pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Lucid Dream

Tematy i posty związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Lucid Dream

Post autor: fajnyfranek »

Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) - sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby - zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej). Inne nazwy na świadomy sen to: sen jasny, sen przejrzysty, sen wiedzy. Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie. Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu świadomego snu może nastąpić bez żadnych wstępnych warunków, jest jednak zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Szacuje się, że 20% populacji doświadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego. Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje świadomy sen. Wiele technik medytacyjnych kładących nacisk na rozwój wewnętrzny wspomina o możliwości utrzymania świadomości także we śnie.

Można się tego nauczyć. Jednak ja jeszcze nie próbowałem. Czy ktoś już to stosuje, miał z tym do czynienia? ;)
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Zdarzyło mi się 2 raz i było...no fajnie było :P Ale nie próbowałem tego wywoływać, pojawiło się zupełnie nieświadomie. Po prostu weśnie zdałem sobie sprawę, że kurdę, coś tu nie gra... i przeważnie wtedy się budziłem - ale w tych dwóch przypadkach sen trwał dalej. Fajnie było :D
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

Chciałem spróbować, bo również się nieświadomie zdarzało, jednak myślę nad skutkami ubocznymi ;p
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Chciałem spróbować, bo również się nieświadomie zdarzało, jednak myślę nad skutkami ubocznymi ;p
Tzn? Wydaje mi się, że sny wywołane przez organizm nie mają efektów ubocznych. Gorzej jak wywołujesz je jakąś chemią albo czymś podobnym.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

Nie wiem, nie znam się na tym. Jednak myślałem bardziej o tym, że po prostu wyrwie się spod kontroli lub będę brał udział w jakichś koszmarach, odczuwając ból. ;)
lui13
-#
-#
Posty: 264
Rejestracja: 2009-01-07, 15:39

Post autor: lui13 »

Raz miałam, ale dawno, bodajże 10 lat miałam... To był głupi sen, nie chcę zbytnio o nim pisać.. Ale nie chciałabym już więcej mieć takich snów (złe doświadczenie)
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Jee kiedyś o tym dużo czytałam i bardzo mnie to interesowało. Próbowałam nawet ćwiczeń które miały mi to ułatwić. Ale szybko mi przeszło:) narazie dałam sobie z tym spokój.
Zawsze się zastanawiałam czy to co prę razy mi się w nocy zdarzyło można podciągnąć pod LD: parę razy miałam tak (we śnie) że upadałam/mdlałam/leciałam w przepaść i za każdym razem miałam takie dziwne prawdziwe uczucie w nogach, tak jakbym właśnie upadała. I w tym momencie zawsze się szybko budziłam i byłam w szoku (który przy początkach LD jest zawsze normalny). Ale fajnie było^^
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

miałem dziś LD, kilka sekund i znikło (?) - jakoś tak.
ale będę nad tym ćwiczył ;)
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Bu. pisze:Zawsze się zastanawiałam czy to co prę razy mi się w nocy zdarzyło można podciągnąć pod LD: parę razy miałam tak (we śnie) że upadałam/mdlałam/leciałam w przepaść i za każdym razem miałam takie dziwne prawdziwe uczucie w nogach, tak jakbym właśnie upadała. I w tym momencie zawsze się szybko budziłam i byłam w szoku
nie, to sąsny organiczne nie mające żadnego znaczenia. Wywołane zazwyczaj przez jakieś silne przeżycia lub natłok myśli w dniu porzedzającym to zjawisko :)

Kiedyś fascynowałam się LD, ale apetyt rośnie w miare jedzenia i teraz dużo czasu przykładam do OOBE, ciężej jest je osiągnąć jednak efekty są dużo bardziej imponujące
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

Tandetna pisze:OOBE
może coś więcej na ten temat? jeśli nie tu, to w nowym topicu ;)
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Tandetna pisze:nie, to sąsny organiczne nie mające żadnego znaczenia. Wywołane zazwyczaj przez jakieś silne przeżycia lub natłok myśli w dniu porzedzającym to zjawisko
ee a szkoda:) w każdym bądź razie bardzo fajne to było :mrgreen: ja chcę jeeeszcze raaz!
Awatar użytkownika
Karoola
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-19, 19:24
Lokalizacja: Czarników

Post autor: Karoola »

Już tego próbowałam i kicha.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Karoola pisze:i kicha
Rozwiń to.
Kicha bo Ci nie wyszło, bo Ci się nie podoba?
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

może za mało uwagi poświęcone. ;]
chce zacząć ćwiczyć LD, ale nie mogę się do tego zabrać.
Awatar użytkownika
RoZp
-#
-#
Posty: 34
Rejestracja: 2009-06-04, 21:49

Post autor: RoZp »

Ciekawe. Chciałbym tak :).
Jak myślicie ?
Dużo osób ma tą umiejętność ?
ODPOWIEDZ