pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kraje nordyckie.

Miejsca które warto odwiedzić
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Rose pisze:A czy to prawda, że dzieci przeważanie wychowywane są bezstresowo?
Tak, prawda.
Ha. Ciekawe jest też to, że tam dzieci nie są tak pacykowane jak w Polsce. W Norwegii biegają zimą w samych sweterkach ;P począwszy od półnagich niemowlaków wożonych w wózkach skończywszy na tych starszych kąpiących się jesienią w rzekach ;P
Ale uważam, że to dobrze. Dzieci są po prostu hartowane.

Hmm... Skoro jesteśmy już przy dzieciach. To nie wolno im jeść słodyczy w tygodniu, a raczej opiera się to na tym, że rodzicie nie mogą dać im do szkoły czy przedszkola np kanapek z czekoladą, a jeśli tak się zdarzy - rodzica odwiedza opieka społeczna.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Z tą rodziną i bezstresowym wychowaniem to chyba we wszystkich tych krajach nordyckich. Bynajmniej w Danii spotkałam się z tym samym. ;>
gromiumia
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-15, 11:34

Post autor: gromiumia »

No wiec ja bylam w Estonii i oczywiscie w Tallinie. Niesamowiecie mi sie podobalo. Moja rodzinka [wynajela dla nas apartament zaraz przy najpotezniejszym baszcie Kiek in de Kok. Takie czarodziejskie, sredniowieczne miasto i bardzo urokliwe Ludzie tez barzo zyczliwi. Teraz chcemy pojechac do Szwecji. Mam tam kolezanke, ktora jest przesympatyczna i jej znajomi tak samo. Mowila, zeogolnie oni sa zyczliwi bo sa tak nauczeni i to tylko np ode mnie slyszala, ze uwazam ja za zyczliwa. Dla nich to normalne. Chcialabym jak odwiedzic tak moze wiosna. Dostalam od niej te stronke. Tam wlasnie ma mnie zamiar zabrac mmm pieknie

Sprytne ukryłaś reklamy, gratulację./kashmira
Ostatnio zmieniony 2010-11-19, 16:19 przez gromiumia, łącznie zmieniany 1 raz.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Kręci mnie najbardziej Dania, a inne kraje nordyckie to tak se. Szczerze, to nie szczyt moich marzeń tam wyjechać. Jednak napewno to rzecz ciekawa poznać ich kulturę i zwyczaje.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

kuzyn od paru lat mieszka i pracuje w norwegii. mowi ze piekny kraj. licze ze kiedys go odwiedze. miszka w oslo
Tusia
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-01-17, 15:08

Post autor: Tusia »

Od roku non stop chodzi mi po głowie Skandynawia... zaczęło się od niewinnej wyprawy promem (z Unity Line) na rejs weekendowy do Szwecji a konkretnie Ystad, weekend to nie za długo, ale zdołałam zapoznać się z klimatem Skandynawii na samym promie zresztą również bo płynęło wielu Szwedów.
Od dwóch lat mam zaproszenie do koleżanki do Finlandii może wreszcie skorzystam :D
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Mój znajomy jest zakochany w tych rejonach ;)
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Ja bym chętnie zobaczył kiedyś na żywo norweskie fiordy.
likoo
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-12, 11:27
Kontakt:

Re: Kraje nordyckie.

Post autor: likoo »

to piękne kraje warte do odwiedzania :)
ODPOWIEDZ