pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Monitoring

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Monitoring

Post autor: maadzia13 »

Czy w Waszych szkołach jest monitoring? Kamery mają wpływ na zachowanie uczniów? Uważacie, że to dobry pomysł? :)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

U mnie w szkole monitoring jest od niedawna i jakoś nie zauważyłam poprawy w zachowaniu uczniów... Powiedziałabym, że jest jeszcze gorzej niż było.
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

U mnie też jest, aczkolwiek tam, gdzie go być nie powinno (czyt. tam gdzie spotykają się łebki, palą, niszczą - nie ma, a są zwrócone na o wiele spokojniejsze miejsca) Początkowo i nauczyciele i uczniowie czuli się nieswojo, ale jakoś się każdy przyzwyczaił... Ogólnie nie wiele dają..
Na zewnątrz też jest kilka kamer, ale w niczym nie przeszkadza, aby wieczorem potłuc szyby czy zrobić graffiti..
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

U mnie również jest. Niby udało się parę spraw dzięki temu rozwiązać, ale i tak małe efekty są :roll: Na początku mieliśmy kamery w łazience nawet, teraz już nie ma, na szczęście.
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

W gimnazjum były. Ale szczerze to nikt nie odczuwał ich obecności. Wszyscy zachowywali się tak jak dawniej. Niektórym nawet się pogorszyło (dwóch chłopaków ściągnęło gatki i wystawiło do kamery swoje gołe tyłki).
Aktualnie w moim kochanym, wspaniałym liceum żadnych kamer nie ma. Same normalne dzieci więc jak narazie kamery są niepotrzebne
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Bu. pisze:W gimnazjum były. Ale szczerze to nikt nie odczuwał ich obecności. Wszyscy zachowywali się tak jak dawniej. Niektórym nawet się pogorszyło (dwóch chłopaków ściągnęło gatki i wystawiło do kamery swoje gołe tyłki).
Gimnazjum to taki wiek niestety jest ciężki.. i kamery są praktycznie tylko tam, bo wtedy jest najgorzej.. U nas by im tak fajnie było - obraz z kamer wyświetlany jest na telewizorze w sekretariacie, na który się patrzą sekretarki, nauczyciela którzy akurat tam są i często również przesiaduje tam dyrektorka - także mieliby przechlapane ;) ale ogólnie, mimo tego, że ktoś się patrzy na to - mało dają - bo jak pisałam - są skierowane w miejsca, gdzie nic poważnego się nie dzieje..
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

W Liceum nie ma, w gimnazjum było. I w sumie tylko jakiś czas po założeniu czuło się obecność, później to było obojętne. Chociaż taka obecność monitoringu jakiś tam komfort psychiczny może zapewnić ;)
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

W gimnazjum nie miałam kamer nie były wtedy potrzebne. Rok temu zainstalowali u mnie w szkole średniej. Na początku może trochę był "spokój", teraz nawet zapominam że są, palacze znaleźli sobie inne miejsca na palenie, na przerwach na ogół był zawsze spokój od czasu jacyś debile udają głupków przed kamerami, ale ze strony dyrekcji nie za bardzo wypływa jakiś odzew. Kamery są...bo są i tyle;)
Rogik
-#
-#
Posty: 123
Rejestracja: 2009-02-15, 08:34

Post autor: Rogik »

U mnie (LO) są kamery na parterze tylko. Nie mają chyba żadnego znaczenia, bo ludzie i tak robią co im się podoba.
Awatar użytkownika
Marta
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2009-03-06, 10:26

Post autor: Marta »

w gimnazjum były (jak dziennik zginął, to zapomnieli o tym, że są kamery i musieliśmy ich uświadamiać, że mogą sprawdzić ;) ) i tak nic nie dawały ;) stawaliśmy pod nimi i pozdrawialiśmy rodziców oraz całą kadrę nauczycieli :)
teraz, w technikum nie ma ani kamer, ani ochroniarza, a jest bardzo spokojnie. Jeszcze ani razu nie widziałam, żeby ktoś się bił czy cokolwiek niefajnego.
Awatar użytkownika
Insomnia
-#
-#
Posty: 106
Rejestracja: 2009-02-21, 19:34
Lokalizacja: sama nie wiem.

Post autor: Insomnia »

w moim gimnazjum monitoring jest i w szatni i na korytarzach. Sama nie wiem czemu, nic złego się u nas nie dzieje :lol:
bobszyn
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-06, 20:26

Post autor: bobszyn »

U mnie w gimnazjum jest monitoring i dwóch ochroniarzy, ale i tak to nic nie daje. Moim zdaniem powienno byc conajmniej 5 ochroniarzy ( na szkolnym podworku,korytarzach i w wc) uczniowie się bija, palą papierosy w wc i piją alkohol. Można to jakoś wyeliminować ?
niewidzialna
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-26, 15:18

Post autor: niewidzialna »

u mnie nie ma monitoringu poniewaz chodze do szkoly w ktorej nie jest on potrzebny gdyz jest tam pelna kulturka ;) a po za tym naszym monitoringiem sa nauczyciele:D oni zawsze wszystko widza/wiedza nawet to co robimy po za szkola wiec po prostu szok chyba maja jakis prywatnych detektywow wynajetych ;p;)
bobszyn
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-06, 20:26

Post autor: bobszyn »

zazdroszcze......
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

monitoring jest od dawna więc nie widze różnicy w zachowaniu, no może od czasu do czasu ktoś pomacha do Wielkiego Brata :mrgreen:
ODPOWIEDZ