pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Gdzie i na jakie studia się wybieracie?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Oceania
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-11, 11:54

Gdzie i na jakie studia się wybieracie?

Post autor: Oceania »

Witam wszystkich! Zastanawiam się nad wyborem studiów, zbieram opinię na temat różnych kierunków i uczelni. Macie jakieś plany odnośnie kierunków studiów, które chcecie wybrać? Wypadałoby już zacząć myśleć nad wyborem przedmiotów maturalnych, czasu coraz mniej...
A ja nadal się waham :? Co wy wybraliście?
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Ja wybrałam wos i historię na maturę. Mam zamiar złożyć papiery na wszelkie uczelnie, na prawo oraz do Poznania i Gdańska na dziennikarstwo. Wiem jedno - w Toruniu nie zostaję. Co z tego będzie - zobaczymy.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja wybrałam rozszerzony polski i angielski (pisemny i ustny). W trzeciej klasie zdecydowałam się próbować na filologię angielską. Wcześniej myślałam o filologii polskiej, ale uznałam,że nie warto, bo nie ma pracy po tym. Kiedyś tam, przeszła mi przez myśl resocjalizacja. Jednak w trzeciej LO ostatecznie wybrałam angielski. Na żadne inne kierunki podań nie składałam. Tam gdzie chciałam się dostałam - NKJO Bydgoszcz. Cały czas myślałam o studiach w Toruniu, bo bardzo podoba mi się to miasto. Później jednak nastawiłam się na Bydgoszcz, choć, szczerze mówiąc, nie lubiłam tego miasta. Teraz już się z nim oswoiłam i bardzo polubiłam :)
Aaa i o dziennikarstwie też myślałam, polonistka w podstawówce mówiła, że bym się nadawała :D

[ Dodano: 2009-09-11, 16:54 ]
yel. pisze:Ja wybrałam wos i historię na maturę.
Aa, wos też zdawałam - podstawę. Ogólnie na początku zdecydowałam się na podstawę historii i rozszerzony wos, bo wciąż myślałam o filologii polskiej. Jednak jak już z niej zrezygnowałam, wiedziałam,że historia nie będzie mi potrzebna, to po co się męczyć - zrezygnowałam. Żałuję tylko, że straciłam przez nią kilkanaście tygodni nauki^^
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Rose pisze:podstawę historii i rozszerzony wos
O, mój zestaw. Dla twojej miłości, Uniwersytecie Gdański.
Rose pisze:Żałuję tylko, że straciłam przez nią kilkanaście tygodni nauki^^
Pocieszające, dzięki. ^_^

No tak, rozważam jeszcze jakąś filologię. Tylko nie wiem jaką. Wiem tylko, że nie chcę polskiej - moja kuzynka jest i przeklina na czym świat stoi.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:Tylko nie wiem jaką. Wiem tylko, że nie chcę polskiej - moja kuzynka jest i przeklina na czym świat stoi.
Moja koleżanka też, za kilka dni ma poprawkę z romantyzmu ;/

Uważam, że filologia angielska o specjalizacji nauczycielskiej jest dobrym kierunkiem, bo przyszłościowym. W szkołach wciąż potrzebują nauczycieli, a przecież niekoniecznie muszę być nauczycielem. Znając dobrze język znajdzie się pracę w różnych dziedzinach.
Po licencjacie zamierzam zrobić magisterkę z innego kierunku, coś w typie Public Relations albo coś w typie Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, kierunki pokrewne.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Im bliżej podjęcia decyzji, tym mam większy mętlik w głowie :? Wcześniej byłam zdecydowana-fizjoterapia, UJK Kielce, studia dzienne. Teraz myślę.. może fizjoterapia, może pielęgniarstwo, a może policja ? Może pójść do szkoły prywatnej ... ? Dzienne czy zaoczne? Może pielęgniarstwo zaocznie w prywatnej? wtedy będę mogła pójść do pracy i powoli się usamodzielnić? im bliżej, tym trudniej. co do przedmiotów maturalnych- 3 obowiązkowe. Dodatkowy-biologia podstawa (przy wyborze pielęgniarstwa czy fizjoterapii), ale jeśli do prywatnej- biologia nie jest mi potrzebna. Więc może zostanę przy tych 3, bo po co się pocić na marne :? ciężko.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

