pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Smoleńsk

Dyskusja na tematy dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z pracą Sejmu, Senatu, prezydenta, działalnością posłów itd.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Smoleńsk

Post autor: kashmira »

Jak wiadomo jedna z największych tragedii w naszym kraju.
Oficjalne wyniki śledztwa mówią, że winę za to ponoszą piloci. Chociaż było (jest) pełno niejasności np. amatorki film zaraz po katastrofie (strzały), ludzi którzy pracowali na lotnisku (podobno zaraz jak rozbił się samolot ludzie wymienialny światła na pasie lotniska itp.) czy paleniu ubrań ofiar.
Co o tym tak naprawdę myślicie? Uważacie, że media, rząd po postu zataił niewygodne fakty, aby nie stracić dobrych kontaktów z Rosją?
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Myślę, że prawdy nie dowiemy się nigdy. Ogromna tragedia i każdemu zależy na przedstawieniu jej w swój sposób jak najwygodniejszy, nie mówiąc o gazetach które zrobią wszystko, żeby zwiększyć sprzedaż.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Myślę, że prawdy nie dowiemy się nigdy.
i tutaj musze sie zgodzic.
Mozemy jedynie dociekac. Pewnie wysoko postawieni ludzie znaja prawde ale dla nas zwyklych szaraczkow to nieosiagalne.
Spekulacji pojawilo sie mnóstwo i pewnie jeszcze nie jedna sie pojawi.

Wydaje mi sie ,ze fakt ,dobrze by bylo znac prawde ale z drugiej strony czy nie lepiej poodzic sie z tym i odpuscic. Zdarzyla sie tragedia okay i na tym skonczmy.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Ludzie próbują się doszukać jakieś afery bo większość tylko tym żyje.
Nie potrafią przyjąć do wiadomości ,że mógł to być po prostu zwykły wypadek ,który doprowadził do śmierci ludzi rządzących w Naszym kraju.
Kto ponosi winę ? Nie wiadomo. Można tylko gdybać i domagać się wyjaśnień od Rosjan - a szczerzę wątpię by pakowali swoje 'czyste' rączki w taki 'brud' - choć rzecz jasna nie da się wykluczyć jakiegoś spisku. Teraz nagle powstały plotki ,a ten amatorski filmik został nakręcony dla 'jaj' jak potem powiedział 'autor' - choć ponoć autora filmu do dnia dzisiejszego nie znaleźli ,a media podchwytują każdą nowinkę z której robią nie wiadomo jak tajną informację wzbudzając w słuchaczach coraz większy niepokój.

Przestała mnie ta katastrofa już interesować. Było ,minęło i tyle.
lasiczka_poznan
-#
-#
Posty: 144
Rejestracja: 2010-05-12, 20:42

Post autor: lasiczka_poznan »

trzeba zyc dalej. z szacunku do rodzin zmarlych, temat medialnie powinien zostac zamkniety
Awatar użytkownika
Hombre
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-13, 17:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Hombre »

Cyklon pisze:Myślę, że prawdy nie dowiemy się nigdy. Ogromna tragedia i każdemu zależy na przedstawieniu jej w swój sposób jak najwygodniejszy, nie mówiąc o gazetach które zrobią wszystko, żeby zwiększyć sprzedaż.
Zgadzam się z tobą !
WybebeszonyTrup
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2011-08-17, 13:04

Post autor: WybebeszonyTrup »

Jedno można rzec - to nie był zamach. Kaczyński Lech nie był groźnym przeciwnikiem, bo wiadomo było i tak, że PiS wyborów nie wygra. Groźniejszy stał się po śmierci jako karta przetargowa.
Awatar użytkownika
LejdiCzoklet
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-13, 17:00
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: LejdiCzoklet »

Heh zawsze jak to pisze to mój post usuwają - dla mnie to mogłoby się jeszcze kolka takich samolotów rozbić . Okrutne to jest co piszę ale tak myślę .
Wtedy wszedłby ktoś nowy do polityki z nowymi pomysłami , może to by było dużo lepsze dla Polski. A nie to co jest teraz....
Awatar użytkownika
dobrodziejka
-#
-#
Posty: 290
Rejestracja: 2011-11-10, 09:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: dobrodziejka »

Anno,nie wolno o takich rzeczach myśleć,a co dopiero pisać.Nie życz drugiemu,co Tobie nie miłe.Czasami przekleństwo wraca jak bumerang w naszą stronę.A wracając do Smoleńskiej katastrofy,widocznie tak miało być i to co się stało,miało się stać wtedy i właśnie tam.Nikt nie przewidzi swojego losu,ciężko jest tylko myśleć o ich strachu w tamtym momencie i nie wiadomo też czy nie cierpieli.Taką śmiercią zginąć,to coś okropnego,tego nie można ująć w żadne słowa.Szkoda mi tych wszystkich,którzy właściwie tam zostali już na zawsze.Bo co przywieziono w trumnach do Polski nie wiadomo.
Awatar użytkownika
LejdiCzoklet
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-13, 17:00
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: LejdiCzoklet »

