pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Gdzie i na jakie studia się wybieracie?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Chciałam w tym roku iśc na położnictwo ale przeraziło mnie czesne :(
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Czesne... no na niektórych uczelniach rzeczywiście powala!

A kolega - dostał się teraz na politologię fuksiarz, ja myślałam, ze we wrześniu to już nie będzie miał szans a tu jednak :wink:
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

A już nie jest po naborach? Za tydzień się zaczyna rok akademicki:)
Awatar użytkownika
wygadany boj
-#
-#
Posty: 92
Rejestracja: 2012-02-21, 20:54

Post autor: wygadany boj »

no własnie? mi się też tak wydawało.

A położnictwo -jak ddla mnie przerażające :shock:
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Tu i ówdzie jak są miejsca to jeszcze przyjmują :)
On idzie na politologię na WSP TWP, uczelnie z rodowodu pedagogiczna, ale rozwinęła tez inne kierunki.
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

Właśnie sprawdziłam i faktycznie są jeszcze miejsca na WSP TWP.
Supremator
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-04, 21:38

Post autor: Supremator »

Dobrą opcją jak ktoś idzie na humanistyczne jest wystartować w jakiejś Olimpiadzie, bo można wygrać indeksy na państwowe uczelnie. Teraz jest np. kolejna Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a obok niej testy przygotowujące z nagrodami rzeczowymi:
https://www.facebook.com/dialog/oauth?c ... user_likes
dla licealistów świetna opcja
Podreczniki24PL
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-16, 12:29

Post autor: Podreczniki24PL »

W dzisiejszych czasach bardzo nie wielka część społeczności pracuję w branży związanej ze swoimi zainteresowaniami czy predyspozycjami. Ludzie po studiach nie maja parcy, albo pracują w zupelnie innych dziedzinach niż studiowali. Także nie powidziane jest, że jeśli wybierzesz studia, które cię interesują to, że potem znajdziesz pracę. Daltego może lepieej wybierać bardziej "chodliwe" zawody.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Podreczniki bardzo smutne jest to, co piszesz, rozumiem, że sam tak czujesz. Zgodzę się, że bardzo wiele osób pracuje niezgodnie ze swoim wykształceniem,ale to że z zainteresowaniami lub pedyspozycjami już uważam za nieprawdziwe. To straszne robić coś, co cię w ogóle nie interesuje. Rizumim, że można sprzedawać pieczywo i sie tym specjalnie nie interesować (choc też dobrze by było wiedzieć czym rózni się chleb żytni od pszenngo i razowego ;)), ale iść na studia na kierunek, który jest "chodliwy" i męczyć się cale studia, a potem reszte życia??
Awatar użytkownika
Kołomyja
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2012-09-18, 15:26

Post autor: Kołomyja »

największą głupotą jest iść na studia tylko dla tzw 'papieru' zmarnowanie czasu i pieniedzy.... tak naprawde teraz pracodawcy zalezy na wyksztalceniu wyzszym, ale nie koniecznie zwiazanym z branza firmy.... Oczywiście są kierunki, które przecież są jako takim gwarantem dostania pracy np. pedagogika - przyda się w życiu podczas wychowywania własnych dzieci ale też jest przyszłość na rynku pracy w tym zakresie...
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

Jeśli chodzi o zawody związane z pracą z dziećmi, oświata, to wykształcenie pedagogiczne jest niezbędne, a i w innych branżach może być mile widziane, bo przecież w kazdym z nas jest dziecko :P
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Kołomyja- tą pedagogikę to też trzeba mądrzej wybierać.
galaxy- bo pedagodzy nie są tylko od dzieci, masz np. andragogikę- czyli taką pedagogike dla dorosłych. Chyba utożnsamia pedagogów z psychologami od dzieci albo tylko nauczycielami.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

No owszem pedagog to z pracą z dziećmi się kojarzy. A co robią tacy pedagodzy od dorosłych
Awatar użytkownika
wygadany boj
-#
-#
Posty: 92
Rejestracja: 2012-02-21, 20:54

Post autor: wygadany boj »

A to dobre pytanie! Jedyne co mnie przychodzi do głowy to resocjalizacja, dobrze kombinuję?
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Też :), ale można być np, animatorem kultury i jakoś wejść w środowisko lokalne i aktywizować ludzi, albo zostać doradcą zawodowym (którzy za kilka lat powinni pojawić się w każdej szkole tak jak jest na zachodzie). Opcji akurat nie brakuje.
ODPOWIEDZ