pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Déja vu

Tematy i posty związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Déja vu

Post autor: kashmira »

Na pewno zdarzyło Wam się coś takiego, że wydaje nam się że już ten sam moment kiedyś widzieliście.
Jak myślicie dlaczego tak się dzieję? Czy to tylko figle naszego mózgu?
Awatar użytkownika
yesterday13
-#
-#
Posty: 77
Rejestracja: 2008-12-27, 14:14
Lokalizacja: Miasto Aniołów...

Post autor: yesterday13 »

Mi sie to zdarzyło wiele razy, ale nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć. To jest bardzo dziwne zjawisko. Może w naszym mózgu są już "zaprogramowane" różne informacje, które ujawniają się w różnych okolicznościach...
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Miałem kilka razy, ale najbardziej pamiętam Déja vu, które przydarzyło mi się w szkole, obok schodów - to było chyba moje pierwsze, więc wiadomo, co jest grane, lekka konsternacja, strach...na szczęście się później okazało, że nie jestem chory psychicznie, a właśnie miałem wyżej wspomniane zjawisko. :P
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

JA mam co najmniej raz w tygodniu :D
Awatar użytkownika
Wilku
-#
-#
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-07, 17:27

Post autor: Wilku »

Może w naszym mózgu są już "zaprogramowane" różne informacje
Umysł człowieka to prawdziwa potęga jak wiecie dobrze nie do końca zbadana i praktycznie przez nas nie wykorzystywana. Podświadomość często wychwytuje różne rzeczy przed nami i czasami przesyła je do świadomości np. w formie snów. Takie jest moje zdanie w temacie
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Jak byłam młodsza to często coś takiego miałam. Wtedy jeszcze mało kto wiedział co to jest. Bałam się że jestem nienormalna i nikomu nic nie mówiłam bo bałam się że mnie wyśmieją:D
Awatar użytkownika
sanchez
-#
-#
Posty: 28
Rejestracja: 2009-04-06, 11:56
Lokalizacja: ze swych stron.

Post autor: sanchez »

(poprawna pisownia w j. Francuskim: Déjà vue) Zdarza mi się to od czasu do czasu ale nie wiem czym to jest spowodowane. Déjà vue może mieć formę codziennego chodzenia do szkoły. Déjà vue w formie wspomnienia, zdarza się często w nie oczekiwanym momencie. To moje zdanie na ten temat.
Awatar użytkownika
Pasta
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-05, 22:05

Post autor: Pasta »

ja juz teraz mam bardzo rzadko, ale myśle że mózg kojarzy jakieś czynniki i moze przypomina nam sie wtedy jakies podobne wydarzenie z przeszłosci.
Awatar użytkownika
vaniliowemniam!
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2009-04-05, 21:21
Lokalizacja: Krakóv !

Post autor: vaniliowemniam! »

średnio to tak 1 na tydzień tak mam. czasem mam tego dość i mnie wkurza, a czasem lubie. ; p.

hm. nie umiem tego wytłumaczyć. dziwne to jest.
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

bardzo często doświadczam tego zjawiska, najczęściej w szkole. Ciężko jest powiedzieć dlaczego się tak dzieje, ale wydaje mi się, że to w naszym mózgu powstają w pewnym sensie iluzje, które właśnie dają efekt deja vu. W naszym mózgu uwidaczniają się obrazy, które są odzwierciedleniem życia codziennego. W każdym bądź razie za wszystko odpowiada mózg i to w nim trzeba szukać wyjaśnień xDD
Awatar użytkownika
Hard Candy.
-#
-#
Posty: 54
Rejestracja: 2009-05-10, 10:52

Post autor: Hard Candy. »

Mi się zdaje, że zdarzyło mi się to z dwa razy, ale do końca pewna tego nie jestem.; D
Awatar użytkownika
Lukasz
-#
-#
Posty: 263
Rejestracja: 2009-07-13, 16:11

Post autor: Lukasz »

Wilku pisze:
Może w naszym mózgu są już "zaprogramowane" różne informacje
Umysł człowieka to prawdziwa potęga jak wiecie dobrze nie do końca zbadana i praktycznie przez nas nie wykorzystywana. Podświadomość często wychwytuje różne rzeczy przed nami i czasami przesyła je do świadomości np. w formie snów. Takie jest moje zdanie w temacie
Mam bardzo podobne zdanie. Często wydaje się nam, ze już byliśmy w danym miejscu albo dana sytuacja miała już miejsce, lecz może to wynikać po prostu z tego faktu, ze mózg ludzki zapisuje wszystko od momentu urodzenia.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Zdarzyło mi się wieeele razy, ale nie wiem co jest tym spowodowane. Przeważnie są to głupoty.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Często mi się to zdaża, być może w formie snów. Zapominam o nim, ale jet ciągle "zakodowany" w mojej głowie, i w odpowiednim momencie daje o sobie znać.
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Baaardzo często tak mam . Przez to myli mi sie jawa ze snem .
ODPOWIEDZ