pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Problem z angielskim

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
EF Education
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2012-06-01, 15:41

Post autor: EF Education »

Polecam Wam testy, na podstawie których można bezpłatnie określić swój poziom znajomości języków w skali Rady Europy. Do wyboru: angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Znajdziecie je na www.ef.pl/olt
LadyMargot
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-24, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: LadyMargot »

Nie ma takiegopojęcia jak "nie twój język", w każdym razie według mnie. Naprawde, tu szalenie wiele zalezy od lektora i od Twojej kontaktu z jezykiem, motywacji do nauczenia. Akurat wspomniane kursy inytensywne są pod tym względem fajne, że dajeą dużo w krótki czas, a więc i motywacja wzrasta.
lukas8989
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-10, 18:51

Post autor: lukas8989 »

Muszę przyznac rację :P wybrałem ten speak up, początkowo bez przekonania, bo jacyś zamulaści ludzie byli w grupie, ale tak nas lektor rozkręcił, że o tygodniu wszyscy spoko gadają. No i wypas ta szkoła, tak sie jeszcze języka nie uczyłem...
Podreczniki24PL
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-16, 12:29

Post autor: Podreczniki24PL »

Jeśli masz problem z jakimś przedmiotem to po prostu zapisz się na korepetycję. Albo poproś kolege lub koleżankę, która dobrze radzi sobie z angielskim niech pomoże ci w nauce.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

LadyMargot pisze:Nie ma takiegopojęcia jak "nie twój język", w każdym razie według mnie. Naprawde, tu szalenie wiele zalezy od lektora i od Twojej kontaktu z jezykiem, motywacji do nauczenia. Akurat wspomniane kursy inytensywne są pod tym względem fajne, że dajeą dużo w krótki czas, a więc i motywacja wzrasta.
A ja się z Tobą nie zgodzę. Jestem osobą, która nie ma predyspozycji do nauki języków obcych. Zapamiętuję jakieś podstawy, ale mam problemy z użyciem języka w konkretnych sytuacjach, włącza mi się jakaś blokada i nic na to nie poradzę, od podstawówki wałkowałam te same tematy, a wciąż umiem tyle, co nic, choć korzystałam i z zajęć w szkole językowej i z indywidualnej nauki. Rozumiem, jak ktoś mi coś tłumaczy, jestem w stanie nauczyć się np. zasad gramatyki, ale po kilku tygodniach i tak tego nie pamiętam, musiałabym chyba non stop mówić w języku obcym. Gdyby wszyscy potrafili posługiwać się biegle językami obcymi, to racji bytu nie miałyby biura tłumaczeń, a wystarczy spojrzeć na przykładowy cennik takich usług: http://besttext.pl/cennik_uslug,2308, żeby widzieć, że to jednak ma wzięcie. Ja sama ukończyłam polonistykę, więc nie mam jako tako problemów z samym systemem gramatycznym, co raczej z wdrożeniem się w konkretny język. Uczyłam się w sumie 3 języków obcych: angielskiego, niemieckiego i - z konieczności - łaciny. Z każdego kolejnego szło mi coraz gorzej, choć bardzo się starałam. z innych przedmiotów zawsze miałam dobre oceny, z matury ustnej z angielskiego podstawowego miałam 95%, co było zaskoczeniem dla mnie samej, ale co z tego, skoro już po wakacjach nic nie pamiętałam i nie potrafiłabym powiedzieć tego samego? Ja jestem zdania, że są osoby, które po prostu nie nadają się do nauki języków, a ja jestem tego dowodem.
tszuj
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-28, 15:13

Post autor: tszuj »

jak dla mnie dobrą metodą na naukę języka jest oglądanie filmów z napisami oraz granie w gry online gdzie ludzie używają głównie języka angielskiego do komunikowania się.
oxytocin
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-14, 16:03

Post autor: oxytocin »

Ja się uczę przez bususu na telefonie, w szkole kiedyś no to jasna sprawa i wczoraj zapisałam się na kurs przygotowawczy do FCE w Lincoln w Krakowie ;)
leny
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2013-11-25, 09:29

Post autor: leny »

Zeby nauczyć się jezyka trzeba samemu chcieć, bo jest to nauka wielu słówek nad którymi trzeba poprostu siedzieć x godzin :)
majeczkamaj
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2013-12-03, 13:21

Post autor: majeczkamaj »

Racja ale nie każdy jest też poliglotą :) jednemu zajmuje to mało czasu a drugiemu dużo więcej.Jednak jak to mówią dla chcącego nic trudnego :)
Kwasior
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-25, 12:06

Re: Problem z angielskim

Post autor: Kwasior »

pat1111 pisze:czy macie problem z nauką angielskiego? jak się uczycie? tylko w szkole czy też na jakiś korkach czy w domu?
Ja sie ucze w szkole jezykowej. Duzo bardziej to wole niz korki - mialem nieprzyjemne doswiadczenia z korepytorami, ktorzy jezyk umieli, ale nie mieli umiejetnosci przekazania wiedzy. Jesli ktos jest z Krakowa i szuka szkoly, to moge polecic Lincolna :)
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

Osobiście miałem największy problem z motywacją do nauki. W szkole wiadomo - czasami człowiek liczy,że nie zostanie zapytany, czasami nie odrobi się lekcji.
Za to nauka samodzielna jest równie trudna ponieważ jest tyle ciekawych zajęć,ze ciężko jest się zmusić.
Tak więc warto jest moim zdaniem zainwestować w indywidualne zajęcia z nauczycielem.
Aktualnie wykupiliśmy sobie z kolegą lekcje w tej szkole:
http://www.plock.mobileenglish.pl - dla zainteresowanych dziala na terenie całej Polski . Można tam zamówić sobie lekcje z dojazdem. Zapewniają również materiały dydaktyczne do nauki.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Korepetycje w gruncie rzeczy wychodzą drogo. Co sądzicie o nauce na platformach e-learningowych?
Natika
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-13, 01:03

Post autor: Natika »

Ja uczyłam się w szkole oraz siostra mnie nauczyła która umie angielski bardzo dobrze.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Nie każdy ma niestety taka możliwość, dlatego ja się cieszę że są takie platformy e-learningowe.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

Mess pisze:Korepetycje w gruncie rzeczy wychodzą drogo. Co sądzicie o nauce na platformach e-learningowych?
faktycznie taki dostęp do jakiegoś portalu to pewnie cena jednej godziny korepetycji...
Mess pisze:Nie każdy ma niestety taka możliwość, dlatego ja się cieszę że są takie platformy e-learningowe.
no ale są też korepetycje, speakerzy, rozmowy przez skype z obcokrajowcami... korzystasz tylko z e-learningu?
ODPOWIEDZ