pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Samookaleczanie

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Greenstory
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-05-08, 14:05
Lokalizacja: Spod nieba

Post autor: Greenstory »

Pamiętajmy, że od WSZYSTKIEGO można się uzależnić. A jak się człowiek od czegoś uzależni, to co by to nie było, przyniesie ogromną ulgę.
Awatar użytkownika
s3r0
-#
-#
Posty: 302
Rejestracja: 2010-05-13, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: s3r0 »

Greenstory pisze:Pamiętajmy, że od WSZYSTKIEGO można się uzależnić. A jak się człowiek od czegoś uzależni, to co by to nie było, przyniesie ogromną ulgę.
Zgodzę się z tobą aczkolwiek samookaleczenia jest dla mnie chorą czynnością. Rozumiem że są różne sposoby na radzenie sobie z problemami ale dlaczego akurat tą opcję wybierają? I z tego co zauważyłem oprócz "EMO" zwykli nastolatkowie sięgają bo narzędzia i działają.. Na prawdę dla mnie jest to chore.
Kiara
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-20, 22:18

Post autor: Kiara »

dla mnie emo to zupelnie co innego to głupia moda. samokaleczanie pomaga wielu ludziom
dubdus3
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-02, 20:23

Re: Samookaleczanie

Post autor: dubdus3 »

Empatia pisze:Normalne czy nie? Chodzi o takie cięcie się na pokaz,tzw. emo
Dla mnie to jest chore,nie mogę zrozumieć czegoś takiego. Nie wyobrażam sobie,żeby ból przynosił ulgę :|


Ale nie tylko emo się tną. normalni ludzie również.
Awatar użytkownika
NovemberRain199
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-01-02, 22:28
Lokalizacja: Narnia .

Post autor: NovemberRain199 »

Myślę, że osoby które to robią chcą po prostu zagłuszyć ból psychiczny tym fizycznym cierpieniem .. tak jest łatwiej i w pewnym stopniu to rozumiem, ale okaleczanie się na pokaz? Bez sensu ..
nie zmienia to faktu że dla mnie na pokaz czy nie .. to głupie . :|
JustynaUnito
-#
-#
Posty: 31
Rejestracja: 2012-08-31, 12:31

Post autor: JustynaUnito »

Taka moda nastała, dzieci nie wiedzą jak wejść w życie dorosłe, nie radzą sobie z problemami, gdzieś podobno w internecie wyczytały że to pomaga przynosić ulgę w cierpieniu - i tak robią. Kiedyś mało kto robił sobie taką krzywdę, bo nikt by nie wpadł na to że samookaleczenie może przynieść ulgę.
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Re: Samookaleczanie

Post autor: emilkka »

Empatia pisze:Normalne czy nie? Chodzi o takie cięcie się na pokaz,tzw. emo
Dla mnie to jest chore,nie mogę zrozumieć czegoś takiego. Nie wyobrażam sobie,żeby ból przynosił ulgę :|
ból fizyczny nie przynosi ulgi, raczej odwraca uwagę od innych problemów.

jedni biorą narkotyki, inni upijają się do nieprzytomności, jeszcze inni wdają się w bójki albo okaleczają się sami.

tak naprawdę każdy sposób unikania problemów jest w jakimś tam stopniu zły.

a takie kaleczenie się na pokaz? to już czysta głupota. chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że nikt szczęśliwy nie tnie się, nawet na pokaz.
Awatar użytkownika
muniek
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-29, 10:47

Post autor: muniek »

Emo to tylko zwracanie na siebie uwagi, jak ktoś chce popełnić samobójstwo to to robi, a nie tnie się łyżką.
paluch686
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2016-01-18, 11:51

Post autor: paluch686 »

Z takimi rzeczami nie ma żartów. Koniecznie udaj się do specjalisty, który Ci pomoże. Nie wolno się samookaleczać! Daję namiary na świetnego psychologa: terapiapoznan.pl
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

takie sytuacje to wołanie o pomoc :(
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Niestety sama ostatnio tego doświadczyłam. Gdy czuje się bardzo źle, gdy mam wrażenie, że wszystko się wali i jest to moją winą chce się wtedy ukarać, a jedyną możliwością jest samookaleczenie. Wiem, że tak być nie powinno, ale to jest silniejsze ode mnie. Mogę słuchać, co inni mają do powiedzenia, mogę czytać artykuły jak ten: http://eu-eu.eu/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci/, które mają zachęcać do podjęcia zmian i walki o siebie, ale na co mi ta cała świadomość? Gdy jest źle, wyłącza się logiczne myślenie i wszystko jest nam jedno. świadomość i wiedza to za mało.
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Tego to ja nie rozumiem..... naprawdę.
melod_y
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-31, 20:36

Post autor: melod_y »

Zawsze mi się wydawało, że to młodzieńczy bunt, okres przejściowy. W końcu po osiągnięciu dorosłości już o problemie się nie słyszy.
tomek101
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-09, 08:46
Kontakt:

Post autor: tomek101 »

Myśle że brak oparcia w innych pcha ludzi w takie uzależnienia jak samookaleczenia. Często też robią to przez gnębicieli (a zamiast się ciąć to powinni im przywalić).
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Dla mnie to jest jakaś masakra, nie rozumiem tego ;/
ODPOWIEDZ