pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Penfriends

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Penfriends

Post autor: Rose »

Penfriends, czyli przyjaciele korespondencyjni.
Osoba - obcokrajowiec, z którym wymieniacie się listami, mailami, piszecie na jakiś komunikatorach w obcym języku?
Skąd pochodzą Wasi penfriends? W jakim jezyku rozmawiacie? Co sądzicie o takiej korespondencji?
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

Post autor: Aurilka »

Kiedyś w szkole pani zorganizowała właśnie coś takiego, klasa miała sie podzielić na kilka grupek i napisać do jakiegoś obcokrajowca, akurat w naszym przypadku był to Amerykanin, więcej szczegółów nie pamiętam bo było to bardzo dawno.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

W gimnazjum pisałam listy z taką jedną dziewczyną z Niemiec. Nawet jeszcze gdzieś je mam, i to całkiem sporo. Nie pamiętam, czemu urwał nam się kontakt.
Potem pisałam jeszcze z dziewczyną i z chłopakiem z Anglii, ale to krótko.
Awatar użytkownika
mała mi
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-06-29, 14:13

Post autor: mała mi »

W gimnazjum pisałam z taką Niemką, ale nie nazwałabym tego znajomością, bo w sumie to były może z dwa listy. W sumie chciałabym sobie z kimś korespondować, teraz to szczególnie po angielsku, bo próbuję go ostatnio polepszyć :)
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Jeszcze nie tak dawno temu wymieniałam maile z chłopakiem z... rany, żeby nie skłamać... z Turcji? Tak, chyba z Turcji był. Całkiem fajnie nam się pisało, ale już nie pamiętam czemu skończyliśmy. Chyba ja zapomniałam mu odpisać, a potem już mi się nie chciało.
Był też jeden Amerykanin, do którego miałam się odezwać, ale zgubiłam maila.
Ogólnie to jest taki czat, na którym można rozmawiać z ludźmi z całego świata, często tam wchodzę, żeby poprawić angielski.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie mam penfriends i nigdy nie zdarzyło mi się pisać z obcokrajowcem.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:Ogólnie to jest taki czat, na którym można rozmawiać z ludźmi z całego świata, często tam wchodzę, żeby poprawić angielski.
EnglishBaby? Ja wchodziłam na tą stronę i tam nawiązałam jedną przyjazn;]
Alik jest z Azerbejdzanu, rozmawiamy po angielsku, trochę bawię się w nauczycielkę, bo jego angielski nie jest jakiś super. Ale bardzo dobrze nam się rozmawia. Szczególnie o kulturze, religii. Niedawno, gdy zaczęły się powodzie w Polsce dostałam od niego sms. Napisał, że słyszał co dzieje się w Polsce, czy jestem bezpieczna, czy nic mi nie jest itd. ;)
Bardzo to miłe.
Poza tym są w Internecie takie strony, gdzie ludzie umieszczają takie ogłoszenia, skąd są, ile mają lat, jaki język chcieliby ćwiczyć i podają swoje maile. Napisałam ich setki, sama dostałam ich mnóstwo, wciąż dostaje. Nawiązałam w ten sposób kilka przyjazni korespondencyjnych. Świetny sposób na ćwiczenie języka.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Mam jednego takiego przyjaciela - Sinue, pochodzi z Meksyku. Piszemy juz chyba rok, chociaż dziwię się, że mnie rozumie, bo na pewno paskudnie kaleczę angielski.

Ogólnie pozytywnie jestem nastawiona do tego typu korespondencji, przyjemne z pożytecznym;)
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Rose pisze:EnglishBaby? Ja wchodziłam na tą stronę i tam nawiązałam jedną przyjazn
Nie, omegle, ale tę stronkę, którą podałaś też muszę spróbować.

Penfriendsi są fajni, aczkolwiek kiedyś trafił mi się Niemiec, który - kiedy mu powiedziałam, że jestem z Polski - zaczął się śmiać i powiedział, że wczoraj Polacy ukradli mu zegarek po czym się rozłączył. Ale, jak to mówią, jak świat światem Polak Niemcowi nie będzie bratem.

Właśnie - jak piszecie, że jesteście z Polski to z jakimi opiniami się spotykacie? Bo mi kilka razy trafiło się kilku niemiłych gości, którzy Polskę traktowali jak trzeci świat.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

yel. pisze:Penfriendsi są fajni, aczkolwiek kiedyś trafił mi się Niemiec, który - kiedy mu powiedziałam, że jestem z Polski - zaczął się śmiać i powiedział, że wczoraj Polacy ukradli mu zegarek po czym się rozłączył. Ale, jak to mówią, jak świat światem Polak Niemcowi nie będzie bratem.
Kiedyś własnie na EnglishBaby wdałam się w dyskusję z Rosjaninem na temat polityki...Uh, ale się braliśmy.
Niestety na takich czatach trafia się czasem, tak samo jak na polskich chatach, na zboczeńców. Ale trzeba zbywać krótko i się nie zrażać.
Ja uwielbiam rozmawiać o kulturze, o zwyczajach danego kraju, o ich podejściu do wielu spraw. Szczególnie lubię gadać z Muzułmanami, bo kultura islamu jest mi bardzo bliska, a wciąż chce wiedzieć więcej i więcej ;]
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Ostatnio odkryłam stronę, na której ludzie z całego świata wymieniają się mailami i rozpoczęłam pewną znajomość ;P.
Jedna osoba pochodzi z Hiszpanii, druga (jeśli wyjdzie) z Peru.
Podoba mi się idea penfriends. Nie dość, że uczy języka to jeszcze pozwala poznać ciekawych ludzi i ich kultury ; ).
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

Nie znacie jakiś stron internetowych dotyczących penfriendów?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Morfeusz pisze:Nie znacie jakiś stron internetowych dotyczących penfriendów?
Ja korzystałam z tej http://www.aj.cz/penfriends/. Masz tam podział na male/female, możesz wybrać "writing language", wiek penfriend'a i na tej zasadzie szukać. Można też umieścić swoje ogłoszenie.
ilef
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-19, 20:46

Post autor: ilef »

Z góry przepraszam że odkopuję stary temat, ale nie widzę sensu od nowa zaczynać tego samego tematu, zwłaszcza że jest ty kilka bardzo pozytywnych wypowiedzi.
Ja mam jednak problem, a zarazem pytanie. Problem polega na tym że szukam jakiegoś penfriends'a już przez pewien okres czasu, korzystałem z takich stron jak aj.cz/penfriends czy omegle. Jednak nikogo nie znalazłem, nikt mi nie odpisuje. Myślę że problem nie leży w tekście który piszę ponieważ jest czytelny i raczej bez błędów. Nie wiecie gdzie jeszcze można znaleźć internetowych przyjaciół, alo jak rozwiązać mój problem ?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

ilef, chyba musisz czekać na szczęście...
ODPOWIEDZ