pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co po gimnazjum?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
MateoM
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-30, 18:47

Co po gimnazjum?

Post autor: MateoM »

Wiem, że powinnam sama zdecydować, ale potrzebuje chociaż delikatnej pomocy. ;-) Otóż jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Jestem uczennicą o średniej ok. 5,0 więc jestem zdecydowana na LO. Ale pojawia się problem profilu. Zastanawiam się nad profilem matematycznym lub humanistycznym. Po matematycznym myślę nad zajęciem się grafiką komputerową, a po humanistycznym o dziennikarstwie sportowym. Chciałabym się dowiedzieć, który zawód jest bardziej perspektywiczny i jakie muszę do niego posiadać predyspozycje. Jest jeszcze jedna sprawa. Gdybym wybrała kierunek matematyczny to wolałabym mat - info, a w moim mieście znajduję się właśnie taki kierunek, ale mam także możliwość chodzenia do szkoły w pobliskiej miejscowości, która ma lepszy poziom, ale kierunek mat - fiz. Czy fizyka bardzo rożni się na mat-inf, a mat-fiz? Bo matematyka nie sprawia mi trudności, gorzej z fizyką i chciałabym mieć z nią mniej do czynienia ;-)
Awatar użytkownika
Screw
-#
-#
Posty: 173
Rejestracja: 2010-03-29, 19:55

Post autor: Screw »

Skoro fizyka sprawia ci tyle problemu-idz do mat-inf.
jaka jest roznica? w mat-inf zapewne jest wieksza ilosci inf, zas w mat-fiz-fizyki 8)
czstkamki
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-02, 11:44
Lokalizacja: 59-900 Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: czstkamki »

To co Cię kręci, liceum albo technikum, lub zawodówka.
Szaszunka
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-18, 15:03
Kontakt:

Post autor: Szaszunka »

Zawodówki nie polecam, bo pracodawcy krzywo na nią patrzą. Lepiej od razu iść do technikum.
pookora82
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2016-02-19, 09:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pookora82 »

Polecam LO albo technikum.
Awatar użytkownika
Cargol66
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-09, 19:56
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Cargol66 »

Lepiej idź na mat-inf. W końcu chcesz iść na grafikę KOMPUTEROWĄ. :)
Siodło jest ozdobą konia, kobieta jest ozdobą istnienia.
wasiew3
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-16, 20:14

Post autor: wasiew3 »

Też jestem tego zdania :)
Awatar użytkownika
julek.f
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-17, 20:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: julek.f »

Moja wypowiedź nie wyrózni się. Idź na kierunek matematyczno-informatyczny.
Jeżeli Bóg mierzy człowieka, to przykłada miarę nie do głowy, lecz do serca.
Arajj
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-12, 14:20

Post autor: Arajj »

Jeżeli chcesz iść na mat-inf, to koniecznie musisz poznać najlepsze metody, dzięki którym nauka jest w 100% bardziej efektywna! Przez przypadek znalazłem Aztekium.pl i okazało się, że to najlepsze co mi się przytrafiło! :)
http://Aztekium.pl
lektor
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-12-06, 10:21

Post autor: lektor »

teraz wybrałbym technikum, po liceum bez studiów tak naprawdę nie masz nic, a po technikum jak chcesz iść na studia to żaden problem, a masz już zawód w garści. Doradziłem tak siostrze i idzie właśnie od września do technikum fryzjerskiego http://www.dehagextra.pl/ zdobędzie zawód i będzie mogła iść do pracy. A po maturze jak jej się odmieni to pójdzie na studia.
buba
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-21, 13:28

Post autor: buba »

Też się zastanawiałam.. bo jak LO to kolejne trzy lata zmarnowane.. jak technikum to cztery lata.. Wstajesz rano idziesz do szkoły i jak wracasz do domu to już nic ci się nie chce.. poza tym pewnie nie dostanę się do LO w Pruszkowie, więc będę musiała dojeżdżać do Warszawy... :( rozmawiałam ze znajomymi i okazało się, że rzucili to wszystko w cholerę, znaleźli sobie pracę w tygodniu a na weekendy poszli do szkoły! A jak się zdziwiłam jak się okazało, że to ogólniak?! serio! W Pruszkowie poszli do NOWA czy jakoś tak.. powiedzieli, że spoko. Nauczyciele nie cisną bardzo, ale spoko uczą! I w ogóle pełen luz, nikt Ci nie truje (jak to jest w normalnych szkołach - na tygodniu).. Chyba się zdecyduję. Co myślicie?
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Jeśli już w tak młodym wieku chcecie odbijać się dom-praca-szkoła, to czemu nie? Tylko to bardzo męczy. Nie ma czasu na spotkania ze znajomymi itp.
Edtz
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-31, 09:58
Kontakt:

Post autor: Edtz »

Ja po gimnazjum poszłam do technikum, bo chciałam zdobyć zawód. Kilka osób było przeciwnych, ale jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji, bo po skończeniu szkoły udało mi się znaleźc pracę w zawodzie.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Ja po gimnazjum wybrałam liceum, ale wiedziałam, że chce iść potem od razu na studia
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Dzisiaj lepsze technikum. Potem i tak można iść na studia.
ODPOWIEDZ