pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Różnica pomiędzy lampami

Zajmujesz się grafiką profesjonalnie lub amatorsko? W tym dziale możesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Różnica pomiędzy lampami

Post autor: Mercus »

Chce kupicćzestaw do nauki fotografowania w studio.
przeczytalem watki ba różnych forach , ciągle mam jednak kilka pytań, dość konkretnych:
(uprzedzam jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o oświetlenie w studio, proszę o wyrozumialość)
1. jaka jest różnica miedzy lampą błyskowa a głowica blyskową? gdzie której się używa?
2. myślę o kupnie zestawu: FOMEI basic 400 . mam tam 2 lampy 400w, softbox60x60 i parasolkę transparentna 85.
cena okolo 2tys. i tu mam pytanie , za 2tys mam 2 lampy 400w a jak patrze w sklepach np na: http://fripers.pl/, to widzę tam przekrój lamp od 200 do 4.000 zł, np. jedna lampa i to 300w kosztuje prawie 2.500 zł. Moje pytanie: co daje taka lepsza lampa? lepsze swiatlo? lepiej jest wykonana bardziej trwała? z tego co widzę temperatura barwowa ta sama, różne opcje regulacji swiatła są w obu. Albo inaczej zadając pytanie, co zrobię taka lepszą lampą czego nie da się zrobić ta tańsza z zestawu (jeżeli obie maja powiedzmy 400w).
shipara
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-22, 10:27

Post autor: shipara »

Najpierw rusz w plener. Porób kilkaset zdjęć i zobacz co daje światło :) Poza tym nie ma sensu od razu kupować czegoś BARDZO drogiego.
tablicexl
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-11-04, 10:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tablicexl »

Wejdź na forum nikona albo canona. Tam jest masa wątków odnośnie zestawów oświetleniowych.
ODPOWIEDZ