pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Gdzie i na jakie studia się wybieracie?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
riel
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-15, 18:41

Post autor: riel »

hm.. ja myślałam o czymś takim jak informatyka i ekonometria
jednak - ponieważ nie jest zbyt popularny - ciężko się dowiedzieć, czy jest on przyszłościowy czy wdepne w...
albo dla urozmaicenia wokalistyka, do czego namawia mnie moja nauczycielka od śpiewu
i ja to kocham robić, tylko, że sam w sobie kierunek przyszłościowy to zabójczo nie jest.. i mam dylemat
mam jeszcze rok.. niecały na zastanowienie się.. bo bym musiała zaczerpnąć lekcji u katowickich profesorów, co - w przypadku, gdybym jednak nie chciała - byłoby wyrzucaniem dużej sumy w błoto
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

riel, zastanów się czy chciałabyś związać swoją przyszłość ze śpiewem? Nawet jeśli tak, to ten kierunek nie wydaje mi się być najlepszym pomysłem.
riel pisze:informatyka i ekonometria
ten może nie brzmi zniewalająco ciekawie, ale myślę, że jest przyszłościowy. Wszystko co jest związane z informatyką dobrze rokuje. Nie wiem dokładnie co to za kierunek i czego miałabyś się tam uczyć. Przybliżysz? Brzmi tak jakby dodatkowo było tam coś matematyczno-ekonomicznego.
Awatar użytkownika
riel
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-15, 18:41

Post autor: riel »

chciałabym, jednak bez sensu pójść właśnie na jakąś wokalistykę i być bezrobotnym
wolę mieć 'normalną' pracę, a śpiewem zajmować się 'po godzinach'. Teraz jestem zdecydowanie bliżej tegoż właśnie drugiego kierunku.
Specjalizacją mnie interesującą jest informatyka w administracji i gospodarce i opisana jest tak:
to specjalność dająca poszukiwaną przez pracodawców umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w działalności biznesowej. Absolwenci specjalności postrzegani są przez potencjalnych pracodawców jako specjaliści z zakresu rozwiązań informatycznych świadomi uwarunkowań ekonomicznych oraz potrafiący sprawnie działać w grupie projektowej.
Studia na specjalności pozwalają ich uczestnikom na zapoznanie się z technologiami informatycznymi wykorzystywanymi obecnie, a także trendami rozwoju.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

riel, no to jest coś takiego jak myślałam. Całkiem obiecujący, połączenie informatyki z ekonomią, biznesem, adm. Taki misz-masz trochę. Musiałabyś porozmawiać z kimś na tym kierunku, żeby zobaczyć czego tam uczą itp. Lepiej się zainteresować wcześniej niż po roku zmieniać kierunek. Warto też zobaczyć czy takie wszechstronny kierunek jest dobry, bo jak to mówią 'jeżeli coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego'. Zainteresuj się, powodzenia ;)
Awatar użytkownika
riel
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-15, 18:41

Post autor: riel »

dziękuję ^^
no właśnie tego się najbardziej obawiam
ponieważ kierunek nie jest szalenie popularny to właśnie ciężko jest znaleźć w internecie jakieś opinie na jego temat, będę musiała zatem pójść za Twoją radą :)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

U mnie to jedna wielka niewiadoma, ale tak na 60% idę na pirotechnikę :)
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

im bliżej wyboru, tym większe niezdecydowanie. plany mi się pozmieniały. teraz myślę o administracji bądź budownictwie. ale raczej to drugie .
trudne decyzja do podjęcia przede mną :?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

maadzia13 pisze:budownictwie
Świetnie ! Będziesz Panią inżynier? ;)
Kierunek baaardzo przyszłościowy, idą za tym pieniądze i raczej pewna praca.
Same przedmioty ścisłe na studiach...
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

podobno ciężko :? nie wiem czy sobie poradzę.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

maadzia13 pisze:nie wiem czy sobie poradzę.
Też stękałam :D I jakoś idzie i wiem, że nawet jeśli nie zdam końcowych egzaminów to nie będę żałować. Żałować bym mogła gdybym nie spróbowała.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

mam paru kolegów na budownictwie. Podobno jest naprawdę ciężko, a byli świetni z maty, fizyki i w ogóle ze ścisłych. Ale wychodzę z założenia, że człowiek jak bardzo się zbierze w sobie to jest się w stanie wszystkiego nauczyć.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Pod tym wzgledem to jestem juzx zdesperowana bo nie mam pojecia co mam robic w przyszlosci.
Myslalam o ASP o scenografii,moze inzynieria dzwieku,realizacja swiatla,historia...poprostu nie wiem
niemadefinicji
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-09, 14:00

Post autor: niemadefinicji »

Cóz, prawda jest taka, że w Polsce, przynajmniej obecnie, studia, przynajmniej na kierunkach uniwersyteckich, zbyt wiele nie znaczą. Ba - momentami łatwiej jest znaleźć pracę bez mgr przy nazwisku. Inna kwestia, że oczekiwania finansowe osób prosto po studiach i bez doświadczenia też są często zbyt wygórowane. Wniosek? Albo polibuda, albo własna działalność ;)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

niemadefinicji pisze:Cóz, prawda jest taka, że w Polsce, przynajmniej obecnie, studia, przynajmniej na kierunkach uniwersyteckich, zbyt wiele nie znaczą
jak się ma na siebie pomysł to można skończyć i kierunek uniwersytecki. Jeśli ktoś nie przepada za przedmiotami ścisłymi to nie rozumiem dlaczego ma się męczyć na polibudzie. Jestem na uniwerku i nie uważam, że był to zły wybór.
niemadefinicji pisze:Albo polibuda, albo własna działalność ;)
nie wyobrażam sobie nie mieć wyższego wykształcenia, nie chciałabym żeby ktoś mi potem zarzucił jakieś braki w edukacji.
Jeśli masz możliwości i zdolności do nauki na polibudzie to tylko pogratulować, ale nie zarzucaj ludziom o innym ukierunkowaniu, że to co robią niewiele znaczy.
Awatar użytkownika
kakina
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2010-06-23, 17:31
Lokalizacja: Z Nienacka

Post autor: kakina »

A może ktoś studiuje finanse albo zarządzanie? Mam nadzieje że dobrze wybrałam, czekam teraz na wyniki matur... ale już jestem porejstrowana.
ODPOWIEDZ