pompy abs, abs pump

wiercenie studni

"Bo wygląd się nie liczy"

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Awatar użytkownika
Aurilka
-#
-#
Posty: 1973
Rejestracja: 2010-04-24, 16:32

"Bo wygląd się nie liczy"

Post autor: Aurilka »

Albo jestem ślepa, albo nie ma takiego tematu.

Wiec dużo razy słyszałam, bądź tez czytałam ze wygląd się nie liczy. A wiec moje pytanie jaki jest Twój stosunek do tego. Czy wygląd jest dla Ciebie ważny, czy raczej stawiasz na charakter i to co ma w środku ?
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Oczywiscie,ze wyglad jest wazny. Czlowiek widzi czlowieka i odrazu wyrabia sobie o nim jakies zdanie,czy tego chce czy nie chce, to naturalne.
Jednak wyglad powinien przestac sie liczyc w takim momentach gdzie relacje miedzy ludzkie staja sie blizsze ,przyjazn,milosc itd itd.

Jednak nie mozna powiedziec,ze to wyglad wgl nie liczy bo to bzdura,facet zakochuje sie w lasce ale najpierw przyciaga jego uwage cos w jej wygladzie cokolwiek by to nie bylo.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Wygląd jest ważny, nie oszukujmy się. Przecież, gdy kogoś nie znamy, to pierwsze na co zwracamy uwagę to właśnie wygląd. Dlatego tak ważna jest gestykulacja, mowa ciała - dzięki której dużo możemy wyczytać o człowieku. Zwracam też uwagę na to, czy ktoś dba o siebie i na wyraz twarzy.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Vein pisze:Wiec dużo razy słyszałam, bądź tez czytałam ze wygląd się nie liczy.
Jasne, przecież niemal wszyscy tak mówią. Hipokryzja? Nieświadomość?
W każdym razie każdy zwraca uwagę na wygląd.
Raz, dbałość o higienę lub jej brak - element wizerunku zewnętrznego. Inaczej podchodzimy do śmierdzącego, niedbale ubranego, wręcz brudnego człowieka, aniżeli do kogoś kto najzwyczajniej w świecie nie śmierdzi i zachowuje jako taką kulturę wyglądu. Mam rację?
Dwa, gesty i mimika. O, ludzie - skoro nie zwracamy uwagi na wygląd dlaczego niekiedy doszukujemy się interpretacji gestów rozmówcy? Próbujemy wyciągnąć jakieś wnioski?
Poza tym dochodzą pewnie inne, czysto indywidualne czynniki.
Ale nie czarujmy się, są praktycznie zawsze.
Oczywiście wygląd nie jest kluczową sprawą i nie powinniśmy ograniczać się tylko, i wyłącznie do niego. Charakter to ta perła schowana gdzieś w środku. Bywa, że blask tej perły widać na zewnątrz - potrafimy odwrócić uwagę od swoich niedoskonałości zewnętrznych za pomocą cech charakteru.
Ocenianie drugiego człowieka ma zwykle dwa etapy. Wygląd i charakter. Ten pierwszy zaczyna. Ale jeśli o mnie chodzi nie kończy sprawy. Zaledwie zaczyna.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

marionetkowa pisze:Czlowiek widzi czlowieka i odrazu wyrabia sobie o nim jakies zdanie,czy tego chce czy nie chce, to naturalne.
Zgadzam się, że to takie naturalne, że widząc jakiegoś człowieka coś sobie o nim pomyślimy. Może nie, że od razu wyrabiamy opinię, ale jakieś pierwsze myśli skojarzenia się pojawiają, rzecz oczywista.

Zdecydowanie wygląd nie jest najważniejszy. Nie dla mnie. Ale nie przeczę, że się nie liczy. Nie mogłabym być z osobą, która nie pociąga mnie fizycznie, nie podoba mi się lub się nią brzydzę, to logiczne. Nie raz "będąc" z kimś zdawałam sobie sprawę, że daleko mu od mojego ideału i że tak na dobrą sprawę wcale nie jest on żadną pięknością, ale co z tego jesli: 1. był zadbany, choć niepiękny. 2. miał w sobie coś takiego co przyciągało mnie do niego. 3. miał dużo pozytywnych cech...
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

