi szufladkowac i metkowac 8) więc bez przesady
w każdym razie, chciałabym miec 2 dzieci, jedno to jednak za mało :roll:
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

A jestem zwolenniczką jedynaków.
Sama bardzo długo byłam sama i ten stan odpowiadał mi jak najbardziej.
Mam tylko kilka wad ,których nie potrafię się wyzbyć ,a które są bezpośrednio spowodowane tym ,że byłam jedynaczką do tego rozpieszczaną na wszystkie możliwe sposoby.

Ja mam syna i drugiego dziecka nie planuję.

Jedynacy nie muszą przynależeć do typowego stereotypu 'jedynactwa'.
Wszystko zależy od tego jak się dziecko wychowa.
Lejdi0710 pisze: do tej pory zawsze przyjmuje że wszystko mi się należy. A zapatrzona w siebie jestem niestety na pewno...
Wszystkie osoby jakie znam ,które należą do rozpieszczonych, zapatrzonych w siebie ludzi nigdy się do tego nie przyznają. Wręcz przeciwnie uważają ,że wcale tak nie jest. :)
Więc jak dla mnie trochę się zgrywasz.
Chyba ,że na siłę chcesz uważać to za wielką zaletę.
^^
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

Pandora pisze: Wszystkie osoby jakie znam ,które należą do rozpieszczonych, zapatrzonych w siebie ludzi nigdy się do tego nie przyznają. Wręcz przeciwnie uważają ,że wcale tak nie jest. :)
Więc jak dla mnie trochę się zgrywasz.
Chyba ,że na siłę chcesz uważać to za wielką zaletę.
^^
A może po prostu umiem przyznać się do swoich wad? Chyba forum nie jest od tego, żeby udawać kogoś innego nie uważasz? Czy według Ciebie gdybym faktycznie taka była napisałabym o sobie, że jestem pomocna, kocham się dzielić i jestem tak kochana że zapominam zwykle o sobie starając się zrobić przyjemność innym ludziom? :>
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Lejdi0710 pisze:A może po prostu umiem przyznać się do swoich wad?
Dla większości jedynaków to nie jest wada. ^^
Lejdi0710 pisze:Chyba forum nie jest od tego, żeby udawać kogoś innego nie uważasz?
Trafiłaś w sedno.
Większość tutaj udaje kogoś kim nie jest, co łatwo przyuważyć.
8)

Lejdi0710 pisze:Czy według Ciebie gdybym faktycznie taka była napisałabym o sobie, że jestem pomocna, kocham się dzielić i jestem tak kochana że zapominam zwykle o sobie starając się zrobić przyjemność innym ludziom?
Nie.
Lepiej ,że napisałaś iż jesteś rozpieszczona i rozkapryszona.
:lol:
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

Pandora pisze:Dla większości jedynaków to nie jest wada. ^^
co nie oznacza, że należe do większości
Po tym co piszesz wnioskuję że masz 10000 znajomych z czego conajmniej połowa to jedynacy :)
Trafiłaś w sedno.
Większość tutaj udaje kogoś kim nie jest, co łatwo przyuważyć.
8)
No tak, rozumiem więc, że Pani psycholog potrafi każdego rozszyfrować?
Pandora pisze:Nie.
Lepiej ,że napisałaś iż jesteś rozpieszczona i rozkapryszona.
:lol:
Tą ironią właśnie zasugerowałaś, że jednak lepiej na forum jest udawać kogoś kim się nie jest. Nie ma sprawy będę wiedzieć na przyszłość 8)
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Lejdi0710 pisze:Po tym co piszesz wnioskuję że masz 10000 znajomych z czego conajmniej połowa to jedynacy
Tak.
Lejdi0710 pisze:No tak, rozumiem więc, że Pani psycholog potrafi każdego rozszyfrować?
Tak.
Lejdi0710 pisze:Tą ironią właśnie zasugerowałaś, że jednak lepiej na forum jest udawać kogoś kim się nie jest. Nie ma sprawy będę wiedzieć na przyszłość
Przykro mi. Źle zinterpretowałaś moje słowa. :]
ODPOWIEDZ