maadzia13 pisze:Teraz myślę.. może fizjoterapia, może pielęgniarstwo, a może policja ?
Powiem tak, wszystkie te zawody są przyszłościowe i dobre. Zastanawiałabym się między fizjoterapią a policją. Hm, warto spróbować do policji, na samym wstępie zarabiasz ładne pieniądze, ale o ile się nie mylę, żeby być policjantem nie trzeba kończyć studiów, wystarczy matura i później szkółka. Sama nie wiem co bym wybrała na Twoi miejscu. O ile się nie mylę miałaś jakieś problemu zdrowotne, nie przeszkodziłoby Ci to w testach sprawnościowych?
Awatar użytkownika
usiek
-#
-#
Posty: 307
Rejestracja: 2009-09-09, 20:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: usiek »

Ja chciałbym zostać informatykiem. W tej chwili uczę się w 2 klasie LO o profilu mat-fiz-inf, potem chciałbym się dostać na jakieś dobre dzienne informatyczne do Warszawy... Ale coraz poważniej zaczynam myśleć o zostaniu księdzem. Pożyjemy, zobaczymy^^
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Rose. Policja by mnie interesowała, ale krucha kobitka jestem, więc nie wiem jak by to wyglądało. Policjant powinien być raczej postawny, co by mu jakiś bandzior nie podskoczył :P Równie dobrze mogłabym siedzieć za biurkiem w policji, ale właśnie bardziej bym chciała uczestniczyć w akcjach. Co do testów sprawnościowych, myślę, że dałabym radę. Nie jest aż tak źle. A właśnie pielęgniarki najczęściej odchodzą na kręgosłup, bo trzeba się urobić przy pacjentach, więc nie wiem czy to nie za ciężkie dla mnie. Sporo osób mówi, że policja nie jest dla kobiet, toż to haniebne. Bo spotykają się z różnymi obelgami itd. ale pacjenci też pyskują ! ;P
Awatar użytkownika
UnivGda
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-17, 11:04

Post autor: UnivGda »

Witam serdecznie wszystkich,

Jeśli chodzi o oceanografię to istotnie przyznaję, że jest to kierunek niszowy jednak dający perspektywę pracy w naszym kraju. Problem jest natomiast inny, mianowicie same studia dają jedynie możliwość, a nie gwarancję otrzymania dobrej pracy. Wszytko zależy tak na prawdę od was od samych ludzi młodych. Jeśli przyłożycie się do studiów wasz przyszły pracodawca to na pewno zauważy.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie kierunków studiów jak i samego Uniwersytetu Gdańskiego zachęcam do rozmowy. Pytajcie może wspólnie dojdziemy do jakiegoś konsensusu.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Moje przedmioty to biologia i chemia Zastanawiałam się przed maturą jeszcze nad fizyką ale jednak jej nie zdawałam A szkoda :) Wybrałam fizjoterapie Było baardzo ciężko ale przeżyłam i skończyłam Od Grudnia zaczynam pracę tylko czekam na otwarcie ośrodka :)
Agatha18
VIP
VIP
Posty: 24
Rejestracja: 2009-09-16, 18:49

Post autor: Agatha18 »

Ja chce iść na resocjalizacje w Krakowie lub Zielonej :) A potem jakieś dodatkowe studium w Gorzowie Wlkp :)
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Moja kumpela chodziła na resocjalizacje W tym roku broniła magistra i poszło jest super Z tego co opowiadała to naprawdę podobały jej się zajęcia i nie żałuje ze wybrała ten kierunek. Zobaczymy jak teraz z pracą będzie.
Awatar użytkownika
tera0706
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2009-08-20, 11:39

Post autor: tera0706 »

ja wybieram się na politechnikę do warszawy nie wiem jeszcze tylko na jaki kierunek, a zdam matme i fize w rozszerzeniu, mat-fiz.
kocham ten profil:)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja tez chce do Warszawy! Marze o tym ^^ Ale co z tego wyjdzie to nie wiem :D
ODPOWIEDZ