pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wychowanie do życia w rodzinie

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Wychowanie do życia w rodzinie

Post autor: selene »

Wychowanie do życia w rodzinie (w skrócie WDŻWR, WDŻ, WŻR albo WDŻR) – przedmiot dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest przygotowanie młodzieży do życia w rodzinie.

Wychowanie do życia w rodzinie są zajęciami nadobowiązkowymi dla uczniów od klasy piątej szkoły podstawowej. Rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę na udział swoich dzieci w zajęciach. Wychowanie do życia w rodzinie było parę lat temu obiektem wielu dyskusji i kontrowersji. Sojusz Lewicy Demokratycznej wypowiadał się wówczas za wprowadzeniem wychowania jako przedmiotu obowiązkowego już w szkole podstawowej. Sprzeciwiały się temu formacje prawicowe, szczególnie Liga Polskich Rodzin. Niektórzy przedstawiciele LPR stwierdzali wówczas, że takie rozwiązanie skończy się deprawacją młodzieży, zarzucając że jest to próba uczenia w szkole dzieci o seksie i antykoncepcji. Ostatecznie nie zostały podjęte żadne zmiany, choć kilka lat później, gdy Roman Giertych z LPR został Ministrem Edukacji, też mówił o wprowadzeniu obowiązkowego nauczania wychowania do życia w rodzinie, jednak pomysłu tego nie zrealizował.
Chodzicie/chodziliście na ten przedmiot?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Czy WDŻWR jest potrzebny w szkołach?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Chodzicie/chodziliście na ten przedmiot?
Miałam to na dwóch okienkach w całej nauki w szkole średniej. W gimnazjum czy w podstawówce nie przypominam sobie czegoś takiego.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Nie rozumiem dlaczego wzburza kontrowersję. O ile pamiętam nic złego tam nie było. Wicedyrektorka trochę nas ostrzegała przed seksem w młodym wieku , o zabezpieczaniu się coś tam opowiadała o swoich dzieciach o porodzie itp.
selene pisze:Czy WDŻWR jest potrzebny w szkołach?
Obojętne mi to , jako luźny przedmiot jak np. godzina wychowawcza to ok .
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Chodziłam, ale u nas to była totalna porażka.
Kobita nie umiała przekazać nam tej wiedzy w interesujący sposób. Każdy siedział znudzony i wychodził z lekcji z ulgą.
Nie mam nic przeciwko WDŻ w szkołach, ale nauczyciele powinni zadbać o jakość tych lekcji. Gdyby każdy mógł powiedzieć co myśli na dany temat i podyskutować o pewnych sprawach a nie wysłuchiwać nauczycielki przez 45 min. byłoby znacznie lepiej. Ale takie rzeczy na pewno nie w Polsce.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jak mi się chce to chodzę, a jak nie to idę do biblioteki i przychodzę dopiero pod koniec lekcji jak pani sprawdza obecność. Ogólnie to nic ciekawego.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

selene pisze:Chodzicie/chodziliście na ten przedmiot?
Chodziłam przez całe półrocze, teraz zamienili nam na WOS.
selene pisze:Czy WDŻWR jest potrzebny w szkołach?
Wg mnie nie. U Nas na lekcji panuje chaos. Nauczycielka sobie nie radzi. Nikt jej nie słucha. Myślę, że nawet gdyby ten przedmiot prowadził ktoś inny nic byśmy sobie z tej lekcji nie robił.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Chodzę, tzn. chodziłam, bo już owe lekcje skończyły mi się. Ale nauczycielka nawet ciekawie prowadziła, moze dlatego, że mieliśmy podzielone, osobno płeć damska, osobno męska ;>
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Niki pisze:mieliśmy podzielone, osobno płeć damska, osobno męska ;>
Ja miałam częściowo mieszane, a częściowo dzielone na grupy. Nie uważam, by ten przedmiot był zły, w sumie dobrze, że coś takiego istnieje. I bardzo dobrze, że jest wybór: chodzisz albo nie.
M. pisze:Nie rozumiem dlaczego wzburza kontrowersję
Być może dlatego, że niektórzy ubzdurali sobie, że szkoła nie powinna aż tak 'mieszać się' do wychowania młodzieży. I, że za wcześnie dla nas na wychowanie seksualne... :]
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

W podstawówce nie miałam nigdy. Chyba, że można pod to podciągnąć lekcję z pielęgniarką o miesiączce...
W gimnazjum miałam w ciągu roku jakieś może 8 razy. Prowadziła je pani od biologii, która ukończyła też specjalny kurs. Moim zdaniem była bardzo odpowiednią osobą. Zazwyczaj oglądaliśmy film (strasznie nudne), a później je omawialiśmy. W gimnazjum było więcej śmiechu, ale w liceum już było trochę bardziej poważniej.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

U mnie jest jako przedmiot dodatkowy pozalekcyjny, więc nie chodzę.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Miałam.
Sądzę,że zazwyczaj lekcje są prowadzone przez niekompetentne osoby,która zamiast edukować w tym zakresie,przedstawiają swoje poglądy na temat antykoncepcji etc.Jest jak najbardziej potrzebny w szkołach,lecz nie w obecnej postaci.
czstkamki
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-02, 11:44
Lokalizacja: 59-900 Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: czstkamki »

To jest naprawdę nieprzydatny przedmiot.
Patrysiaa89
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-10, 08:24
Kontakt:

Post autor: Patrysiaa89 »

W mojej szkole te lekcje prowadził ksiądż. Nie wiem, czego niby miał nas nauczyć.
Szaszunka
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-18, 15:03
Kontakt:

Post autor: Szaszunka »

Ja nie chodziłam i nie żałuje, bo moja klasa niczego się nie nauczyła. Ale jak tu się czegoś nauczyć od księdza...
nascher56
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-27, 21:33

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Post autor: nascher56 »

Sądzę, że jest to kwestia dla specjalisty. Wiele trudności można sobie dzięki temu oszczędzić.
Jak ciemno, to przyjemno.
Awatar użytkownika
solatarl6
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-07, 17:19

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Post autor: solatarl6 »

Poszperajcie w tej sprawie w Sieci. Myślę, że bez trudu się coś znajdzie :)
- Wypadło mi coś.
- Najwyraźniej. Mózg.
ODPOWIEDZ