pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wszechświat

Tematy i posty związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi.
agatusia854
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2009-01-02, 13:17

Wszechświat

Post autor: agatusia854 »

Czy ktoś może potrafi mi wyjaśnić coś takiego.
np.
Katowice są na Śląsku
Śląsk jest w Polsce
Polska w Europie
Europa na Świecie
Świat we we Wszechświecie
A gdzie jest wszechświat?

[ Dodano: 2009-01-05, 20:12 ]
Niby dowiedziałam się, że przez to, że gwiazdy "umieraja" tzn wybuchają to z nich tworzy sie mnóstwo innych gwiazd, które powiększają wszechświat. Ale jak to jest możliwe?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nie wszystkie gwiazdy tworzą nowe... niektóre się zapadają i tworzą czarne dziury... Ale nie wiem jak coś tak niewyobrażalnie wielkiego i nieskończonego się może powiększać...Kiedyś miałam fioła na tym punkcie xD
agatusia854
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2009-01-02, 13:17

Post autor: agatusia854 »

no właśnie nie możesz sobie wyobrazić jak wielki jest wszechświat a on jeszcze się powiesza....
Awatar użytkownika
Messu
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-01, 16:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Messu »

To jest nie wytłumaczalne tak samo jak pytanie jak powstał człowiek przecież nagle się nie pojawił niewiadomo skąd .... ok np. stworzył go Bóg a bóg skąd się wziął? itd itp... można tak zadawać takie pytania w nieskończoność ludzki umysł tego nie pojmuje :)
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

właśnie. ludzie nie są w stanie objąć tego umysłem, choćby nie wiem jak się starali.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

Jest to niewyobrażalne i przerasta możliwości ludzkiego umysłu- może za pare pokoleń, pareset lat uda nam się to ogarnąć i wtedy wysnuć jakąś teorie, narazie najwygodniej tłumaczyć to Boską pomocą
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

A co jest dalej za wszechświatem? :roll:
To za duża filozofia jak na mnie :mrgreen: ja tego nie mogę pojąć. Często zastanawiam się skąd się wzięło to, a jak powstało tamto. Dlaczego nie ma jednej teorii tylko jest kilka. Jak jedna rzecz, mogła powstać w ten sposób i w tamten. Jak naprawdę powstał świat, czy z wybuchu czy został stworzony przez Boga. A jak człowiek? czy Bóg go stworzył, czy powstał od małpy :roll: Dlaczego nie ma jednej prawdy, tylko każda nauka ma swoją teorię. To mi się w głowie nie mieści. :roll: Często zadaję sobie takie pytania, ale niestety, bez odpowiedzi.

A co jest dalej dalej za chmurkami? :mrgreen: [Brat zawsze mówił, że deski, no ok. Można i tak :mrgreen: ]
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Wszechświat co kilkaset lat powiększa się... Nie mam pojęcia jak coś tak niewyobrażalnie wielkiego może si e jeszcze powiększać, no ale dobra. Odkąd pamiętam interesowały mnie początki kosmosu, ziemi, zwierząt, a na końcu ludzi....
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Bardzo filozoficzne pytanie .
Zawsze sie zastanawiam czy jest coś ponad Wszechświat ...jak mnie to przerażaaaa , że jesteśmy tacy mali i nic nie wiedzący .
Dudenzz
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2009-07-08, 02:36

Post autor: Dudenzz »

Co w tym przerażającego, z tym wszechświatem? Właściwie sprawa nie jest trudna do ogarnięcia. Wyobraźcie sobie miskę wody, do której wpuściliście kroplę atramentu. Jak zachowuje się kropla? "Rozszerza" się, tak naprawdę masa pozostaje taka sama(liczba Avogadro, liczba moli, te sprawy), ale zwiększa się objętość. W takiej metaforze atrament symbolizuje materię, czyli szeroko pojęty wszechświat, a wody w misce tak naprawdę nie ma, i to czego nie ma sybolizuje to, gdzie jest wszechświat. Z drugiej strony moglibyśmy do takiego pytanie podejść od gruntu wymiarów. Dziś mówi się, że nasz cztero-wymiarowy świat jest na pewno nie jedyny. Nikt nie mówi, że obok istnieje świat, w którym żyją dinozaury, czy mega ludzie. Nie wiadomo, czy w innych światach wogóle są ludzie, ba, nie wiadomo, czy jest któryś z tamtych światów jest zbudowany wg struktury korpuskularno falowej, jak nasz, a co tu o układach gwiezdnych mówić, a co dopiero o ludziach. Mimo to, ludzie są prawie pewni, że takie "inne wymiary istnieją" i że wszechświat to mała anomalia w tych "innych wymiarach". Co ciekawe, możliwe jest, że w większości z tych innych wymiarów panuje inny układ. Tzn, nasze cztery wymiary - x,y,z,czas, są tylko tu, we wszechświecie. Wszędzie indziej jest coś co jest niepojęte umysłem, i to jest nie w czasie, jak my. Innymi słowy, gdyby to coś miało wpływ na wszechświat, lub jego koniec, to cokolwiek by to było, wydarzyłoby się nie w czasie, czyli na innej skali, czyli mózg wysiada.
Awatar użytkownika
Dartan
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Dartan »

Wiele jest wszechświatów. Przestrzeń kosmiczna ciągle się rozszerza. Zwróćcie uwagę na jeden ciekawy szczegół. Obecnie astronomowie mogą obserwować wszechświat do odległości ok. 14 mld. lat świetlnych. To jest kula o takiej średnicy. Z dalszej odległości światło jeszcze nie zdążyło dolecieć do Ziemi, ale prawie na pewno są tam nieskończone ilości innych galaktyk. Przestrzeń wszechświata jest jakby wypełniona takimi kulami, które nie mają kontaktu z resztą wszechświata, ponieważ światło jeszcze do nich nie doleciało. Każda taka kula składa się z jakiejś skończonej ilości materii (atomów). Jeśli tych kul byłaby praktycznie nieskończona ilość to sekwencje ułożenia atomów musiałyby się powtarzać, jak w TOTO-LOTKU. Czyli, że gdzieś tam daleko we wszechświecie jest nasza kopia i czyta post na forum wygadani.eu. To można nawet obliczyć, już nawet to zrobiono. Obliczono, że na naszą dokładną kopię natrafimy najbliżej w odległości 10 do potęgi 10 do 26m. Gdzieś w odległości 10 do potęgi 10 do 92m znajduje się sfera o promieniu 100 lat świetlnych. W obrębie której wszystko odpowiada zawartości sfery o tych samych rozmiarach wokół nas. W tym Układ Słoneczny nr2. W odległości 10 do potęgi 10 do 118 powinien istnieć obserwowany wszechświat identyczny z naszym, a więc także Układ Słoneczny nr3. Te obliczenia są bardzo ostrożne. Biorą się one z obliczenia wszystkich możliwych stanów kwantowych materii. W praktyce te odległości mogą być znacznie mniejsze.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Hmm Ja bym powiedziała że świat leży w kosmosie
Kosmos leży we wszechświecie
A gdzie wszechświat
Nigdy nie umiałam tego pojąć ale jak przez jakiś czas tym się interesowałam a było to bardzo dawno to naukowcy niby w jakimś stopniu znają kosmos ale nie wiedzą co jest dalej. No ale w każdym bądź razie wypowiedź Dartan, jest interesująca.
ODPOWIEDZ