pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Déja vu

Tematy i posty związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Ostatnio miewam tak, że widzę jakąś sytuację, mam deja vu, a potem wiem, co zdarzy się dalej. Wcześniej tylko miałam wrażenie, że to już było.
Nie mam pojęcia skąd to się bierze, ale nie cierpię tego uczucia.
Awatar użytkownika
Babi17
-#
-#
Posty: 304
Rejestracja: 2009-07-21, 12:51
Lokalizacja: Chojna

Post autor: Babi17 »

Zdazryło mi się, że jak poszłam do kolegi i siedziałam u niego na tapczanie to wydawało mi się że zaraz ma przyjść nasz kolega i rzeczywiście tak było. Powturzyła mi się sytuacja i wydaje mi się, że musiało mi się to wcześniej śnić i teraz wydawało mi się, że powtarza się ta sytuacja. Nie lubię tego
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

ja lubię to uczucie. Fajnie by było, gdyby "pokazywało się" na teście :P
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Często mam to uczucie. Nie lubię tego. Gnębi mnie bo nigdy nie mam pojęcia gdzie ja już to widziałam! Prawdopodobnie to w snach przewinęła mi się taka scena, osoba bądź sceneria.
dadexix
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2009-05-05, 16:52

Post autor: dadexix »

Mam czesto, dosc dlugie[nawet po pol min], wiec cos o tym wiem...

Teorii jest wiele, dla mnie najbardziej przemawia o tym ze czasem jedna polkula troche zwalnia, i pierwsza przanalizuje informacje, zapisze do pamieci, a druga dopiero analizuje[i szuka powiazan o niej w pamieci - a sa, i to swierzo zapisane]

Osobiscie, mam dosc duzo o tym info z wlasnej reki, i przemawia do mnie ta teoria, tym bardziej przy uwzglednieniu tego ze mam jedno oko o wiele slabsze, i czasem de-javu jest dla mnie bardziej, emocjonalnie przezywane[czuje cos dziwnego przy tym, bardzo, nie do konca do opisania], w drugim wypadku, zaczynaja mi sie na szybko rozkminy nad tym czym to jest, dlaczego i jak, analizuje co widze, staram sie wyciagnac z pamieci, ten poprzedni widok...

I takie male pytanie[ciekawe czy ktos ma chodz, marna wiedze z neurologi, bardzo niski poziom], lepiej widze na lewe oko, w przypadku ktorego rodzaju odbierania de-javu moje doznia wzrokowe[tzn uczucie ze juz to widzialem - nie mowie tutaj ze tez slyszalem etc] beda bardziej wyraziste;>?

To potwierdza dla mnie teorie polkuli;)
Awatar użytkownika
Klamerka
-#
-#
Posty: 350
Rejestracja: 2009-08-06, 18:37

Post autor: Klamerka »

Zdarza mi się. Bardzo niemiłe uczucie. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.
Awatar użytkownika
diamond_girl
-#
-#
Posty: 224
Rejestracja: 2009-10-01, 12:18

Post autor: diamond_girl »

Mam i to często :D
fajne uczucie :mrgreen: raz dzięki temu znalazłam kilka rzeczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Zdarza mi się niezwykle często !
Dziwne..
Awatar użytkownika
pesca
-#
-#
Posty: 284
Rejestracja: 2009-09-23, 18:28

Post autor: pesca »

Do mnie też najbardziej przemawia naukowe wytłumaczenie na płaszczyźnie biologicznej. Jeden bodziec wzrokowy odbierany jest szybciej, zatem do mózgu szybciej dochodzi impuls, podczas gdy pierwszy bodziec dopiero rusza. Wtedy mózg i ukkład nerwowy płata z nas figle, a my myślimy 'o, już to widziałam!'. Kiedyś kolega też mi coś tłumaczył o płaszczyźnie fizycznej, coś o zagięciu czasoprzestrzeni, ale niestety, jeśli ofizykę chodzi, totalnie jestem głupia i nie zrozumiałam.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Zdarza się, zdarza.
Nigdy nie wnikałam w to, dlaczego tak się dzieje. I nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
snuffman
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2009-09-30, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: snuffman »

Kiedyś czytałam artykuł, w którym twierdzili, że zjawisko to jest wynikiem mikrouszkodzeń mózgu.

Co ciekawe w wiki też znalazłam takie wytłumaczenie
"Badacze są zgodni, że déjà vu występuje często wraz z zaburzeniami neurologicznymi. Bardzo wcześnie zauważono występowanie déjà vu krótko przed rozpoczęciem się ataku padaczki. Wówczas zjawisko to wchodzi w skład aury poprzedzającej napad padaczkowy. Déjà vu, w powiązaniu z innymi zjawiskami psychicznymi towarzyszy stanom napadowym w przebiegu małego napadu padaczkowego (petit mal) a także w skład objawów napadów psychosensorycznych padaczki skroniowej.

Wiele badań wskazuje na związek déjà vu z płatem skroniowym. W 1963 r. Malwin Cole i Oliver Zangwill znaleźli istotną korelację między występowaniem zjawiska déjà vu a występowaniem ogniska padaczkowego w półkuli podległej. W 1959 roku Sean Mullan i Wilder Penfield w trakcie operacji dokonywali stymulacji tylnej części zakrętu skroniowego górnego prądem elektrycznym i kilku pacjentów przyznało, że miało déjà vu.

Robert Efron w 1963 roku prowadził badania nad zdolnością określania następstwa czasowego zdarzeń. Ustalił, że kluczowym obszarem mózgu dla rozróżniania następstwa wydarzeń jest płat skroniowy półkuli dominującej. Uważa on, że w sytuacji uszkodzeń pewnych okolic mózgu, informacje odbierane przez jedną półkulę dostarczane są do drugiej z opóźnieniem, jednakże na tyle małym, że poprzednia percepcja nie została włączona do pamięci i osoba nie jest w stanie odnieść się do niej aby stwierdzić kiedy było wydarzenie odbierane przez nią po raz drugi."

Zastanawiające jest tylko to, że w młodszym wieku częściej miałam Deja vu niż teraz...
Awatar użytkownika
Wilku
-#
-#
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-07, 17:27

Post autor: Wilku »

Ostatnio miewam tak, że widzę jakąś sytuację, mam deja vu, a potem wiem, co zdarzy się dalej. Wcześniej tylko miałam wrażenie, że to już było.
Nie mam pojęcia skąd to się bierze, ale nie cierpię tego uczucia.
możliwe że jesteś bardziej wrażliwa od innych ludzi na hmmm że tak powiem prądy przyszłości. spróbuj nauczyć się stawiać tarota albo runy, efekt może być zadziwiający
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

To nie koniecznie musi być tak, że jedna półkula wolniej reaguje, bo może to być jak sny prorocze.
raz miałem taka sytuację, że dzięki temu nie przegraliśmy meczu i wygralismy.
Jakieś 2 sekundy przed strzałem widziałem gdzie poleci piłka i widziałem jak wpada do bramki, dzięki czemu wiedziałem jak obronić. Może istnieje jakieś przeznaczenie i daje nam jakieś wskazówki, tak jak w filmie oszukać przeznaczenie 1-4
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Często zdarza mi się mieć deja vu.
A potem się zastanawiam, gdzie ja to widziałam.
Dziwne uczucie.
Ogólnie go nie lubię.
Wytrąca mnie czasami z równowagi.
Kijowata
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2010-03-20, 22:30
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Kijowata »

Oj, bardzo często zdarza mi się to i naprawdę fajne to uczucie. : )
ODPOWIEDZ