To że wygląd sie nie liczy to bujda. Jeśli ktoś nie pociąga nas fizycznie to nawet najlepszy charakter nie zdziała cudów.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Jasne, że wygląd jest ważny. Przecież osoba z którą jesteśmy musi nas pociągać. Ktoś może mieć najlepszy charakter, ale nie oszukujmy się związek to nie tylko rozmowy, ale też seks itd.
Awatar użytkownika
BlackGreen
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2010-06-23, 19:33

Post autor: BlackGreen »

Moim zdaniem najpiękniejszy facet przy okropnym charakterze staje się przeciętnym, tylko trzeba patrzeć na tę osobę nie jak zahipnotyzowana foka tylko rozumująca osoba.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Zawsze na początku patrzy się na wygląd, zwraca się uwagę na higienę, zachowanie. Pierwsze wrażenia jest znaczące i czasem trudno je zmienić.
Jeśli mam być z kimś/przyjaźnić się to w związku stawiam na charakter. Po co mi facet wart grzechów jeśli nie potrafiłabym z nim rozmawiać?
Nie zaprzeczam nie umówiłabym się z kimś kto i może ma wspaniały charakter, ale wygląd...kiepski. Fizyczność również dla mnie liczy się i muszę jednak czuć "wzajemne przyciąganie się".
Awatar użytkownika
mała mi
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-06-29, 14:13

Post autor: mała mi »

psychiczna pisze:To że wygląd sie nie liczy to bujda. Jeśli ktoś nie pociąga nas fizycznie to nawet najlepszy charakter nie zdziała cudów.
Dokładnie. Jeżeli potrafimy się z kimś dogadać, ale nie pociąga nas w żaden sposób jedyne na co nas stać to przyjaźń.

Dla mnie wygląd jest ważny. Ale mówiąc to nie mam na myśli tego, że chciałabym być z typowym przystojniakiem, bo polecę tylko na to. Dla mnie ta druga osoba musi spełniać tylko jeden warunek pod względem wyglądowym: nie może mnie odpychać. Wtedy już jest na plus i resztę załatwia charakter.
cyk
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-10, 15:27

Post autor: cyk »

Dla mnie osobiście wygląd się nie liczy, nie ma jakiegoś ważniejszego znaczenia. Jeżeli chodzi o znajomych, kolegów, koleżanki, przyjaciół czy coś w tym stylu to nie. Liczy się charakter, to co masz w środku. Ale mam paru znajomych, dla których wygląd jest ważny i niektórzy bardzo wybrzydzają, nawet w doborze znajomych bardzo mnie to irytuje.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Ostatnio zauważyłam, że jeżeli facet nie jest za bardzo piękny a mi się dobrze z nim gada i w ogóle dobrze się z nim czuję to w oczach mi pięknieje. :D
A oryginalna nie będą. Oczywiście, że bardziej liczy się charakter. Jesteśmy tacy jacy chcemy być, a wyglądu nie mogliśmy sobie wybrać.
Awatar użytkownika
WildTigerOna
-#
-#
Posty: 214
Rejestracja: 2010-10-20, 15:20

Post autor: WildTigerOna »

Nie oszukujmy się każdy z nas pierwsze co to zwraca uwagę na wygląd. I niech nikt sie nie wypiera bo podam wam prosty przykład i niech każdy sam sobie odpowie. Mamy taką sytuacje: Stoją dwie dziewczyny jedna z nich ładna druga(powiedzmy że nam się nie podoba) Do której najpierw zagadacie(bez żadnego wstydu i braku odwagi).
Tak samo dziewczyny- ta sama sytuacja z facetami. Oczywiście później dochodzi kwestia charakteru bo co nam z wyglądu jak w głowie siano:D
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Po wyglądzie można rozpoznać niektóre cechy charakteru - jeżeli dziewczyna jest wypacykowana najczęściej okazuje się, ze jest próżna.
Duża wagę ma też to, jak dana osoba czuje się ze swoim wyglądem. Pewność siebie dodaje trochę do urody :)
Zawsze uważałam, że charakter jest najważniejszy, lecz niedawno odkryłam, jaka ze mnie straszna hipokrytka :/
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Wygląd się liczy, ale tylko na pierwszy rzut oka. Gdy już pozna się tą osobę, mniej uwagi zwraca się na wygląd, a więcej na osobowość.
ODPOWIEDZ