No wiem , wiem... po prostu historia lubi zataczać koła , a ludzie nie potrafią się uczyć na błędach , chociaż może i potrafią...ale i tak jak przychodzi co do czego to sięgamy do historii po fakcie i to tylko po to żeby znaleźć jakąś sensację
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Można tylko gdybać i domagać się wyjaśnień od Rosjan
Tylko teraz tak:
1.Rosje mało obchodzi sprawa Polski, że tak powiem maja to daleko w "dupie":
-złe przygotowanie lotniska
-złe naprowadzanie
-odchylenia samolotu do ścieżki lądowania
-niesprawność systemu oswietleniowego
-znikniecie zapisu pracy urządzeń na wieży
-niepodanie nam wyników sekcji zwłok
-nieoddanie nam do tej pory zapisu czarnych skrzynek
-nieoddanie nam wraku samolotu(który już dawno u nich zgnił lub porósł mchem)
-niedopuszczanie naszych ekspertów do badań
Zrobili sobie swój raport, oskarżajac o wszystko polaków i wszystko gra.
Do tego przekonali reszte Europy że tak było i koniec.

2.Kto ma się domagać tych wyjaśnień; próbował to robić Kaczyński jednak dość nieudolnie, oskarżajac wszystkich o zamach (w sumie nawet tego wykluczyć nie można). Chciał również zaskarżyc ta sprawe do instytucji międzynarodowych, ale w sumie to niewiadomo było gdzie bo nikt nie mógł rozstrzygnąć czy jest to samolot wojskowy , czy jednak cywilny.

Rząd wraz z mediami tylko go wyśmiewali,nie domagajac sie jednak nic od Rosji.
Potem była komisja Millera, która spóżniona (bo nikt nie umiał przetłuamczyc angielskiego na polski)i akurat w czasie wakacji gdzie nikt nie interesuje sie takimi sprawami, która też zwaliła wiekszosć winy na niewyszkolonych pilotów mało mówiąc o błędach rosyjskich.

Jednak i po nasze stronie jest sporo zaniedbań takich jak:
-niesprawdzenie lotniska
-rozdzielenie lotu premiera i prezydenta i stwierdzenie ze ich loty były przygotowane identycznie(lot Tuska jednak został zsynchronizowany z lotem Putina gdzie musiały występować nadzwyczajne skutki ostrożności, natomiast wizyta prezydenta nie został uznana za oficjalna która w rzeczywistości była)
-zły stan w 36 pułku
I jakimś cudem to wszystko zostało pominięte w mediach.A skutkiem było tylko usunięcie kilku generałów. Próbowano nam wmawiać ze piloci byli pijani, albo że nie mieli odpowiednich kwalifikacji.

Na początku ludzie jednoczyli się, było czuć tą więż ze zmarłymi, oddawanie im chołdu i czci,modlitwa i wspomnienia.
Potem przyszły wybory. Sprawa przycichła.Nikt już sie tym nie intereował.Media już wogóle nie poświecały czasu tej sprawie. Gdy miał odbyć sie pogrzeb mówiły tylko o miejscu złożenia zwłok prezydenta, ludzie zaczynali sie kłócic i dalej zapominali.Był jeszcze krzyż na krakowskim przedmieściu i z nim też było dużo "zabawy"
I w ten sposób wszyscy już o tym zapomnieli.
A problem wciąż został nierozwiązany.
Awatar użytkownika
mathew17
-#
-#
Posty: 36
Rejestracja: 2011-11-29, 17:58

Post autor: mathew17 »

Gdyby to nie było w Rosji to mógłbym wierzyć w wypadek, w innym wypadku nie. ;p
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Teraz był ten wypadek z samolotem to prezydent znów stwierdził "że Polska stanęła na wysokości zadania"
I dalej nikt nie przypomniał o Smoleńsku ( nie słyszałem w żadnej stacji)
A ludzie sie nie dopytuja no bo po co?
Awatar użytkownika
mathew17
-#
-#
Posty: 36
Rejestracja: 2011-11-29, 17:58

Post autor: mathew17 »

A wiesz, że chyba 3 czy 4 miesiące przed katastrofą ten samolotu Tu-154 był na remoncie u ruskich?
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

W sumie to tego jeszcze nie wiedziałem
Ale komisja uznała że samolot był sprawny do zderzenia z drzewem, tylko zapomniała dodac (pewnie przez pomyłkę, bądz przeoczenie xD) że piloci zgłaszali ok. 100m nad ziemią wskażniki zaczeły "szaleć" ,a tzw komisja MAk stwierdziła ze komputer pokładowy nie działał na wysokości 15m powyżej ziemi

"Pytania te były o tyle zasadne, że dzień wcześniej poznaliśmy wynik ekspertyzy amerykańskiego fizyka, dr. Kazimierza Nowaczyka z Uniwersytetu Maryland, który od wielu miesięcy pracuje nad danymi amerykańskimi z przyrządów Tu-154M 101. Stwierdził on, że przyczyną katastrofy były „dwa wielkie wstrząsy”, które miały charakter zewnętrzny w stosunku do mechanizmu samolotu, nie zaś uderzenie w brzozę. Wstrząsy te miały siłę odpowiadającą pięciokrotności przyciągania ziemskiego. Naukowiec stwierdził to na podstawie zarejestrowanych parametrów lotu. "

http://www.apsik.co.uk/news/news.php?id_news=2089
Przeczytajcie to sobie bo naprawde warto
ODPOWIEDZ