pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Związek z osobą niepełnosprawną

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Związek z osobą niepełnosprawną

Post autor: psychiczna »

Co sądzicie o takim związku? Sami moglibyście związać się z niepełnosprawną osobą?
Awatar użytkownika
Sol_Angelica
-#
-#
Posty: 494
Rejestracja: 2009-07-23, 22:46

Post autor: Sol_Angelica »

Fizycznie czy psychicznie?

Psychicznie raczej nie, miałabym z tym problem

Ale jeśli jest fizycznie upośledzona, to co to szkodzi? Trudno jest jaka jest, ale przecież to charakter się liczy a nie wygląd :)
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Nie mam za bardzo zdania na ten temat. Niepełnosprawni też przecież mają prawo do w miarę normalnego życia i to nawet lepiej, gdy znajdą miłość. Ja nie widzę problemu, jeśli byśmy oboje się kochali, to ja mogłabym związać się bez problemu.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Sol_Angelica pisze:Fizycznie czy psychicznie?
I tak i tak.
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

A właśnie...psychicznie to nie wiem czy dałabym sobie radę, zależy coś dolega i czy po lekach jest lepiej albo czy momentami jest lepiej :/
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jeśli chodzi o niepelnosprawność umysłową to byłoby mi ciężko. Jeśli chodzi o niepełnosprawność fizyczyną to myślę, że razem dalibyśmy sobie radę. W końcu miłość jest w stanie przetrwać wszystko.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Długo nad tym myślałam, ale wydaje mi się, że tak- mogłabym się związać z taką Osobą. Miałam styczność z Osobami niepełnosprawnymi, to naprawdę wspaniali ludzie. Może na początku nie byłoby nam łatwo, ale z czasem, myślę że razem dalibyśmy radę.
Awatar użytkownika
mp41234
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2009-07-24, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mp41234 »

Myśle że jesli z chorobą psychiczną to raczej nie ... ale niepełnosprawni fizycznie jak najbardziej :) Mysle ze jeśli sie kogos na prawdę kocha to to to jest tylko maleńka przeszkoda którą miłość i tak przezwycięzy :)
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

psychiczna pisze:Jeśli chodzi o niepelnosprawność umysłową to byłoby mi ciężko. Jeśli chodzi o niepełnosprawność fizyczyną to myślę, że razem dalibyśmy sobie radę. W końcu miłość jest w stanie przetrwać wszystko.
U mnie jest dokładnie tak samo. Wiem czego oczekuję od mojego partnera, dlatego związek z osobą niepełnosprawną umysłową byłby dla mnie bardzo trudny.
Natomiast co do niepełnosprawności fizycznej - jeśli naprawdę się kochamy to miłość zniesie wszystkie bariery i przeszkody. Niepełnosprawni umysłowo to także normalni ludzie, tylko czasami myślą inaczej niż my - zdrowi, ale też potrzebują miłości. Nie rozumiem, czemu przeszkodą dla Naszego związku miałoby być to, że mój partner nie ma ręki, jeździ na wózku inwalidzkim itp. Oczywiście taki związek wymaga wielu poświęceń. Związując się z taką osobą trzeba być świadomym, że wymaga on troski, opieki i pomocy w wielu nawet podstawowych czynnościach.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

psychiczna pisze:Jeśli chodzi o niepelnosprawność umysłową to byłoby mi ciężko. Jeśli chodzi o niepełnosprawność fizyczyną to myślę, że razem dalibyśmy sobie radę. W końcu miłość jest w stanie przetrwać wszystko.
dokładnie tak. niepełnosprawność fizyczna to nie przeszkoda.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Psychiczna - nie nie i jeszcze raz nie. Nie dałabym rady.
Fizyczna - czemu nie. Odeszłabym jednak w tej samej chwili, w której zrozumiałabym, że się męczę w tym związku.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

niepełnosprawny psychicznie nie. Nie poradziłabym sobie z takim
niepełnosprawny fizycznie... czemu nie? jeśli będzie mi odpowiadał, to tak.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Zależy jak bardzo byłaby niepełnosprawna fizycznie. Ale z niepełnosprawną psychicznie to nie wyobrażam sobie związku
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Tak jak koleżanki wyżej ..
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Hmm, z osobą niepełnosprawna fizycznie sądzę, że nie miałabym problemu. Ba, jestem tego pewna. Miałam kiedyś przyjaciela, który jeździł na wózku.
A psychicznie? Zależy o jakim upośledzeniu psychicznym mówimy. Sama miałam pewnoe problemy z psychiką, więc, wiem, że z niektórymi chorobami psychicznymi u drugiej osoby byłabym w stanie sobie zaradzić.
ODPOWIEDZ