pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Związek z osobą niepełnosprawną

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Tandetna pisze:z osobą niepełnosprawna fizycznie sądzę, że nie miałabym problemu.
Nie przeszkadzałoby Ci to gdyby ta osoba w ogóle nie mogła ruszyć się z łóżka?
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

A Tobie by przeszkadzało? Ja mimo to i tak bym go kochała i mi by nie przeszkadzało czy może wstać czy nie.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Mi raczej tak. No bo co to za życie z osobą która nie może nawet wstać? Chyba, ze znałabym ją i kochała jeszcze w tedy kiedy była w pełni sprawna fizycznie.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

uniqex33 pisze: Chyba, ze znałabym ją i kochała jeszcze w tedy kiedy była w pełni sprawna fizycznie.
Chyba o taką sytuacje chodzi, prawda? Bo nie oszukujmy się, ale jak możesz poznać osobę z takim paraliżem?
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Ale jakby miała wiele zalet i byś go kochała?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Tandetna pisze:Chyba o taką sytuacje chodzi, prawda?
Nie wiem tego nikt nie napisał
Frog-san pisze:Ale jakby miała wiele zalet i byś go kochała?
Mówię, że gdybym kochała go wcześniej no to nie przeszkadzało by mi to. Ale jak można poznać osobę która tylko leży i nie może się ruszać ?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Ja zawsze się zastanawiałam jak wygląda współżycie seksualne osoby zdrowej i np. takiej, która nie może chodzić...W końcu to też ważna część życia.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

A ja nie wiem czy byłabym... hmm.. czy bym potrafiła... ale gdybym tą osobe kochała to napewno tak
Nieosiagalna
-#
-#
Posty: 72
Rejestracja: 2009-03-17, 17:48

Post autor: Nieosiagalna »

Jeśli bym tą osobę kochała , to bym mogła :) myślę , że jeśli się kogoś kocha to jest sie z tą osobą bez względu na wszystko...
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Jeżeli rzeczywiście byłaby między nami silna więź to jasne, że tak.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ciężki mi wyrokować, jeżeli nie jestem w takiej sytuacji. Większość napisze pewnie, że tak, a jakby taka sytuacja zaistniała, nikt nie wie,co by było, gdyby musiał się taką osobą opiekować. Sama nie wiem, dużo też zależy jaka to niepełnosprawność i w jakim stopniu. Myślę, że nie byłoby dla mnie problemu związać się z kimś, kto jest niepełnosprawny w minimalnym stopniu, ale już nie wiem, jak by to było w sytuacji, gdy np. osoba jest sparaliżowana, niepełnosprawna umysłowo.

Chociaż podobno miłość zwycięża wszystko :)
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

nikt nie wie,co by było
Nie koniecznie. Człowiek posiada takie coś jak nie tyle co dar a możliwość przewidywania. :> Miałam okazję pracować z osobami niepełnosprawnymi i pewnie jeszcze z reszta będę i wiem, że w zależności od stopnia niepełnosprawności bywa ciężko. W każdym bądź razie gdybym miała wybrać bycie i opiekę nad osobą do, której coś czuję a samotnością to nie zastanawiałbym się. :>
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak trudna jest ta opieka, czasami. I ile wymaga wyrzeczeń z własnej strony, jeżeli osoba niepełnosprawna ma problemy z choćby ubraniem się, umyciem. Myślę, że nie wszyscy daliby sobie z tym radę, ja sama nie wiem, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji, dlatego nie chcę zapewniać 'tak, na pewno związałabym się z taką osobą'.
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Najpierw to trzeba zadać sobie pytanie czy jest się gotowym poświęcić swoje życie dla innego człowieka i często zrezygnować z marzeń i planów. Ja nie wiem jak bym się zachował bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji.
malinova
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2011-11-17, 18:42

Post autor: malinova »

Mówiąc szczerze : nie wiem; zależy pod jakim względem byłaby niepełnosprawna. Z pewnością niektóre schorzenia byłyby dla mnie barierą nie do pokonania podczas tworzenia związku - wyzwaniem, z którym nie potrafiłabym sobie poradzić, tudzież bałabym się, że mu nie podołam. I w drugą stronę - wiele takich nie stanowiłoby dla mnie żadnego problemu.

Natomiast jeśli chłopak, z którym jestem - nie daj, Boże! - z jakichś przyczyn stałby się kaleką, byłabym z nim mimo wszystko. Właśnie na tym, moim zdaniem, polega miłość.
Swoją drogą - ciekawe pytanie :) Skąd Ci przyszło na myśl?
ODPOWIEDZ