pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Ściągi

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Uczę się tylko na przedmioty maturalne, czyli: ojczysty, WOS, matmę i angielski.
Reszta to kpina.
Najczęściej kładę na kolanach podręcznik - mój ulubiony sposób. Czasami kładę przed sobą zeszyt i od czasu do czasu zaglądam. Czasami robię kserówki, które niby przypadkiem zostają na ławce. Czasami chowam się za szerokim w barach kolegą i ściągam, ile wlezie. Chociaż ostatnio mam nowy ulubiony sposób. Siadam koło kolegi, który ma internet w komórce. Ja mu pokazuję pytania, on szuka i mi dyktuje. A potem zmiana. A na historii - ponieważ nasza historyca jest bardzo zakręcona, a ja siedzę zaraz przy tablicy korkowej - robię wydruk wszystkich dat i spisuję.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

zależy na jakim przedmiocie. Na chemii ściągi, a na fizyce, rosyjskim, polskim i angielskim prosto z zeszytu/podręcznika leżącego na ławce :P
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Ściągi robię prawie na każdy sprawdzian/ kartkówkę, ale staram się nie ściągać, ale jeśli w jednym dniu mam tyyyle materiału do opanowania, to nie dam rady ogarnąć.Tak, wiem.. W takim razie po co tracić czas na robienie tych ściąg? A no warto, lepiej zapamiętuję i czuję się jakoś pewniej. Gdyby mi się coś zapomniało, wiem, że jestem zabezpieczona-mam ściągę, mogę zajrzeć. A zawsze robimy tak z koleżanką, że dzielimy się danym działem w książce z którego ma być sprawdzian. Piszemy ją na komputerze, Ona pół, ja pół. Kiedy każda napisze swoje, jedna drugiej przesyła na maila, kompletujemy wszystko, drukujemy i jest OK. Zawsze kiedy ja nie mam możliwości ściągnąć (bo np nauczyciel przy mnie stoi) Ona mi pomaga i odwrotnie. Współpraca musi być ;) A na niektórych lekcjach, to aż się prosi by ściągać. Dosłownie.
Awatar użytkownika
keep away
-#
-#
Posty: 282
Rejestracja: 2010-06-18, 14:07
Lokalizacja: Ty się tu wziąłeś?!

Post autor: keep away »

W sumie ściągi są mi potrzebne zawsze na fizykę. Wtedy wyjątkowo zabieram do szkoły piórnik, w którym jest tylko ta ściąga. :mrgreen: Zawsze to tylko mam długopis i ołówek w torbie. No, a na reszcie przedmiotów jakoś sobie radzę, albo piszę razem z kumpelą w ławce :D
Awatar użytkownika
Maddie
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2010-09-15, 20:18

Post autor: Maddie »

ściągi są mi potrzebne tylko na fizykę
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ściągi... Zdarzało się. Szczególnie, gdy w grę wchodziła chemia i fizyka. W gimnazjum miałam zwyczaj nanoszenia różnego typu podpowiedzi na trzymany na ławce brudnopis. Używałam tak małych i niewyraźnych liter, że nikt nigdy tego nie zauważył. Zdarzało też się wymyślać jakieś 'kody' i umieszczać je na piórniku czy okładkach. Dla innych - nic takiego, dla mnie - pomoc. Tradycyjne karteczki też się przydawały. Nie, żebym ściągała często i nagminnie. Robiłam to głównie wtedy, gdy zbyt późno zorientowałam się o sprawdzianie i miałam pewność, że w tak krótkim czasie nie dam rady się nauczyć. Bywało też inaczej. Robiłam ściągi, a nie korzystałam. W sumie to też jakaś forma nauki. W tym roku szkolnym jeszcze ani razu nie używałam tego typu, hm, ratunku.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja ostatnio zaczęłam robić ściągi:
http://www.youtube.com/watch?v=aG_IV3FI_no
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

NAwiedzonA pisze:Ja ostatnio zaczęłam robić ściągi:
http://www.youtube.com/watch?v=aG_IV3FI_no
Też takie robię :D.
Najlepsze są, bardzo wygodne ;).
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

NAwiedzonA pisze:Ja ostatnio zaczęłam robić ściągi:
http://www.youtube.com/watch?v=aG_IV3FI_no
nie znałam tego sposobu szczerze mówiąc, ale może czas wypróbować :D
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Przetestowałam już mnóstwo ściąg, ale te są najlepsze, gwarantuje Wam to! :mrgreen:
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

NAwiedzonA, moja siostra robiła bardzo podobne, ale na zapałkach
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Ja nie potrafię ściągać więc nie robię ściąg. Raz tylko podłożyłem gotowca jak poprawiałem fizykę.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

W liceum jeszcze nie ściągałam ani razu, tzn. mając na myśli różne 'pomoce naukowe' ;p. Jedyne co, korzystam z pomocy koleżanek i kolegów ;p
Awatar użytkownika
Kanonimka
-#
-#
Posty: 111
Rejestracja: 2010-09-30, 16:37

Post autor: Kanonimka »

W poprzednich latach zdarzało mi się ściągać. Od koleżanki, czy kolegi w formie pomocy koleżeńskiej. Ponadto dużo miałam gotowych sprawdzianów od równoległych klas, które miały takie same. Ściąg w formie karteczek prawie nie robiłam. Jedynie na fizykę, czy technikę - wzory.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

NAwiedzonA pisze:Ja ostatnio zaczęłam robić ściągi:
http://www.youtube.com/watch?v=aG_IV3FI_no
Ciekawe. Ale wydaje mi się trochę pracochłonne.
ODPOWIEDZ