pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Trądzik

Każdy z nas walczy z problemami. Razem zawsze łatwiej je pokonać.
Awatar użytkownika
Blue.
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-22, 21:26

Trądzik

Post autor: Blue. »

Nie moge wytrzymać, bardzo się źle z tym czuje, najgorzej jest w szkole. Stostuje pastę cynkową na noc, oraz oczywiście stostuje różne maście tego typu, ale nie bardzo pomaga. Ma ktoś dobre porady?

Pozdrawiam, Michał.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Używasz żele, peelingi, toniki? Byłeś u dermatologa czy są to maści kupione w drogerii?
Polecam równeż maseczkę z drożdży.
Jak sie odżywiasz? Ogranicz potrawy pikantne i czekoladę.
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Nie tylko Ty masz z tym kłopoty,ale gdzieś czytałam,że należy jeść jak najczęściej pieczywo razowe,kaszę jaglaną,otręby,paprykę pomarańczową,dynię,kiszonki.Co drugi dzień pij sok z marchwi i buraków.2 x w tygodniu wypijaj 2 dkg drożdży sparzonych tłustym,wrzącym mlekiem.Pij herbatę z pokrzywy i skrzypu.Nie możesz jeść ostrych przypraw,nie wolno pić żadnego alkoholu,ani jeść tłuszczy zwierzęcych.A jeśli to jest stan zapalny,możesz 2 x w tygodniu robić sobie maseczkę - 2 duże cebule posiekaj,rozgotuj w małej ilości wody i połóż na chore miejsca na około 15 min.Powodzenia.Będzie dobrze.
Awatar użytkownika
buds449
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2011-11-24, 15:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: buds449 »

chyba tylko dermatolog może pomóc. bez wizyty u lekarza, zmiany diety, a czasem bez antybiotyków się nic nie poradzi na trądzik.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

A ja też mam to zawsze ktoś przyjdzie (siostra,mama) i zacznie wygniatać. A ja tak tego nie lubie ze szok.
A do dermatologa też możesz sie przejsć najlepiej w godzinach lekcyjnych xD
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Z diety to ogranicz potrawy pikantne i słodycze. Ale nie przesadzajmy jak tutaj :D
eczywo razowe,kaszę jaglaną,otręby,paprykę pomarańczową,dynię,kiszonki.Co drugi dzień pij sok z marchwi i buraków.2 x w tygodniu wypijaj 2 dkg drożdży sparzonych tłustym,wrzącym mlekiem.Pij herbatę z pokrzywy i skrzypu.Nie możesz jeść ostrych przypraw,nie wolno pić żadnego alkoholu,ani jeść tłuszczy zwierzęcych.A jeśli to jest stan zapalny,możesz 2 x w tygodniu robić sobie maseczkę - 2 duże cebule posiekaj,rozgotuj w małej ilości wody i połóż na chore miejsca na około 15 min.
Idź poprostu do dermatologa i powiedz, że nie możesz się tego pozbyć. Aha i koniecznie się wypytaj o takie tabletki z...czekaj....izotretynoiną czy jakoś tak ( coś pochodnego od witaminy A). Nie ma lepszej rzeczy na trądzik ( terapia trwa długo, ale efekty są kosmiczne). Problem w tym , że u nas ci starzy dermatolodzy niezbyt chcą to przypisywać bo w Polsce to jest nowa rzecz.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Polecam sok z cytryny. Usuwa przebarwienia i pryszcze.
Awatar użytkownika
Mychau
-#
-#
Posty: 83
Rejestracja: 2010-08-02, 15:29
Lokalizacja: ZMA

Post autor: Mychau »

Zdecydowanie wizyta u dermatologa!!!!!
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Kiedyś wpadła mi w ręce gazeta,w której pisali właśnie na temat trądziku.Podobno na tę dolegliwość dobra jest szałwia lekarska.Tzn. 5 g liści suszonej szałwii rozetrzeć w dłoni,włożyć do ciemnego słoja z szerokim otworem.Zalać to połową szklanki 70 % wódki,szczelnie zamknąć,odstawić na 2 tygodnie w ciepłe miejsce.Potem odcedzić przez sitko,a potem jeszcze przez filtr od kawy.Chronić przed światłem i przechowywać w ciemnej
buteleczce.Tym wyciągiem przemywać twarz 2 - 3 razy dziennie.Podobno pomaga,bo oczyszcza,ściąga i leczy stan zapalny.Warto spróbować.Powodzenia.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Pozwolę sobie na odświeżenie tego wątku, bo to temat zawsze na czasie. Nie marudźcie, że wyglądacie fatalnie, skoro nawet Wam się nie chciało ruszyć czterech liter do dermatologa. Specyfikami z drogerii lub apteki, to każdy się może leczyć na własną rękę, tyle że nie jesteście raczej specjalistami od chorób skórnych, co pragnę zauważyć.
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Jasna sprawa, też jestem tego zdania, a i tak więcej osób będzie narzekać zamiast działać.
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

Warto też zmienić dietę. To często jest główny problem
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Jaką proponujesz?
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

A może po prostu idź do lekarza? Moim zdaniem w taki sposób dowiesz się o wiele więcej niż pytając tutaj na forum.

Zerknij sobie tutaj:
http://wylecztradzikrozowaty.pl/

Na stronie obecnie możesz sobie poczytać o sposobach radzenia sobie z trądzikiem. Na szczęscie jest wiele polecanych metod na pozbycie się niedoskonałości. Sam walczyłem przez dłuższy czas.
- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
KasiekD
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-17, 14:19
Kontakt:

Post autor: KasiekD »

Pasta cynkowa nie wyleczy trądziku. Jeśli sa to małe zmiany, to wystarczy dobry dermokosmetyk w postaci kremu i tonik z kwasem salicylowym. Jeśli zmiany są bardzo duże, to niezbędna jest farmakoterapia.
ODPOWIEDZ