pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kryzys gospodarczy - jest czy go nie ma?

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
kafu777
-#
-#
Posty: 181
Rejestracja: 2008-12-11, 11:36

Kryzys gospodarczy - jest czy go nie ma?

Post autor: kafu777 »

No właśnie.. pytanie jak w temacie. Na pewno każdy z Was słyszał, że Polska znajduje się w kryzysie.. Niby wszystko było dobrze, bardzo dobrze rozwijała się gospodarka w Polsce, jeszcze w ubiegłym roku Polska była w czołówce Państw europejskich pod względem szybkiego rozwoju gospodarczego, a tu nagle kryzys... Fakt faktem, że na początku bieżącego roku Euro trochę szalało, co za tym wynikło - ceny poszły w górę, ale moim zdaniem cały ten kryzys w głównej mierze został wykreowany przez media...

A Wy jakie macie zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Jakiś kryzys w Polsce jest.
kafu777 pisze:moim zdaniem cały ten kryzys w głównej mierze został wykreowany przez media...
Nie sądzę, że media mogły zmniejszyć ilość miejsc do pracy, podnieść ceny towarów czy wynajem albo kupno mieszkania. Bardziej przedstawiły ciemniejszy scenariusz tego kryzysu. Nasz kraj nie jest na tyle silny i dynamicznym aby łatwo radził sobie z taka sytuacją.
Osoby uczące się, pracujące itp. nie poczują tego kryzysu w większym stopniu. Np. osoby z mojego rocznika, które ukończyły szkołę średnią i maja zamiar pójść "na swoje", cholernie trudno znaleźć sensowną pracę a tego mieszkanie w tym samym miejscu. A parę miesięcy temu inaczej to wyglądało..
I jak zawsze nawet najmniejszy kryzys najbardziej poczuje biedniejsze Polskiego społeczeństwo, tym ustawionym z całą pewnością nic się nie stanie.
Awatar użytkownika
Lina
-#
-#
Posty: 208
Rejestracja: 2009-05-07, 16:40

Post autor: Lina »

Jeszcze na własnej skórze nie odczułam kryzysu podobnie jak i osoby z mojego otoczenia a po wzroście cen można wywnioskować, że coś w tym jest. W Polsce kryzys finansowy wziął się z tak zwanych opcji walutowych, chodzi o to, że nasz kraj zapożyczał się w firmach euro. Uważali, że że złotówka w tym roku będzie mocna, co za tym idzie spłaca należytość z mniejszym obciążeniem, jednak tak nie było i o to teraz są tego konsekwencje. Więc znowu wychodzi na to, że nasz rząd jest trochę nie udolny, ale tak czy inaczej mam nadzieję, że jednak kryzys nasz kraj ominie xD
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Cały czas wszystko drożeje. Moim zdaniem jest kryzys, choć nie ta wielki jak np. w Irlandii. Można go odczuć szczególnie w dużych miastach. Jeden z moich znajomych stracił pracę, bo firma upadła (nie opłacało się czegoś tam produkować). W mojej okolicy wciąż mówi się, że planowane są masowe zwolnienia i czytam, że faktycznie wciąż przybywa zarejestrowanych bezrobotnych. Moja rodzina nie odczuwa bardzo kryzysu, ale są ludzie, którzy dość głęboko odczuli jego fatalne skutki...
Awatar użytkownika
Kanonimka
-#
-#
Posty: 111
Rejestracja: 2010-09-30, 16:37

Post autor: Kanonimka »

Temat rozpoczęty dość dawno, ale jak widać wciąż aktualny.
Ostatnio wzrósł podatek VAT, dług państwa polskiego każdego dnia rośnie... Myślicie, że Polska chyli się ku upadkowi? A może wręcz przeciwnie.. ? Polska świetnie sobie poradzi z zadłużeniem i dorówna krajom zachodnim?
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Kanonimka pisze:Ostatnio wzrósł podatek VAT, dług państwa polskiego każdego dnia rośnie...
Niestety. Brak wyobrazni naszych rządzących. Wszystko już podrożało.Połówkę chleba razowego kupuję za 3,50. Podrożał o 80 groszy. I tak wszystko drożeje. A nie jest to związane z podwyżką VATu, jeszcze nie, bo VAT dopiero wzrośnie od stycznia...Co wtedy będzie? Już teraz ludzie odkładają sobie od ust, rezygnują z wykupienia niektórych lekarstw, bo ich na to nie stać.
Kanonimka pisze:Myślicie, że Polska chyli się ku upadkowi?
Myślę, że niedługo Polska będzie totalnie zależna od Rosji, to oni będą Nami rządzić, zresztą już teraz do tego dążą, a Nasi kochaniu rządzący na to pozwalają. Do niczego dobrego to nie prowadzi. Wiemy co dzieje się u Naszych wschodnich sąsiadów,gdzie w praktyce rządzi Rosja.
Hefalumpa Jestem
-#
-#
Posty: 385
Rejestracja: 2010-09-20, 14:46

Post autor: Hefalumpa Jestem »

