pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Języki obce

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
silver12x
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-04, 17:46

Post autor: silver12x »

Ja uczę się angielskiego i niemieckiego, uważam że to najbardziej opłacalne do nauki języki.
sonecko
-#
-#
Posty: 27
Rejestracja: 2016-05-09, 11:28

Post autor: sonecko »

silver12x pisze:Ja uczę się angielskiego i niemieckiego, uważam że to najbardziej opłacalne do nauki języki.
Zgadzam się. Chociaż włoski i hiszpański również mogą się przydać.
brevka
-#
-#
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-11, 12:54

Post autor: brevka »

Angielski i niemiecki to podstawa. Z naciskiem na angielski.
marsik
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2015-03-06, 16:10

Post autor: marsik »

Angielski w zupełności wystarczy. Inny język tylko wtedy, gdy niezbędny.
Pzdr
torre3
-#
-#
Posty: 31
Rejestracja: 2016-05-18, 16:43

Post autor: torre3 »

W szkole uczyłem się angielskiego i niemieckiego. Teraz od zeszłego roku zapisałem się na kurs hiszpańskiego i muszę przyznać, że nauka idzie mi świetnie :D
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Teraz angielski zna prawie każdy ale już jak się zna biegle dwa języki... to jest coś ;)
marsik
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2015-03-06, 16:10

Post autor: marsik »

No nie wiem, czy zna każdy. Może większośc uczy się go w szkole, ale czy po niej umie w miarę sprawnie się porozumiewać? Jak na studiach zapisałem sie do speak up, to dopiero odczułem, że niewiele umiem, to znaczy problem był z konwersacją. Kurs jednak sporo da, jak podstawa czy dodatkowe zajęcia z konwersacji w klubach zainteresowań potrafią nieźle podciągnąć. Pewnych rzeczy samodzielnie nie da się nadgonić, zwłaszcza mówienia.
Pzdr
magdazawada
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2016-05-10, 22:01

Post autor: magdazawada »

Angielski jest wymagany teraz praktycznie wszedzie.
Awatar użytkownika
Plenzner
-#
-#
Posty: 33
Rejestracja: 2016-03-14, 22:36
Lokalizacja: Gniezno

angielski

Post autor: Plenzner »

Ja przygotowując sie do egzaminu maturalnego musiałem korzystać z dodatkowego kursu. Wybrałem ofertę langzie.pl/blog/bez-cenne-wyjazdy-jezykowe-usa-kanada i jestem bardzo zadowolony bo zdałem na piatkę :)
Umiłowani bogów umierają młodo.
Ajlar
-#
-#
Posty: 125
Rejestracja: 2016-01-28, 19:55

Post autor: Ajlar »

Najlepiej chyba zapisac się na kurs. W szkole owszem cos się można nauczyć ale chyba nie aż tak, aby się płynnie porozumieć. Ja zapisałam się na kurs http://krajowy.biz/firma,kursy-jezykowe ... b-jezykowy . Zajecia sa prowadzone przez doświadczonych lektorów i odbywaja się w małych grupach, dzięi temu mozna się wiećej nauczyć.
marsik
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2015-03-06, 16:10

Post autor: marsik »

Ajlar, szkoła zawsze będzie najlepsza, bo po prostu masz doświadczonych lektorów, którzy ci wytłumaczą wszystko do skutku. Ja tak przynajmniej miałem. Ale nie ma co ukrywać, że cena też ma znaczenie i wybrałem speak up ze względu także na promocję studencką.
Pzdr
lema
-#
-#
Posty: 57
Rejestracja: 2016-07-28, 16:29

Post autor: lema »

angielski to wciąż podstawa, ja ię dopieo przekonałąm jak słaby jest mój język jak musiałam sie z obcokrajowcem dogadąc, niby się tyle lat uczyłam w szkole ale niestety poziom tej nauki w polskich szkołach jest jaki jest i ciężko tam się sensownie nauczyć i na dobrym poziomie, teraz sie uczę w speak up i więcej przez ten krótki okres się nauczyłam niż przez lata nauki w szkole, pewnie dlateg oze sposób uczenia jest inny, bardziej nacisk na rzeczy praktyczne niż na klepanie w kółko regułek
marsik
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2015-03-06, 16:10

Post autor: marsik »

Dlatego kurs będzie najlepszy, o czywm wcześniej już pisałem. Lema, mnie do nauki również zmotywował obcokrajowiec, ale spotkany na ulicy. Niby rozumiałem, o co pyta, ale gorzej z odezwaniem się do niego.
Pzdr
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

w dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej angielskiego to podstawa.
goral33
-#
-#
Posty: 157
Rejestracja: 2014-11-12, 13:41
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: goral33 »

Zależy wszytko gdzie się żyje lub chce się żyć. Na terenie Polski najbardziej opłacalny jest angielski i niemiecki, choć wszystkie inne "mało popularne" języki, też są bardzo cenione. Na świecie najcenniejszy jest obecnie... chiński. :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