pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Moja ojczyzna

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Moja ojczyzna

Post autor: kashmira »

Cenisz swój kraj, kochasz go? Czego się wstydzisz za swój kraj?
Polska, to mój dom. Gdzie cokolwiek by była jestem Polakiem po prostu. Może nie czuję miłości ale na pewno szanują Polskę, za to że teraz mogę żyć w wolnym kraju. Cenie ją jeszcze za historię, za przodków, za dobre piwo i wódkę, za różnorodność przyrody.
Wstydzę się władzy, która tak naprawdę nie przyczynia się do naszego rozwój. Reformy, a raczej nich brak, że tak naprawdę każdy sobie skrobię rzepkę. Opinii o Polaka w innych krajach, miejsc brudnych, śmierdzących, pustych których nie brakuję.
Awatar użytkownika
Bu.
-#
-#
Posty: 408
Rejestracja: 2009-01-23, 11:17

Post autor: Bu. »

Do polski nie czuję nic. Patriotka ze mnie marna. Po prostu tu mieszkam i mam rodzine.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

gdyby nie patrityzm to naszego kraju dawno by już nie było. ta nasza polskość to jest to co nas wyróżnia podobnie jak każdy inny naród. jeżeli dalej ludzie będą tacy światowi, każdy z nas będzie stawał sie ''obywatelem świata'' to nieglugo przestanie mieć znaczenie to skąd pochodzimy a w końcu to jacy jesteśmy jest wprost proporcjonalne do tego skąd jesteśmy i jak zostaliśmy wychowani
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

I'm Polish so I'm proud. ;)
gdyby nie ta władza...
Rogik
-#
-#
Posty: 123
Rejestracja: 2009-02-15, 08:34

Post autor: Rogik »

Ja w Polsce nie czuję czegoś takiego, ale jak wyjeżdżam to rzeczywiście cieszę się z tego że jestem Polakiem. Tylko trochę głupio mi za tych u stołków, ale cóż.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Ja do tego kraju podobnie ja Bu. nic nie czuję.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Post autor: Nocturn »

Wiecie, większość ludzi w dzisiejszych czasach mówi, że ojczyzna dla nich nie znaczy nic. Ale wydaje mi się, że w przypadku zagrożenia i ataku na nasz naród, to osób walczących niż uciekających byłoby znacznie więcej...bo jest w nas taka mentalność w sytuacji pokoju "Polska jest głupia", ale gdy nas biją to uruchamia się lampka "Za Tatry, za Mazury, za Bałtyk nasz Polski, do boju rodacy! Możemy na swoje psiczyć, ale obcym się nie damy!" Nie uważacie, że tak jest?
Rogik
-#
-#
Posty: 123
Rejestracja: 2009-02-15, 08:34

Post autor: Rogik »

Może trochę racja ;) Sami też jesteśmy sobie winni. Zamiast pracować na wspólne dobro kraju - narzekamy. Musimy najpierw solidnego kopa dostać żeby się obudzić :] A kosmopolityzm już kiedyś pokazał co jest w stanie zrobić z krajem ;)
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

czekam na wojnę jakąś, po tym jak przeczytałem "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego ;)
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

fajnyfranek- głupoty piszesz jakich mało...
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

trudno. a może ty wykażesz się inteligencją (zamiast idiotyzmem) i nie skomentujesz mojej wypowiedzi tylko napiszesz coś od siebie? ;)
Awatar użytkownika
Liseq
VIP
VIP
Posty: 19
Rejestracja: 2009-03-24, 14:28

Post autor: Liseq »

Jestem dumny ze jestem Polakiem, jestem dumny ze mieszkam w Polsce, oddalbym za nia zycie.
Co do rzadu, jest jak jest, ale z drugiej strony politycy innych krajow nie roznia sie bardziej od naszych, rozni sie to ze Polska zostala bardzo ugodzona przez zabory, wojny.
jacek321.34
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2009-02-15, 13:28

Post autor: jacek321.34 »

Tu się urodziłem i pragnę umrzeć.
kolibenek
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-28, 08:51

Post autor: kolibenek »

Też jestem dumny z swojego pochodzenia i jedno moge powiedziec że się nie wyrzekne tego .
Awatar użytkownika
sanchez
-#
-#
Posty: 28
Rejestracja: 2009-04-06, 11:56
Lokalizacja: ze swych stron.

Post autor: sanchez »

Słyszałem coś takiego:
„Lepiej być zielonym i z marsa pochodzić, niż w Polsce umrzeć i w Polsce się urodzić”
Szanuje moją ojczyznę, choć jest jaka jest. Inni mają gorzej np.: Chiny , Korea Północna, Kongo itd. więc lepiej nie narzekać tylko cieszyć się z tego co się ma.
ODPOWIEDZ