pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wspólne mieszkanie przed ślubem

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Ja ostatnio zmieniłam zdanie co do tego wspólnego zamieszkania.
yel. pisze:Jaka motywacja do ślubu? Ślub staje się tylko formalnym zatwierdzeniem czegoś, co już mamy
Mhm. Mimo, że spędzam u faceta czasem kilka dni a u mnie, daję mi to możliwość zobaczenia jaki jest "na co dzień", że potrafi wrzucić jedną parę skarpetek do pralki, że jak ma porządek u siebie w pokoju to praktycznie cud, jego nawyki itp. Tak jak on widzi jak zachowuję się w swoim domu, co robię. Mimo wszystko to daję mi jasne spojrzenie, czy ewentualnie będziemy mogli ze sobą żyć dłużej niż kilkanaście dni. I wolę poczekać z tym do ślubu, jak napisała yel. to po części to motywacja, że to właśnie z nim chcę dzielić dom, życie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Jeszcze rok temu myślałam, że nie chciałabym.
A teraz, koniecznie. Obserwuję kilka par, które mieszkają ze sobą przed ślubem i jest to coś naprawdę świetnego. Z jedną z tych par mieszkam. Widzę jak zachowywali się wobec siebie na początku, widzę jak zachowują się teraz, po prawie roku czasu. Ona, kiedyś zgorzkniała egoistka myśląca tylko o sobie, wciąż egoistą jest, ale już mniejszą. Potrafi iść na kompromis. On - kiedyś straszny pantoflarz, było tylko tak jak ona chciała, teraz stawia się, nie daje łatwo za wygraną, nie robi tylko to co jej się podoba, ale patrzy na swoje "widzimisię". Widzę pozytywne zmiany.
Takie mieszkanie przed ślubem może zdrowo zaowocować. Myślę, że spróbuje;p
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Chciałabym mieszkać ze swoim facetem przed ślubem Myślę, że pozwoliłoby to nam się bardziej poznać i zobaczyć, czy na prawdę do siebie pasujemy. Co innego jest widywać kogoś parę godzin, a co innego przebywać z nim w dzień i w nocy.
Awatar użytkownika
mała mi
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-06-29, 14:13

Post autor: mała mi »

Myslę, że chciałabym. Może dlatego, że ja nie podchodzę (na dzień dzisiejszy przynajmniej) do instytucji małżeństwa jakoś specjalnie poważnie. Tzn na pewno byłoby to ważne, ale nie coś, bez czego nie mogłabym być z kimś, kogo kocham. A naturalnym wydaje mi się zamieszkanie z tym kimś właśnie. Poza tym fajnie wiedzieć na co się piszę. Nie biorę kota w worku tylko wiem mniej więcej jak będzie wyglądało moje życie później.
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Nie widzę w tym nic złego, przynajmniej wspólnie mieszkając można się naprawdę i dogłębnie poznać, również swoje zachowania w danej sytuacji. po za tym to by był taki przedsmak prawdziwego mieszkania po ślubie.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

No jasne, że warto dopiero wtedy tak na prawdę można go dokładnie poznać, bo co będzie jeśli zamieszkają po ślubie razem i okaże się, że nie mogą się znieść?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Wspólne mieszkanie przed ślubem pozwala dokładnie poznać partnera, jego przyzwyczajenia, nawyki, to jak się zachowuje w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Naprawdę warto przekonać się, czy będziemy w stanie później, wytrzymać jego negatywne, dziwne przyzwyczajenia. Inaczej człowiek się zachowuje, jak się spotyka z kimś od czasu do czasu na randkach i się stara pokazać z jak najlepszej strony, a inaczej w domowym zaciszu. Ale nie można też za szybko decydować się na taki krok, bo może to mieć bardziej negatywny wpływ na związek, niż go umocnić. Mieszkałam już przez rok ze swoim facetem jakieś 2 lata temu. Cóż to nie była bajka. Każdy z nas chciał zademonstrować swoją wolność i niezależność i trochę się motaliśmy. Myślę, że po prostu chcieliśmy spróbować za szybko. Od października zamieszkamy ze sobą znowu i wiem, że teraz będzie zupełnie inaczej.
Ale jak będzie naprawdę to zweryfikuje to czas.
anuta
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-07-05, 08:52

Post autor: anuta »

Wspólne mieszkanie to już pewna moda i moda bardzo rozsądna. Tradycyjni rodzice raczej nie patrzą na to zbyt pozytywnie, ale wydaje mi się, że wspólne zamieszkanie jest bardzo dobrym sposobem na bliższe poznanie drugiej osoby. To w zasadzie mieszkając wspólnie ludzie pokazują swoją prawdziwą twarz.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

to dobry pomysł. można się przekonać jak będzie wyglądało przyszłe codzienne życie.
1sport_pl
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2012-10-01, 19:30

Post autor: 1sport_pl »

Według mnie takie wspólne mieszkanie przed ślubem dużo daje. Pozwala dotrzeć do siebie i naprawdę poznać drugiego człowieka. Jego nawyki, obyczaje, upodobania. Wedłgu mnie każad para przed ślubem powinna zamieszkać razem.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Ja widzę same plusy wspólnego mieszkania przed ślubem, zwłaszcza w przypadku takich par, jak my, które widują się tylko w weekendy...

Dopiero pod wspólnym dachem, z codziennością, z problemami, ze zwyczajnością w tle można tak naprawdę poznać drugiego człowieka i przekonać się, że chce się z nim spędzić resztę życia :-)

U nas na szczęście obeszło się bez tzw. docierania się, ale to też jest argument przemawiający za wcześniejszym zamieszkaniem ze sobą - wiele par musi się dotrzeć pod wspólnym dachem, są codzienne kłótnie o głupoty typu nie pozmywana szklanka, rozrzucone skarpety, za dużo czasu przed kompem, palenie w sypialni itd. Lepiej wcześniej przez to przejść niż takimi kłótniami zepsuć sobie pierwsze tygodnie małżeństwa ;-)
kobza1
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2013-02-04, 15:23

Post autor: kobza1 »

Myśle że lepiej się sprawdzić przed ślubem żeby ewentualnie uniknąć rozwodu w przyszłości :)
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Dokładnie, bo jednak zupełnie inaczej patrzy się na tę ukochaną osobę, kiedy trzeba z nią spędzać każdy dzień i widzi się ją w różnych sytuacjach ;-) Dopiero wtedy dowiadujemy się, czy to miłość, czy tylko zwykłe zauroczenie :D
nekrolajt
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-08, 12:24

Post autor: nekrolajt »

Zgadzam się. Nie da się na podstawie dwóch, trzech dni określić czy dana dziewczyna będzie naszą kobietą do końca życia.
Awatar użytkownika
natii89
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2012-10-15, 16:20

Post autor: natii89 »

Ja jestem za, bo warto się dotrzeć w codziennych sytuacjach domowych. Znam pary, które mieszkały razem kilka miesięcy i się rozchodziły ciesząc, że nie wzięli ślubu. Okazywało się, że totalnie nie są w stanie się dogadać w codziennych sprawach.
ODPOWIEDZ