pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dylemat przy wyborze kierunku

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
aniołek23
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-22, 22:22

Dylemat przy wyborze kierunku

Post autor: aniołek23 »

Nie wiem ilu mamy tu studentów, ale każda rada będzie dal mnie cenna

Mam dylemat z wyborem studiów,rozważam dwa kierunki i kompletnie nie wiem na co się zdecydować. Chodzi mi po głowie studiowanie hotelarstwa lub zarządzania zasobami ludzkimi. Wiem, że to zupełnie różne bajki, lecz obi specjalności mają dla mnie swoje plusy...

Na co wy byście stawiali? Zarówno jeżeli chodzi o przyjemności studiowania ( i nie chodzi mi o to gdzie jest łatwiej :P ), jak i perspektywy w przyszłości.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Moim zdaniem zarządzanie zasobami ludzkimi to ciekawy i co najważniejsze przyszłościowy kierunek. Rynek pracy w Polsce wciąż się zmienia, rozwija i teraz potrzebni są fachowcy do spraw związanych właśnie z zatrudnianiem i rozwojem personelu, prowadzeniem szkoleń itd. Po tych studiach praca jest, ale na pewno nie na wsi, a w dużym mieście. Pracować możesz jako menadżer w firmie, czy jakiś doradca. Sama magisterkę chciałabym zrobić z Public Relations a te dwa kierunki są troszkę związane ze sobą.
Moja koleżanka studiuje ten kierunek w Poznaniu i jest bardzo zadowolona.
A co do hotelarstwa, hm. Wybrałabym pierwszy kierunek. Zależy od miejsca zamieszkania. Myślę jednak, że jest już dużo ludzi w tej branży i z pracą mogłoby być trudniej.
aniołek23
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-22, 22:22

Post autor: aniołek23 »

dzięki za opinię


Właśnie przymierzam się do studiowania w Poznaniu na pwsbijo i szukam czegoś dla siebie z ich kierunków http://www.pwsbijo.pl/studia-licencjackie.html

Hotelarstwo o tyle wydaje się atrakcyjne, że jest szansa na darmowy indeks, po za tym wydaje mi się, że turystyka w kraju coraz bardziej się rozwija. Oczywiście zarządzanie brzmi równie atrakcyjnie dla mnie. Łączy elementy psychologii (a ja lubię analizować ludzi ;) ) i chyba daje szansę na lepsze zarobki...
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

W hotelarstwie ważne jest jak już wspomniałam miejsce zamieszkania, bo w niektórych regionach turystyka jest słabo rozwinięta albo wcale. Ważny jest też język obcy. I w ogóle myślę, żę w zarządzaniu zasobami ludzkimi jest większa szansa na awans. Taki przyszłościowy kierunek.
aniołek23
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-22, 22:22

Post autor: aniołek23 »

Fakt, miejsce zamieszkania ma duże znaczenie przy pracy w turystyce, chyba, że jest się dość mobilną osóbką (jak ja :P ) Złożyłam ostatecznie papiery na hotelarstwo, jednak przekonał mnie darmowy indeks (dobrze, że rekrutacje na niepublicznych uczelniach długo trwają można się przynajmniej namyślić dokładnie :P ) ...

No i poważnie rozważam możliwość pracy za granicą, a język angielski jest wtedy podstawą...


PS. troszkę mnie nie było, ale to przez upragniony odpoczynek, w końcu...
sofmgas
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-19, 11:14
Kontakt:

Post autor: sofmgas »

Kierunek musi cię interesować, nie nas. Uczysz się dla Siebie.
Awatar użytkownika
Zafira
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-09-17, 15:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Zafira »

Ucz się dla siebie, a później bądź bezrobotny :P Jak dla mnie zarządzanie zasobami ludzkimi to świetny kierunek. Sporo po tym też możesz robić. Jeśli chodzi o hotelarstwo... cóż... moi znajomi pracują w liniach lotniczych (przez co często nie ma ich w domu). To są osoby, którym generalnie bardzo się poszczęściło... cała reszta mimo skończeniu studiów pracuje za minimalną krajową, bo branża hotelarska wcale nie jest jakaś stabilna.
Awatar użytkownika
radda
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2015-08-14, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radda »

Cokolwiek by się nie wybrało - jeśli będziesz w tym dobry to będziesz miał dobrą płace za to :D
Awatar użytkownika
Zed404
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-04, 22:04

Post autor: Zed404 »

Super, dzięki wielkie :)
Życie jest piękne :D
Awatar użytkownika
blueinferno45
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-14, 21:06

Post autor: blueinferno45 »

Najlepiej to studiować to co się lubi i później pracować w czymś związanym z tym kierunkiem. Szkoda, że niewielu osobom to się udaje.
Nigdy nie kocha się za bardzo.
Ligo
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-19, 10:24
Kontakt:

Post autor: Ligo »

No i trzeba być też elastycznym. Warunki na rynku pracy zmieniają się bardzo szybko:-)
Elektronika w jednym miejscu Ligeroo
Awatar użytkownika
kswiderski7
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-19, 20:57

Post autor: kswiderski7 »

Ligo pisze:No i trzeba być też elastycznym. Warunki na rynku pracy zmieniają się bardzo szybko:-)
Dokładnie, też jestem tego zdania :)
paluch686
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2016-01-18, 11:51

Post autor: paluch686 »

Warto iść na studia menadżerskie. http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/menedzer-w-malej-firmie-czy-warto-go-zatrudnic/ ten artykuł pokazuje że już nawet w małych firmach będzie rosło zapotrzebowanie na menadżerów więc na pewno warto znać się na zarządzaniu ludźmi.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Szczerze mówiąc nie wiem, oba kierunki to nie moja bajka i pewnie nawet nie zastanawiałabym się nad żadnym z nich
Rhythm
-#
-#
Posty: 331
Rejestracja: 2014-06-13, 13:38

Post autor: Rhythm »

Najlepiej wybrać jakiś przyszłościowy kierunek. Bezpłatne studia po angielsku, o których poczytacie tutaj: rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunek/studia-w-jezyku-angielskim to możliwość studiowania informatyki, zarządzania, stosunków międzynarodowych czyli wszystkich kierunków będących przepustką do udanego startu zawodowego.
ODPOWIEDZ