Rose pisze:Niestety. Brak wyobrazni naszych rządzących.
Jestem innego zdania. Podwyżka VAT-u to praktycznie jedyne rozwiązanie, które w jakiś sposób pomoże załatać dziurę budżetową. Mogli też odebrać bogatszym ludziom jakieś dodatki, ale to odbiera im wiele głosów, a nikt kto jest u władzy i ma realną szansę na zwycięstwo w kolejnych wyborach(które już w przyszłym roku) nie podjąłby takiego ryzyka. Nie pochwalam tego, że wszystko drożeje, ale jest to cena jaką Polska musi ponieść, żeby nie skończyć jak Grecja czy Hiszpania.
Kanonimka pisze:Myślicie, że Polska chyli się ku upadkowi?
Wątpię. W porównaniu do krajów, które rzeczywiście wydają się być bliskie bankructwa Polska radzi sobie całkiem nieźle. Oczywiście nie jest dobrze i trzeba o tym mówić ale też nie należy snuć wizji o czwartym rozbiorze.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Hefalumpa Jestem pisze:które w jakiś sposób pomoże załatać dziurę budżetową
Hahaha, dobrze ujęte w jakiś sposób. Jak dobrze pójdzie to za jakieś 60 lat długo pozostanie tylko połowa.
Awatar użytkownika
HaH
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2010-10-15, 02:51

Post autor: HaH »

Chcąc, nie chcąc - jednak kryzys nas tak bardzo nie pogryzł. Ale całować po stopach trzeba Unie Europejską, nie (pfu!) naszą wielką, liberalną partię PO-wców. Bo Ci może i miliardy od UE, które akurat zasiliły nas przy pierwszej fali, w miarę dobrze wykorzystali, ale reszta sp... artaczyli. A, że media się powoli budzą, to trzeba jakąś zasłonę zrobić: wojna z dopalaczami (oczywiście wcześniejsze ustawy odrzucali, bo ich najlepsza - a tu się okazała ośmieszeniem i walkę z ów dopalaczami przegrali), czy teraz ta bezpodstawna żałoba (nie róbcie ze mnie człeka bez serca, ale taka prawda). O krzyżu nie wspominam :P
Co do tego spartaczenia. Popatrzcie sobie na oceny rządu wystawiane przez ekonomistów itd. czy chociażby DGP.

Ciekawy film, polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=HrkeTwjS4I0
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Kryzys Nas jeszcze nie dopadł ,choć mają podwyższyć podatki ,ale nie pomyśleli o podwyżkach wypłat.
Wieczne narzekanie na wszystko przez rządzących ,na milionowe długi i zapotrzebowania pieniędzy na skończenie dróg etc . na rok 2012 - ale jakoś nie widzę by coś z tym robiono.
Specjalny szum wokół Krzyża by nikt nie zwrócił uwagi ,że podniesiono VAT . Komorowski wiele obiecał i teraz musi wiele spełnić ,a do tego potrzebuje rzecz jasna pieniędzy.
Wszystko ma podrożeć - gaz już podrożał - więc tylko czekać aż zaczną się strajki.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

kryzys na swiecie jest, w PL takze, choc radzimy sobie niezle. mysle ze jeszcze kilka lat to moze potrwac
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Post autor: Mercus »

Obawiam się, że temat znowu stanie się aktualny w Polsce po tym jak okazało się, że w budżecie zabraknie ponad 50 mld zł.. Czyli od następnego roku można się spodziewać ponownego podwyższenia podatków, w tym przede wszystkim podatku VAT, który generuje największe wpływy spośród wszystkich podatków.. Z drugiej strony gospodarka jeszcze bardziej wyhamuje, dlatego jeżeli ktoś zastanawia się nad wzięciem kredytu, to niech to zrobi jak najszybciej, bo obecnie ze względu na niskie stopy procentowe kredyty są stosunkowo tanie, później jednak banki mogą nie być tak skore do udzielania kredytów, ja sam planuje sprawdzam na porównywarkach finansowych warunki kredytów oferowane przez różne banki i pewnie niebawem udam się do oddziału, żeby porozmawiać już bardziej konkretnie...
klokwerk
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-23, 10:00
Lokalizacja: gdynia

Post autor: klokwerk »

50 mld ? Brakuje o wiele więcej, o których mało kto wie, ponieważ nie czyta niezależnych źródeł tylko łyka to co podają w TV lub w gazetach. Nasza sytuacja jest tragiczna i nawet następne rządy jakiejkolwiek innej partii tutaj nie pomogą.
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Moim zdaniem w Polsce sytuacja jest w porządku. Oczywiście PiS będzie krzyczał, że Polska idzie w złym kierunku, ale jakoś gdy sam rządził, to jakoś nic z tym nie robił. Wręcz przeciwnie - dając np. śmieszne becikowe, tylko marnował pieniądze. Co do zasłużenia, to tak naprawdę ono spada, za 2 lata relacja zadłużenia do PKB ma być poniżej 3%. Co do 50% zadłużenia, to w porównaniu do Hiszpanii, która ma 100% lub Grecji z 170% jest to naprawdę mało.
ODPOWIEDZ