pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zdjęcia Niki

Zajmujesz się grafiką profesjonalnie lub amatorsko? W tym dziale możesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

1. zwierzęta fotografujemy z 'ich' perspektywy. jakby był zwrócony w Twoją stronę to zdjęcie byłoby duuuzo lepsze

2. to tak samo. jakby udało Ci się uchwycić, że patrzy takim wzrokiem w stronę obiektywu to byłoby świetnie
Zawsze "byłoby lepiej gdyby", ale może tak zamiast wciskać wszędzie swoją wizję postaraj się zrozumieć wizję autorki?


Część zdjęć ciemna, część dziwnie skadrowana, tak nie w moim stylu. Mocne miejsca są puste, przez co pierwsze wrażenie pada. Jednak Twoje prace mają coś w sobie, sama nie wiem co, ale coś zatrzymuje. Może to kawałek Twojego charakteru, a może to właśnie ta amatorskość. Na moje oko brak Ci tego wrodzonego wyczucia, ale to zawsze można wykształcić. Mało kto fotografujący ma to "wrodzone wyczucie". Radziłabym zasiąść do jakiejś dobrej książki o kompozycji i ustawieniach (bo widać często ISO jest nie takie, co do balansu czy chociażby przesłony). Z tymi ustawieniami jest taki myk, że nigdy nie ma idealnego ustawienia na każda porę. Wszystko zależy od światła, od dynamiki fotografowanego zjawiska. Musisz dopasowywać ustawienia do tego co chcesz uzyskać. Czasem przepalenia i szum są po prostu obłędne na danej pracy, a czasem bardzo irytujące. Nie lubię tego onanizmu technicznego, na który teraz jest moda. Sama kocham zimne tonacje, przepalenia i szumy. Znajdź swój styl, który będzie tak jakby Twoim podpisem. Masz potencjał, nie zmarnuj go. ; )
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Bardzo podoba mi się tonacja na pierwszych 2 zdjęciach. Chociaż jakoś kadry mi nie leżą. I już cudownie by było tak pstryknąć pannę ze słońcem na twarzy. To zawsze dodaje uroku.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dawno tu nie dodawałam nic nowego;)
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

działasz jeszcze? chętnie zobaczyłabym coś nowego ;)
ODPOWIEDZ