pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Samodzielna nauka języków obcych

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
piotr18
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2013-06-29, 14:30

Samodzielna nauka języków obcych

Post autor: piotr18 »

Jak sądzicie da się samemu uczyć języków, a jeśli tak to skąd brać materiały. Komuś z forum udało się samemu opanować jakiś język samodzielnie w stopniu, który go Zadowalał ?
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

Samodzielnie ucząc się można wprawdzie opanować słówka jednak nigdy nie nauczysz się języka na tyle aby swobodnie rozmawiać z obcokrajowcem Do nauki konwersacji jest konieczna rozmowa z nauczycielem.
Tak więc najlepiej jest na moje oko zapisać się do szkoły językowej.
Jeśli jesteś z Warszawy to obecnie rekrutację prowadzi British School:
http://britishschool.pl/warszawa-wola-c ... nosci.html - tutaj można sobie poczytać o ich promocjach. Możesz dostać:
10% zniżki na cały kurs
gwarancję miejsca w grupie
oraz darmowe podręczniki.
Sama szkoła bardzo dobra, z dużym doświadczeniem.
Awatar użytkownika
cziko87
-#
-#
Posty: 35
Rejestracja: 2014-08-25, 10:56
Kontakt:

Post autor: cziko87 »

Sprawdź najpierw, jakiego języka warto się uczyć. Tutaj masz ciekawy wątek na ten temat: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jakiego-j%C4% ... zy%C4%87-t
Angielski dzisiaj na nikim nie robi wrażenia, postaw na języki, które zapewnią Ci dobrze płatną pracę, jak np. chiński: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ile-zarabia-o ... 84skiego-t
Pozdrawiam forumowiczów!
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Moim zdaniem samodzielna nauka języków obcych jest bardzo trudna. Trzeba mieć do tego sporo samozaparcia i dyscypliny, a nie ukrywajmy, że nastolatkom przychodzi to dość ciężko. Nic dziwnego więc, że rodzice posyłają swoje pociechy w tym wieku na korepetycje z języka angielskiego, aby ktoś mógł nad nimi czuwać i kontrolować ich postępy w nauce.
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Owszem, trzeba dużo samodyscypliny, żeby samemu uczyć się języka. Mnie nie wyszło.
marlenaor
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-03, 13:09
Kontakt:

Post autor: marlenaor »

Ktoś musi weryfikować postępy - a tutaj tego brak.
Justyś88
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2012-09-03, 14:29

Post autor: Justyś88 »

Oczywiście że można nauczyć się samemu języka obcego, można nauczyć się gramatyki i słówek - jednak ważne jest także aby ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. myślę że pomóc mogą filmy w danym języku, znajomy online z innego kraju, czy coroczne wakacje za granicą.
Polecam też księgarnię www.taniepodreczniki.pl w której znajdziesz najpotrzebniejsze materiały.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Myślę, że lepszą opcją jest jednak nauka na odpowiednim kursie. Możliwości mamy dziś mnóstwo. Są standardowe szkolenia dla osób w różnym wieku, jest angielski dla firm, dla lekarzy, dla prawników. Każdy może bez problemu wybrać coś, co najbardziej spełnia jego oczekiwania.
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Post autor: poweros »

Do samodzielnej nauki najlepiej mieć podstawy, bo z niektóre języki (np.francuski) wymagają odpowiedniego opracowania fonetyki. w internecie jest dużo pomocnych materiałów, ja np. uczę się też samodzielnie hiszpańskiego z gazetki la revista espanola i to naprawdę mocno rozwija ale ogólnie w Polsce jest raczej średnio z takimi materiałami w formie papierowej. może coś na tableta byłoby dobre? uważam też że jakieś filmiki albo audycje radiowe są bardzo fajne.
Awatar użytkownika
nking
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-11, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nking »

Da się samemu nauczyć ja tak się uczyłam hiszpańskiego :) ale przez małą praktykę mam problemy z akcentem.
"Po­za tym, czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy. "
Zajmuje się nieruchomościami, zapraszam na moją stronę Nieruchomości Jastrzębie-Zdrój
Awatar użytkownika
gadulka
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2012-08-28, 12:56

Post autor: gadulka »

Da sie, nie trzeba wydawac fortuny. Wymaga to troche zaciecia i samodyscypliny. No i trzeba pamietac, ze nauka jezyka to nie tylko ksiazki. Nalezy ogladac filmy w tym jezyku, czytac czasopisma, jakies proste artykuly.
Awatar użytkownika
zosia.ka
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2014-11-19, 11:45

Post autor: zosia.ka »

gadulka pisze:Da sie, nie trzeba wydawac fortuny. Wymaga to troche zaciecia i samodyscypliny. No i trzeba pamietac, ze nauka jezyka to nie tylko ksiazki. Nalezy ogladac filmy w tym jezyku, czytac czasopisma, jakies proste artykuly.
Dokładnie! Bez słuchania, oglądania i czytania nauka języka nie ma żadnego sensu. Ja w sumie angielskiego nauczyłam się na własną rękę, bo w szkole miałam taki poziom, że szkoda gadać :|
Awatar użytkownika
poweros
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-23, 20:09

Post autor: poweros »

gadulka pisze:Da sie, nie trzeba wydawac fortuny. Wymaga to troche zaciecia i samodyscypliny. No i trzeba pamietac, ze nauka jezyka to nie tylko ksiazki. Nalezy ogladac filmy w tym jezyku, czytac czasopisma, jakies proste artykuly.
masz jakieś linki czy coś do takich materiałów? brzmisz jak osoba oblatana w tym temacie :D
ja oglądałem filmy po hiszpańsku ale jako że średnio mi się podobały to wszystko szło jak krew z nosa.
Awatar użytkownika
gadulka
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2012-08-28, 12:56

Post autor: gadulka »

hhha, ja osobiscie korzystam z roznych czasopism. Np. czytam artykuly po angielsku w National geographic Odkrywca. Mozna ten magazyn zaprenumerowac , w naprawde niskiej cenie:)
Awatar użytkownika
Franciszka
-#
-#
Posty: 501
Rejestracja: 2014-10-06, 13:16
Kontakt:

Post autor: Franciszka »

Jasne że się da, ja uwielbiam ogląda filmy z angielskimi napisami :) pomaga. Plus wzięłam sobie kilka lekcji z osobom która nie potrafi ani słowa po polsku powiedzieć :) o tutaj - http://www.eurodialog.pl :D język jest ważny nie ma co :)
ODPOWIEDZ