pompy abs, abs pump

wiercenie studni

opisać zeszłe wakacje.przetłumaczyć

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Tele
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-12, 17:54

opisać zeszłe wakacje.przetłumaczyć

Post autor: Tele »

Witam,
mam zadanie z angielskiego opowiedzieć o wakacjach jakie miałam. Chciałabym aby ktoś sprawdził moje błędy, bo zapewne są hehe. dzieki :)

W zeszłe wakacje byłam w hiszpani a dokładnie w Madrycie. Poleciałam tam samolotem z rodzicami bratem i paroma znajomymi. Było tam cudownie było bardzo gorąco. W ciągu dnia chodziłam po różnych muzeach a także byłam na zakupach w hali Mercado de San Miguel. W madrycie widziałam podcieniowy Plaza Mayor, gdzie odbywały się procesy inkwizycji i egzekucje. Budowlami godnymi uwagi są także kolegiata San Isidro i Palacio de Santa Cruz. Widziałam również Słynny plac Puerta del Sol, centralny punkt Madrytu i popularne miejsce spotkań. Wieczorami chodziłam po ulicach Barcelony gdzie można było spotkać wielu ludzi przechadzających się po tym pięknym miejscu. W Hiszpani jadłam wiele różnych potraw:
Jamón serrano - solona szynka suszona
Gambas a la plancha - proste, ale doskonałe w smaku danie z całych, smażonych, nie obranych krewetek
Tortilla a la espańola - popularny gruby omlet hiszpański, smakowita potrawa z cebuli i ziemniaków z przyprawionymi jajkami. Będąc w Barcelonie najbardziej spodobało mi się nietypowy z europejskich kościołów – Sagrada Familia, który przez lata istnienia stał się symbolem tego miasta a także Wzgórze Montjud’c to centrum rozrywkowe Barcelony z licznymi muzeami, galeriami sztuki i nocnymi klubami. Nie ma takiej rzeczy która by mi sie nie podobała.

Tłumaczenie:

The last holiday I was in spain and exactly in Madrid. I flew there by plane with my parents my brother and some friends. There were wonderful it was very hot. During the day I went to different museums as well as I was shopping in the hall Mercado de San Miguel. In Madrid, I saw the arcaded Plaza Mayor, where he held the inquisition and execution processes. Buildings are also notable collegiate San Isidro and the Palacio de Santa Cruz. I saw the famous Puerta del Sol, Madrid's central and popular meeting place. Evenings, I went through the streets of Barcelona where you could meet many people strolling around this beautiful place. In Spain, I ate a lot of different dishes:
Jamón serrano - dried salted ham
Gambas a la plancha - a simple but great-tasting dish of whole, fried, not peeled shrimp
Tortilla a la Espanola - Spanish omelette popular thick, tasty dish with onions and potatoes with seasoned eggs. While in Barcelona, I liked the most unusual of the European churches - the Sagrada Familia, which over the years of existence has become a symbol of the city and the hill is Montjud'c entertainment center of Barcelona with its many museums, art galleries and nightclubs. There is no such thing that I would not like.

z góry dziękuje. ;D
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

to chyba najlepiej ktos z filologii musialby zrobic. nie widze tego inaczej.
plagnatki
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-21, 09:19
Kontakt:

Post autor: plagnatki »

Oj filologia się kłania rzeczywiście :D
Awatar użytkownika
Baruffolhu
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-07, 18:12

Re: opisać zeszłe wakacje.przetłumaczyć

Post autor: Baruffolhu »

Myślę, że niezwykle przydatne będą te informacje :) Dzięki wielkie!
Dopóki nie przekonasz swojej podświadomości, że jesteś zwycięzcą, będziesz nieudacznikiem. To się dzieje dzięki afirmacjom. PSTRYK i już . Florence Scovel Shinn
Awatar użytkownika
obuvatia1
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-08, 17:54

Re: opisać zeszłe wakacje.przetłumaczyć

Post autor: obuvatia1 »

Witam Was. Wybieram się za jakiś czas na lekko zaległe odpoczynek z całą rodziną. Zależy mi jednakże na tym, by wyjazd był maksymalnie bezpieczny. Pragnąłbym, abyście mi poradzili, czy wskazówki w kwestii bezpieczeństwa zawarte na https://www.polisaturystyczna.pl/poradn ... kuz-kielce ekuz kielce (polisaturystyczna.pl) są ok.
Dzień bez uśmiechu to dzień spisany na straty – Phil Bosmans
Awatar użytkownika
Rivers1a
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-14, 08:23

Re: opisać zeszłe wakacje.przetłumaczyć

Post autor: Rivers1a »

Przydatne informacje! Dzięki wielkie! Myślę, że z całą pewnością mi się one przydadzą :)
Dziwiło go co innego. Fakt, że bestia postanowiła go uratować.
Awatar użytkownika
nikita
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-22, 15:28

Re: opisać zeszłe wakacje.przetłumaczyć

Post autor: nikita »

Popytajcie znajomych w tej materii. Myślę, że to jest najlepsze możliwe rozwiązanie.
im bardziej absurd jest absurdalny, tym łatwiej wykonalny.
ODPOWIEDZ