pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kujon

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Kujon

Post autor: Empatia »

Macie taką osobę/osoby w klasie? A może sami nimi jesteście?
Opłaca się być takim kujonem?
MrsFlower
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2009-08-30, 15:45

Post autor: MrsFlower »

Opłaca się, przynajmniej sie cos wie. Osoby ktore sie nie ucza na 100% pozaluja tego w przyszlosci.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nigdy nie byłam kujonem. Myślę, że prawie w każdej klasie trafi się taka osoba. U mnie np. były osoby, które się bardzo dobrze uczyły, ale nikt nie ważyłby się ich nazwać kujonami. To nie było tak, że całe dnie spędzali ucząc się. Nie. Im po prostu łatwo wszystko wchodziło do głow, mieli dar zapamiętywania i proszę, efekty było widać. Natomiast mam jedną koleżankę - typową kujonicę. Ma ogromne możliwości, jest zdolna, ale lepsza w przedmiotach ścisłych. Żeby być najlepsza musiała godzinami kuć z przedmiotów humanistycznych. Nie było dnia, żeby nie była przygotowana i chyba nigdy nie dostała jedynki. Ale ona po prostu kuła. Jak była traktowana w naszej klasie? Całkiem normalnie. Czasami denerwujące było słuchanie "Nic nie umiem.", tylko skąd później te piątki? :mrgreen: I czasami zawyżała skale ocen z matmy :roll:
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

U mnie w klasie odkąd pamiętam zawsze musiał być co najmniej jeden kujon. Ale Ci z podstawówki i gimnazjum mają się nijak do tego z technikum. Nikt go w klasie nie lubi, bo jak tu lubić takiego co w ogóle z klasą się nie chce zintegrować.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Mam w klasie kujona, która jak to napisała Rose mówiła że nic nie umie, a później dostawała piątki. Idzie z nią pogadać całkiem normalnie, ale kiedy zaczyna przejmować się swoją średnią to mam dość, bo każdy chciałby mieć takie oceny jak ona.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Zależy jaka jest twoja definicja kujona. Ostatnio zauważyłam, że ludzie nazywają tak nie tylko ludzi, którzy non stop zakuwają, ale też tych co po prostu mają dobre oceny, zapamiętują z lekcji, nie muszą przykładać wiele uwagi do nauki.
Ja w klasie raczej nie mam kujonów. Są osoby o świetnych ocenach, ale większość z nich po prostu ściąga.
Czy się opłaca? No cóż... Jeśli oceny są dla ciebie najważniejsze z wszystkiego, a nauka jest twoim bóstwem to chyba nie jest zbyt dobre podejście. Znałam takich, którzy gdy dostali jedynkę przeżywali załamanie nerwowe. A trzeba potrafić przyjąć każdą ocenę.
A jeśli chodzi o mnie to nie zdarza mi się zbyt długo przesiadywać nad książkami.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Mam takie dwie. Jedna to właśnie taka, że za kazdym razem jest 'ojej, dostanę jedynkę :(', a później ma 5. Druga znów oddala się od klasy, nie da się z nią pogadać, a płacze, gdy dostanie 4 O_o
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Mam w klasie dziewczynę, która musi wszystko zakuć, inaczej nie zrozumie. Nie dostanie dobrej oceny, jeżeli wcześniej wszystkiego nie wykuje na blachę. Ja często nazywana kujonem byłam - co prawdą nie jest. Nikt jakoś nie mógł zrozumieć, że można dużo zapamiętać z lekcji, bez uczenia.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Niki pisze:a płacze, gdy dostanie 4 O_o
Mam kolegę, który jest naprawdę super gościem. Niestety ma okropną matkę. W gimnazjum (nie chodził ze mną do szkoły, jest starszy) zmuszała go do nauki. Był bardzo dobrym uczniem, bo mama wciąż pilnowała, czy wszystko umie, musiał być najlepszy we wszystkim, nie miał czasu wolnego, nie mógł wyjść z domu pograć z kolegami w piłkę, bo musiał się uczyć. Jego matka nie tolerowała ocen poniżej 5...Kiedy raz dostał z czegoś 4 bał wrócić się do domu... :? Teraz studiuje, wyrwał się z domu, ma tam wielu przyjaciół, dziewczynę, jest szczęśliwy, nie stroni od imprez i zabawy ;) A w gimnazjum był "kujonem" ale nie z wyboru...
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Obecnie jestem bez klasy... ;P
W mojej poprzedniej był jakiś kujon. Na pewno był. Zawsze ktoś taki się znajdzie. Ktoś kto po prostu przykłada się do nauki... :/
Ja chyba kujonem nie jestem... A przynajmniej nigdy nie dostałam takiego tytułu.
stdomja
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-02, 09:07
Kontakt:

Post autor: stdomja »

Kujon powinien być poważany w szkole...
ODPOWIEDZ