pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Media a polityka

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Inna
-#
-#
Posty: 98
Rejestracja: 2010-09-29, 20:34
Lokalizacja: z Ponderosy

Media a polityka

Post autor: Inna »

Czy waszym zdaniem media wpływają na nasze przekonania polityczne ?
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

No a jak nazwiesz pokazywanie partii rządzącej przez większość czasu, chwalenie ich sukcesów często przesadzonych (np. prezydencja w Unii), wyśmiewanie wszystkich którzy im przeszkadzają, pokazywanie zdarzeń po swojemu, brak obiektywizmu itd?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie bez kozery nazywa się media "czwartą władzą". Moją one wpływ na kształtowanie naszej opinii i to nie tylko na tematy polityczne.
luke000
-#
-#
Posty: 77
Rejestracja: 2011-10-12, 19:31

Post autor: luke000 »

Myślę że nie ponieważ to każdy z nas ma swoje przekonania i widzi jak jest to co jest w tv to informacje i największe bzdury pseudo sukcesy pseudo porażki dla jednych prezydencja się opłaca dla innych nie cóż tak to wygląda według mnie
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Jasne to nie wiesz co tu mówisz xD
przecież jak sie komuś kit wciska że jest dobrze w Polsce a bedzie jeszcze lepiej, albo że nie mamy wcale takiego dużego zadłużenia załóżmy w wiadomościach, oglada to no jakies 20mln ludzi dziennie.
I myślisz że ile z tego sprawdzi czy rzeczywiście tak jest czy może ktoś naciąga prawde?
Raczej niedużo przyjmuja to jako prawde bo tak mówili w mediach i tak jest ze wszystkim
luke000
-#
-#
Posty: 77
Rejestracja: 2011-10-12, 19:31

Post autor: luke000 »

zgadzam się z tobą ale ja rozpatruje to bardziej indywidualnie bo chyba większość ludzi jest świadoma że w telewizji czy gdzieś tam indziej mogą paść błędne informacje wiadomo że są tacy którym się powiże pan x zabił pana y i mimo iż był 5 tysięcy kilometrów dalej to i tak uznają to za prawdę ale na to nic nie poradzę:)
Awatar użytkownika
LuksusV
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-28, 20:38

Post autor: LuksusV »

"Gdyby Goebbels miał do dyspozycji telewizję, do dziś niemcy byliby przekonani o swoim zwycięstwie." Taki mały cytacik nie wiem kogo. Bo telewizja, w obrzydliwy czasem sposób, manipuluje opinią publiczną. Prym w tym niechlubnym procederze wiodą TVP i TVN ale inne są tylko trochę lepsze. A najgorsze jest to, że tak będzie zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, dlatego telewizji nie oglądam. "Telewizja kłamała, kłamie i będzie kłamać" Marian Paździoch
Awatar użytkownika
Elfica
-#
-#
Posty: 61
Rejestracja: 2011-09-29, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elfica »

Staram się, żeby nie wpływały, bo rozumiem jak to działa. Pokazuje się to co jest najbardziej kontrowersyjne, konfliktowe albo głupie, bo to jest ciekawe. Czyli jak jakaś grupa ma kilka rzeczy do powiedzenie, to wybiorą coś najbardziej odjechanego. Nie można sobie na takiej podstawie wyrabiać opinii.
haron
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-25, 11:03

Post autor: haron »

Wiadomo nie od dziś, że skandal sprzedaje się najlepiej ;) Rozsądny i wyważony człowiek nie ma w mediach czego szukać. Ale też nie da się całkiem odciąć od mediów i na pewno w jakimś stopniu wpływają one na to, jak postrzegamy politykę i polityków.
Awatar użytkownika
wygadany87
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-20, 21:39

Post autor: wygadany87 »

Też jestem zdania, że media mają duży wpływ na sposób myślenia społeczeństwa. Po za tym denerwuje mnie np. takie gadanie, jaki to Macierewicz jest oszołomem, ale mimo to ciąłe puszczanie jego wystąpień. Niech nie dają mu tak wiele czasu na antenie, to może nie będzie też tak wielu furiatów wśród zwykłych obywateli.
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Oczywiście, że tak. Media kreują opinię publiczną.
Awatar użytkownika
Hairic3
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-18, 16:58
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Hairic3 »

Kto ma media ten ma władzę. W Polsce widać to bardzo wyraźnie. Przez długi czas dominowała GW i TVN, ale internet pokazał swoją siłę i obnażył ich manipulacje, a tym samym osłabił PO i Komorowskiego.
Grzeczność została zdefiniowana trochę cynicznie jako sztuka ludzi inteligentnych mająca na celu utrzymanie głupich na pewien dystans.
karosza
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-11, 12:13

Post autor: karosza »

Media zazwyczaj wszystko przeinaczają.
Martuśśka_658
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2016-06-14, 10:09

Post autor: Martuśśka_658 »

Pewnie, że wpływają. Taka w końcu ich rola.
goral33
-#
-#
Posty: 157
Rejestracja: 2014-11-12, 13:41
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: goral33 »

Oczywiście że tak, jesteśmy manipulowani i atakowani z każdej strony. Na czele każdej gazety, radia, telewizji stoi ktoś, kto sympatyzuje z danym ugrupowaniem. Mamy też "niezależne" wiadomości w internecie, ale czy to prawicowe, czy lewicowe i tak nie są obiektywne. Dlatego grunt to zachować własny rozum i starać się zrozumieć racje obu stron. :)
ODPOWIEDZ