pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dum dum dum dum.....Magia

Tematy i posty związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi.
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Dum dum dum dum.....Magia

Post autor: Gabriel1991 »

Witajcie koledzy i koleżanki chciałbym sie zapytać co o tym sądzicie
Magia ciekawy temat i nadal nie wiadomo czy jest prawdą czy nie
Co myślicie na ten temat??
Istnieje czy nie ??
Dlaczego tak sądzicie??

Moim zdaniem magia starożytna istniała lecz została wyparta przez postęp i naukę
Np.
Co myślicie gdyby na przykład widziane "duch" były wytworem magii spowodowanej przez człowieka??
Albo różne zjawiska na niebie ,czy nie mogły by być spowodowane przez rytuały??
Teraz większością rzeczy zaprzecza nauka lecz my nie znamy nadal prawie 90 procent swego umysłu a co jeśli on daje nam taką możliwość??
Powiedzie"no to ludzie z tamtych czasów byli rozwinięci bardziej?"
Powiem ze byli równie rozwinięci jak wiecie mozg ma 2 półkule możne teraz my mamy rozwinięta ta półkule inteligencji i rozmyślania a co z 2 ta która mniej jest używana może ona kryje w sobie tą tajemnice mocy nadprzyrodzonej
Czekam na wasze wypowiedzi
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Magia...
Zdecydowanie bardziej "popularna" była w minionych epokach, a szczególnie w tych najdawniejszych. Wtedy to ludzie mieli nikłe pojęcie o przyrodzie, z reszta dalej maja, ale nie o tym. Dawniej za pomocą magii ludzie próbowali przyciągnąć deszcz, słońce, czy też śnieg, czyli zjawiska dla nas oczywiste. Wschód i zachód słońca w dzisiejszych czasach to zjawiska tak oczywiste, że większość ludzi nie zwraca już na nie uwagi, a kiedyś to były odprawiane "czary-mary" każdego dnia, żeby słonko wzeszło.

Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi...
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

Tak ale nie chodziło mi dokładnie o to
Miałem na myśli coś w stylu czarów wiedźm i czarnoksiężników
Klątwy ,uroki,rytuały pozwalające na np komunikowanie się z kimś innym czy wchodzenie im do snu....
Kiedyś czytałem artykuł o czarach wiedzm..zastanawiam się czy one naprawdę były palone za nic....?Choć to głupota jak można skrzywdzić kobietę feee....Ale może coś w tym jest może kobiety maja większe doświadczenie w tym tylko nie znają siebie i swych możliwości
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Dawniej, tak jak napisała NAwiedzonA magią było wywoływanie pór roku czy deszczu... Teraz dzięki postępowi w nauce wiemy, że to normalne... Po deszczu jest tęcza... A słońce zachodzi co wieczór. Teraz jest to dla nas cholernie oczywiste.

Gdybym żyła w tamtych czasach pewnie wielbiłabym pana, który biegał po polu w samych gaciach z jakimś kijem, darł się wywołując tym deszcz. Kiedyś po prostu nie mieli logicznego wytłumaczenia na to co dzieje się ze światem. Dzisiaj niestety takie posiadamy i ludzie wszystko właśnie tak tłumaczą. W dzisiejszych czasach - powiedz, że wierzysz w magię, a zostaniesz wyśmiany.
Ludzie boją się rzeczy, których nie rozumieją, a co za tym idzie, próbują od nich sie odciąc.
To samo tyczy się klątw, uroków i rytuałów.

Magia w dzisiejszych czasach nie istnieje. Ludzie ją... wykluczyli.
Gabriel1991 pisze:Kiedyś czytałem artykuł o czarach wiedzm..zastanawiam się czy one naprawdę były palone za nic....?
Za nic? Kiedyś dla większości ludzi magia to było coś strasznego, prawda? Takąż to wiedźmę okrzykiwano obłąkaną i właśnie za to palono. Dla nich to na pewno nie było nic.
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

Ale zazwyczaj oskarzanie ich bylo bezpodstawne bo ktos powiedzial ze ona jest czarownica albo ze zucila na kogos klatwe bo sobie reke zlamal
Moim zdaniem kobiety zawsze powinny byc traktowane z szacunkiem bez wzgledu czy by byly wiedzmami czy czarownicami
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Czy w dzisiejszych czasach tak nie jest?
Ludzie bywają, bardzo często z resztą, oskarżani bezpodstawnie.
Nawet teraz trudno udowodnic swoją niewinnośc, a co dopiero kiedyś...
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

Masz racje i to jest glupota czemu ma byc jakis dekiel i on ma wyznaczyc czy ktos bedzie skazany czy nie ludzie powinni wybierac a nie jedna osoba choc ludzie tez potrafia wybierac blednie echh swiat jest chory
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jakiś czas temu nocowałam z koleżanka pod namiotem. Postanowiłyśmy spróbować czegoś takiego jak wnikanie do snów, powiem wam, że prawie nam się to udało....
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

o a czemu prawie
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nie pamiętam co poszło nie tak...
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

a trudne to bylo??
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nie, wystarczy sie skupić złapać za ręce i coś tam jeszcze, nie bardzo pamiętam.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

http://www.nieznane.pl/wspolne-snienie,154.html
Tu jest to dokładnie opisane, co trzeba zrobić i w ogóle...
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

OK zaraz zobacze

[ Dodano: 2010-04-03, 19:47 ]
ciekawe nie mam problemow z swiadomym snieniem wiec sprobuje
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

NAwiedzonA pisze:Dawniej za pomocą magii ludzie próbowali przyciągnąć deszcz, słońce, czy też śnieg, czyli zjawiska dla nas oczywiste. Wschód i zachód słońca w dzisiejszych czasach to zjawiska tak oczywiste, że większość ludzi nie zwraca już na nie uwagi, a kiedyś to były odprawiane "czary-mary" każdego dnia, żeby słonko wzeszło.
Dokładnie. Co mogę dodać od siebie? Wierzę, że w każdym człowieku jest prawdziwa siła. Tak naprawdę nie wykorzystuje on wszystkich możliwości swojego umysłu. Gdyby je tak "uaktywnić", kto wie ;]. Ale w dzisiejszym świecie magia jest wykluczona. Liczy się przede wszystkim nauka i racjonalizm.
ODPOWIEDZ