pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Co robić?

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
michaszka
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-29, 20:10

Co robić?

Post autor: michaszka »

Około 1,5 roku temu poznałam sympatycznego chłopaka. Jest to przyjaciel chłopaka mojej przyjaciółki. Byliśmy w sumie tylko na "cześć, cześć", od czasu do czasu spotykaliśmy się na jakiejś imprezie, ale w sumie nic większego. Około miesiąca temu moja przyjaciółka zrobiła imprezę i on też tam był. Zaczęliśmy rozmawiać, zauważyłam że mamy wiele wspólnych tematów. Pod koniec imprezy zostałam przez niego pocałowana, co mnie bardzo oburzyło, gdyż nie jestem za tym, aby ludzie, którzy się nie znają, całowali się na imprezach, ale wracając do tematu.. od tamtej pory rozmawialiśmy ze sobą codziennie, jedyny minus to brak czasu na spotkania, on matura, ja nauka.. Przyszła jednak jakaś sobota, kolejna wspolna impreza, ktorą przesiedzieliśmy razem.. od tamtej pory też było coraz gorzej. Coraz mnie rozmawialiśmy.. 3 dni temu jednak znalazłam się ze znajomymi u niego w domu.. wyjaśniliśmy sobie pare rzeczy, okazało się, że on nie dostawał wiadomości ode mnie, a ja od niego.. było bardzo miło i sympatycznie, w sumie także spędziliśmy razem tę imprezę..Nie wiedziałam co mam robić, ale stwierdziłam, że co mi szkodzi, warto zaryzykować. Znowu rozmawialiśmy codziennie, było miło i przyjemnie, tylko czekałam na to, kiedy on napisze ostatnią maturę.. Jednak, ostatnią rozmowę przeprowadziliśmy z niedzieli na poniedziałek, miał się odezwać w poniedziałek, a tutaj cisza. I na nastepny dzień dowiedziałam się, że wrócił do swojej byłej, która wcześniej go oszukała... Bardzo mi zaczęło zależeć na nim, on także mi mówił, że zalezy mu na mnie.. ale teraz kompletnie nie wiem co mam robić, nawet nie dowiedziałam się o co tak naprawdę chodzi, nie napisał żadnych słów wyjaśnienia..
Awatar użytkownika
georgina
-#
-#
Posty: 29
Rejestracja: 2011-06-22, 22:00

Post autor: georgina »

Temat jak widzę sprzed miesiąca, ale być może moja rada jeszcze się przyda.
Nieprzyjemna sytuacja.
Postąpił kompletnie nie w porządku.
Napisz do niego, ale tylko i wyłącznie żądając wyjaśnienia.
Nie narzucaj się, po prostu napisz raz i czekaj na odpowiedź.
Jeśli chłopak chce zachować resztki godności, powinien odpisać.
Jeśli nie, trudno. Staraj się o nim zapomnieć, bo zachował się jak ostatni kretyn i nie jest wart Twojej uwagi.
sebastiansele
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-15, 14:25

Post autor: sebastiansele »

Lepiej go pożegnaj,jeden jest wolny na świecie?miej swoją godność,pozdrawiam :hi:
Awatar użytkownika
usiek
-#
-#
Posty: 307
Rejestracja: 2009-09-09, 20:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: usiek »

Daj sobie z nim spokój. Jaką masz pewność, że później nie zrobi tego samego?
Hexi
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 17:21

Post autor: Hexi »

Chłopak nie jest ciebie wart.. Poza tym nie wchodź w takie związki z byłym/aktualnym chłopakiem twojej znajomej bo to się może źle skończyć , po co maja być potem jakieś wyrzuty robione :)
Awatar użytkownika
Naranja
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2011-04-18, 16:47

Post autor: Naranja »

Też myślę, że powinnaś dać sobie spokój. Nie ma co się narzucać. Jakby chciał sam by się odezwał.
olowek
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-27, 04:20

Post autor: olowek »

Obrazek
Awatar użytkownika
Naranja
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2011-04-18, 16:47

Post autor: Naranja »

tylko ja nie widzę posta nade mną :P ?
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Naranja pisze:tylko ja nie widzę posta nade mną :P ?
Post nad Tobą to reklama była : D
Awatar użytkownika
Naranja
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2011-04-18, 16:47

Post autor: Naranja »

Cheery pisze:
Naranja pisze:tylko ja nie widzę posta nade mną :P ?
Post nad Tobą to reklama była : D
Acha Ok :lol:

a michaszka przepadała? Dziewczyno co u Ciebie słychać?
ODPOWIEDZ