pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Poltergeist

Tematy i posty związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Poltergeist

Post autor: Heroine. »

Poltergeist
Dla wyjaśnienia:
Wikipedia pisze:zespół zjawisk polegających na rzekomym generowaniu różnego rodzaju dźwięków - od trzasków, gwizdów, szurania, najczęściej niewiadomego pochodzenia (bez możliwości wskazania źródła dźwięku) oraz innych efektów, wśród których można jakoby obserwować samoczynne przesuwanie się lub pojawianie przedmiotów, spadanie, podnoszenie się i inne efekty. Efekty te mogą występować oddzielnie, lub łącznie.
Co o tym sądzicie?

Wikipedia pisze:Poltergeisty i ich zachowania można jakoby zaobserwować między innymi w starych domach, na strychach i w piwnicach. Zamieszkują one często szuflady i półki a czasem dziury za regałami.
Spotkaliście się już z tym?
Nie przeraża was to? :?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

:shock: Szczerze mówiąc, pierwszy raz o tym słyszę, aż mnie ciarki przeszły ;P
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Bells pisze:Nie przeraża was to? :?
Przeraża i to bardzo.

Często siedząc sama w domu słyszę dźwięk dzwoniącego telefon, chociaż nie dzwoni, skrzypiącą podłogę itp., ale zawsze tłumaczę, że może to pies chodzi, że mi się zdaje, coś tam coś...
Moja przyjaciółka opowiadała mi, że kiedyś gdy byli mali, ona i jej kuzyn, ktoś tam jeszcze i prababcia siedzieli w pokoju. Babcia opowiadała im jakieś historię o nieżyjących członkach rodziny itd. Nagle usłyszeli hałas w kuchni. Gdy tam przybiegli szuflada gdzie były sztućce była otwarta, a cała jej zawartość porozwalana.

Ale czym są wywołane te poltergeisty...?
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

słyszałam o czymś takim. mimo, że się z tym nie spotkałam, uważam to za przerażające.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Teraz raczej mi się to już nie zdarza, ale jako małe dziecko często gdy siedziałam sama w domu słyszałam różne odgłosy np. charakterystyczne strzelanie mebli albo kroki.
Awatar użytkownika
Dartan
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Dartan »

Z reguły poltergeist nie wykazuje dużej aktywności. Głównie to ludzie są powodem jego wywołania. Zazwyczaj koncentruje się wokół emocjonalnie niezrównoważonej osoby. Natomiast dźwięki i ruchy obiektów są powodowane przez siły nieznane nam dotychczas.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Bells pisze:Nie przeraża was to? :?
Szczerze mówiąc w tej chwili nie. Ale gdybym się spotkała z czymś takim to pewnie bym się bała.
Bells pisze: Spotkaliście się już z tym?
Nie, nie spotkałam. I dobrze, bo jakoś mnie do takich przeżyć nie ciągnie.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Jak się przy tym nakręcam jak głupia to mnie to przeraża :P Hmm spotkałam się już z tym Wtedy wyobraźnia naprawdę bardzo mi działała. Zresztą jest taki dom na przeciwko domu mojej przyjaciółki w którym nikt nie mieszkał dłużej jak miesiąc Każda nowo zamieszkała rodzina twierdziła że tam straszy Teraz dom stoi pusty a właściciele w dobudowanym garażu zrobili sobie jakiś warsztat ale w samym domu nie mieszkają
Szczerze to nigdy nie weszłam o tego domu ale jakoś trudno mi uwierzyć że naprawde tam straszy.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Nie wiedziałam, że to swoją nazwę! Czasem, gdy jestem sama w domu i siedzę na dole, słyszę dochodzące z góry dźwięki, np. jakby nóż spadł na podłogę, ktoś wszedł przez balkon do mojego pokoju (słychać trzask, podmuch wiatru i trzaśnięcie moich drzwi) Ale tłumaczę to sobie, że mam bujną wyobraźnie, coś po prostu"pyknie" a ja dorabiam do tego teorię. Choć nie przeczę, wiele razy po czymś takich obchodziłam cicho cały dom z tasakiem w ręku :P
Greenstory
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-05-08, 14:05
Lokalizacja: Spod nieba

Post autor: Greenstory »

Często to spotykam. Próbuję sobie wtedy wytłumaczyć, że to wyobraźnia, ale nie wychodzi - bo wększości nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Szczegóły już sobie odpuszczę. Na samą myśl leją mi się łzy i trzęsą ręce... Panicznie boję się zostawać sama w domu... :cry:
dudeck
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-21, 18:25

Post autor: dudeck »

Poltergeist to też ang. nazwa filmu Duch z alt 80 ;) Dobry jak na tamte czasy;P
Moqueur
-#
-#
Posty: 2184
Rejestracja: 2010-09-28, 16:59

Post autor: Moqueur »

Heroine. pisze:Co o tym sądzicie?
A ja w sumie wątpię, że to jest prawda :roll:.
Heroine. pisze:Spotkaliście się już z tym?
Nie, jeszcze jak była stara podłoga, to skrzypiała sobie w nocy, ale nie było to spowodowane żadnymi nadprzyrodzonymi zjawiskami. Również zdarzało mi się słyszeć jakiś huk, ale ja po prostu tak świetnie stawiam rzeczy, że często spadają :D.
Heroine. pisze:Nie przeraża was to? :?
Nie, zupełnie.
Nie widzę w tym nic strasznego, nawet mogę stwierdzić, że mi się to podoba :roll:.
Awatar użytkownika
sensi
-#
-#
Posty: 89
Rejestracja: 2011-10-04, 21:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: sensi »

Słyszę o tym nie pierwszy raz. Czytam dużo książek z gatunku thiller nadnaturalny i tam nie raz spotkałam się z tym pojęciem. Osobiście nie wierzę w coś takiego jak poltergeist, ale szczerze powiedziawszy świat byłby ciekawszy, gdyby istaniało coś takiego jak poltergeist. :)
superduper99
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-02, 20:15

Post autor: superduper99 »

Ludzie czasem przeciąg biorą za poltergeista :D
Leonorek
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-26, 10:49
Kontakt:

Post autor: Leonorek »

Ten rodzaj ducha nie jest zbyt rozwinięty i dlatego dokucza w specyficzny sposób. Jednak jego dawanie o sobie znać nie jest niczym przyjemnym. Nie musicie się go obawiać.
ODPOWIEDZ